Nutekinti slapti dokumentai, kuriuose aprašomi veiksmai po karalienės Elžbietos mirties: yra svarbių pakeitimų

Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II mirtį ir ją seksiančias ceremonijas gaubia konfidencialumo šydas. Visgi, kartą ši paslaptis, dar žinoma kaip operacija „Londono tiltas sugriuvo“, jau buvo atskleista. O šią savaitę nutekinta detalių apie naujausius veiksmų po Elžbietos mirties atnaujinimus. 

Nutekinti dokumentai atskleidžia detales apie operaciją, prasidėsiančią iškart po karalienės mirties, ir truksiančią beveik dvi savaites. 

Valdžios institucijos per dešimt minučių nuo žinios paskelbimo turės nuleisti visas vėliavas per pusę stiebo. Ministrų kabinetas taip pat bus sušauktas minučių bėgyje. 

Dokumentuose nurodyta, jog ministrus apie monarchės mirtį turės informuoti ministras pirmininkas, o elektroninio laiško tekstas turės būti: „Brangūs kolegos, su liūdesiu rašau jums, norėdamas informuoti apie jos didenybės karalienės mirtį“. 

Karalienės sūnus princas Čarlzas taps karaliumi tą pačią akimirką, kai Elžbieta II užmerks akis. Naujasis monarchas turės pasakyti kalbą, o pirmąjį pranešimą spaudai paskleis šalies ministras pirmininkas. Formali naujojo karaliaus inauguracija įvyks kitą dieną.

Dar po paros Čarlzas pradės turą po Jungtinę Karalystę. Nutekintuose dokumentuose rašoma, jog jis planuoja lankytis Škotijos parlamente ir mišiose Edinburgo šv. Giles‘o katedroje. Vėliau naujasis karalius lankysis Šiaurės Airijoje, kur dalyvaus mišiose šv. Anos katedroje. 

Karalienės laidotuvės įvyks dešimt dienų po jos mirties. Prieš laidotuves jos karstas tris dienas bus pašarvotas Parlamento rūmuose. Tikimasi, kad šis reginys sutrauks šimtus tūkstančių žmonių, baiminamasi, kad bus sunku sukontroliuoti srautą ir palaikyti tvarką, gali net pritrūkti maisto. 

Laidotuvės numatytos lygiai vidurdienį, prieš jas dokumentuose nurodytos dvi minutės tylos visoje šalies teritorijoje. Karalienės laidotuvių dieną numatytas visuotinis gedulas, tačiau skirtingai nei ankstesnėse šios operacijos versijose, darbdaviai neprivalės suteikti savo darbuotojams laisvadienio.


Rašyti komentarą...
T
Tai daugiau nei nepagarba
2021-09-14 11:16:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
- tai viešas makabrinis akibrokštas - kada viešoje erdvėje taip mėgaujamasi skelbiant kažkokias detales po monarchės mirties jai dar gyvai tebesant. Ir tie, kas tą informaciją nutekino, jeigu ji turi būti slapta, ir tie, kurią ją viešina ir platina -' yra nežmonės.
Atsakyti
0

T
Tai daugiau nei nepagarba
2021-09-14 11:17:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
- tai viešas makabriškas akibrokštas - kada viešoje erdvėje taip mėgaujamasi skelbiant kažkokias detales po monarchės mirties jai dar gyvai tebesant. Ir tie, kas tą informaciją nutekino, jeigu ji turi būti slapta, ir tie, kurią ją viešina ir platina -' yra nežmonės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų