Nepastovus Lietuvos klimatas Daivą pastūmėjo kurti išskirtinius batus

Nuolatos šąlančios pėdos – štai kas Daivai Zgrabskei yra įkvėpimas kurti veltinius batus. Kadangi Lietuvoje klimatas nepastovus: ryte skubant į darbą dar šąla, o dieną, žiūrėk, jau pliurza, atsiranda problema, kaip prisitaikyti?

8

„Ar šiltai apsirengusi nesušalsiu, o ar skubėdama nesukaisiu? Ar galiu atrodyti stilingai, kai lauke šalta? Šie klausimai man nedavė ramybės“, – tikina Daiva. Negana to, moterį taip pat kamavo dvejonės, kaip žvarbų rudenį ir žiemą nuo šalčio apsaugoti savo vaikų mažas ir jautrias kojytes.

„Baisu buvo pagalvoti apie mažo vaikučio pėdas, nes mano pačios pėdos beveik visada šaltos, todėl reikėjo sprendimo. Taip po ilgų paieškų ir bandymų gimė šilta idėja – veltiniai batai „My feltboots“ iš natūralios vilnos, kurie ne tik šildo, bet ir puošia kojas“, – apie tai, kaip atsirado idėja, pasakoja pašnekovė.

Žymių žmonių įvertinimas

Pagalvojus apie veltinius batus, neretai jie gali asocijuotis su nestilinga, šiuolaikiniam žmogui visiškai nepritaikyta avalyne, tačiau išvydus Daivos kuriamus batus įspūdis kardinaliai kitoks.   „Kuriant veltinius batus idėjų semiuosi iš aplinkos, praeities ir asmeninių poreikių – mano šąlančios pėdos mane įkvepia. O jei atidžiau pasižiūrėsite, šiuolaikiški veltiniai batai turi kažką tokio, kas siejasi su praeitimi“, – akcentuoja kūrėja.

REKLAMA

Šių batų dizainas sukurtas taip, kad atkartotų senovinių veltinių, kurie buvo sudaryti iš dviejų dalių – storo vilnos veltinio ir guminio bato, apsaugančio nuo purvo – koncepciją.

Pasak Daivos, garsusis britų batų dizaineris Jimmy Choo apie jos kurtų veltinių batų išvaizdą pasakė, kad šie modernios interpretacijos veltiniai batai yra nuostabūs dėl itin savito autentiškumo jausmo, tobulai suderintu su šiuolaikiškumu viename kūrinyje. Moteris džiaugiasi, kad tokie žodžiai jai yra tikras įvertinimas.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. My feltboots

Gatvėje sutikus žmogų su veltiniais batais

Pasiteiravus, negi veltinių batų kūrime viskas taip paprasta ir sėkminga, Daiva atšauna, kad didžiausias iššūkis – susidraugauti su vilna ir pagaminti veltinius batus, kurie būtų elegantiški savo forma, smagūs vaikščioti kasdien ir dar šildytų kojas. Galima sakyti, kad iššūkių kupinas visas veltinių batų kūrimo procesas.

„Šiuolaikiškam, aktyviam žmogui tai labai svarbios savybės, o su stora, sunkia, nepaklūstančia vilna įgyvendinti savo idėjas tampa tikras iššūkis – juk batus avėsite lauke, jiems keliami ypatingi reikalavimai“, – aiškina Daiva.

„My feltboots“ įkūrėja tikina, kad ją žavi lėta mada (ang. slow fashion), kada geriau turėti vieną, bet gerą, mylimą daiktą, nei vartoti per daug, per gausiai ir per greitai.

Daiva sako įsivaizduojanti, kad žmogus, besirenkantis „My feltboots“ avalynę, ją vertina daugiau nei tik remiantis stiliaus kriterijais. „Tikiu, kad toks pirkėjas vertina natūralią vilną, kvėpuojančias ir šildančias jos savybes, autentišką batų dizainą ir žino, kad priderins juos prie subtilaus stiliaus nesivaikant mados įgeidžių“, – kalba moteris. Ji teigia, kad toks pirkėjas yra didžiausias komplimentas ir jei nutinka taip, kad gatvėje sutinka žmogų, avintį „My feltboots“ veltiniais batais, visuomet pasako komplimentą.


Rašyti komentarą...
Čebatas
2018-11-19 07:58:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Botai 220€, trenkta boba...
Atsakyti
0

M
MonaL.
2018-11-19 12:42:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oman patiko tokie batai,noreciau tik kiek kainuoja.
Atsakyti
0

z
2018-11-25 11:18:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Mano tėtis darydavo tokius batusprieš 50 metų, tik nebuvo guminio pagrindo. Sėkmės JUMS.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų