Net jeigu turi merginą, vis tiek nesi izoliuotas nuo kitų moterų draugijos: kolegių, vaikystės draugių, mokytojų, trenerių ir t.t. Vadinasi, tavoji visada ras kokią nors dingstį pavyduliauti. “Julius” pataria, ką daryti, kad jos pavydas neperaugtų į viską naikinančią maniją.
Vaikystės draugė
Priežastis. Kad ir kokie geri tavo santykiai su mylimąja, ši mergina tave pažįsta geriau. Pirmieji bandymai su alkoholiu, nevykęs mėginimas pasidaryti irokėzo šukuoseną, meilės dramų virtinė - visa tai vyko jos, vaikystės draugės, akyse. Tavajai belieka spėlioti, kas judu sieja. Juk vyro ir moters draugystė - tai arba buvusių, arba būsimų meilužių santykiai.
Ką daryti? Būtų daug geriau, jei tavo vaikystės draugė būtų stora, šluba, žvaira ir mikčiotų... Kitaip sakant, atkristų kaip galima sekso partnerė. Nors bet kuriuo atveju tu privalai, pirma, vestis savo merginą į jūsų draugiškus susitikimus; antra, akivaizdžiai demonstruoti vaikystės draugei, jog esi neapsakomai laimingas asmeniniame gyvenime; trečia, stengtis, kad taviškė nesijaustų nereikalinga judviem susitikus ir prisiminus senus laikus (venk tik jums suprantamų juokelių, žodelių ir pan.).
Draugo mergina
Priežastis. Viena vertus, ji tarsi persona non grata. Antra vertus, istorijos, kai vaikinas susižavi draugo mergina, ne tokios ir retos. Kai tai nutinka, viskas paprastai baigiasi vestuvėmis - juk tokios išdavystės dingstimi gali būti tik Didžioji meilė. O šansų žiūrėti į draugo merginą kaip į savo vienintelę turėsi begales.
Ką daryti? Kiek įmanoma atsiriboti nuo draugo asmeninio gyvenimo. Visi jūsų berniokiški pokalbiai turi vykti visiškai slaptai, kad tavoji mergina netyčia neišgirstų tavęs sakant: “Nebūk asilas: geresnės visam pasaulyje nerasi”. Tavoji turi būti tikra: draugo partnerė tau - tarsi trečia koja, tu į ją niekada bent kiek rimčiau net nepažvelgei.
Buvusioji
Priežastis. Įtikinami argumentai tokių santykių naudai gali būti tik du: bendras verslas ar bendri vaikai. Pasiteisinimai: “Tiek metų prabėgo, dabar mudu - tik draugai” nepadės. Net didžiausia kvailutė žino: bendravimas iš mandagumo reguliariai baigiasi lovoje senu papratimu.
Ką daryti? Iš visų moterų ši, rasi, pati “nereikalingiausia” tavo gyvenime. Taigi šimtą kartų pagalvok, kas tau svarbiau: naujosios merginos dvasios ramybė ar įprotis maloniai bičiuliautis su jos pirmtake? Pasirinkus pastarąjį variantą, pravartu žinoti, kad atvirų pavydo scenų pavyks išvengti tik tuo atveju, jei judviejų santykiams nutrūkus ji spėjo ištekėti, pasigimdyti porą vaikučių ir įsigyti mielą šunelį. Daryk ką nori, svarbu, kad tavo išrinktoji neabejotų: buvusiosios asmeninis gyvenimas - rožėmis klotas, ir nėra visiškai jokio pavojaus, kad judu vėl atsidursite vienoje lovoje.
Kolegė
Priežastis. Tarnybinių romanų statistika plius psichologų tvirtinimai, kad bendri interesai vaidina anaiptol ne paskutinį vaidmenį užmezgant santykius, - ir tavo mergina įžvelgs varžovę net jei tai bus nebejauna kaimynė.
Ką daryti? Kadangi pagrindinė pavydo priežastis ta, jog daug laiko praleidžiate sukišę nosis, ši būtybė jokiu būdu neturi tapti, vaizdžiai tariant, trečiuoju šeimos nariu. Net jei visas biuras raičiojosi iš juoko, kad panelė sugebėjo prisižnybti galvą dauginimo aparatu, visai nebūtina pusę vakaro pasakoti šio incidento savo draugei. Ir atmink: skambučiai ir SMS ne darbo metu, nekalbant jau apie pasisėdėjimus kavinėje, - tai, galima sakyti, nuosprendis. Čia net angelas pakeltų aliarmą.
Repetitorė
Priežastis. Skirtingai nei tavo mergina, kuriai tiesiog privalu meilikaujamai žiūrėti tau į akis ir paslaugiai atnešti šlepetes tau dar nespėjus apie jas pagalvoti, ši dama tau nurodinėja. O vyrai, jei tikėsime pornografijos filmų režisieriais, paslapčiukais tiesiog dievina dominuoti linkusias moteris.
Ką daryti? Iš pradžių tu, kaip mandagus žmogus, galėtum pasiūlyti merginai prisidėti prie jūsų, kad pati įsitikintų - nustatytu laiku judu gilinatės į painias gramatikos vingrybes, o ne žnaibote vienas kitam pakinklius. Net jeigu ji nesugebės ar nepanorės palaikyti tau kompanijos, jau vien tai, kad tu pasiūlei, nuramins pavyduolę. Bet svarbiausia - likti aklam, kai kalbama apie fizinius tariamos varžovės parametrus: “Kokios spalvos jos plaukai?” - “Nepamenu, lyg ir rusvi”. - “O kiek jai metų?” - “Neklausiau. Gal 30, o gal ir 50”.
Nesavanaudė meilė
Viena paslaptingiausių emocijų - nesavanaudiška meilė. Šiaip jau, remiantis evoliucijos teorija, turėtume mylėti tik tuos, kurie padeda perduoti mūsų genus būsimosioms kartoms, tai yra savo vaikus ir antrąsias puses. Tačiau iš tikrųjų mes neretai puoselėjame jausmus žmonėms, su kuriais nesame susisaistę.
Bandydami atsakyti į klausimą, kodėl taip yra, mokslininkai atrinko grupelę žmonių, neabejotinai gebančių mylėti nesavanaudiškai: mažai uždirbančius menkų protinių sugebėjimų žmonių pagalbininkus. Jie buvo paprašyti sužadinti savyje nesavanaudišką meilę, kol bus atliekamas magnetinis rezonansinis tyrimas.
Iš 7 galvos smegenų sričių trys buvo atsakingos už romantiškus jausmus. Tai leidžia spėti, jog kalbame apie atskirą meilės rūšį. Tyrimai parodė, kad kai kurios smegenų dalys, susijusios su nesavanaude meile, dalyvauja išskiriant dopaminą, dovanojantį atpildo džiaugsmą ir net euforiją.
Nesavanaudė meilė padeda atsirasti stipriems emociniams ryšiams ir tuo pat metu leidžia žmonių giminei išlikti, įsitikinę tyrimo autoriai.
Meilės hormonas
Oksitocinas, hormonas, labiau žinomas gebėjimu užmegzti kontaktą tarp motinos ir naujagimio, taip pat turi reikšmės susipažįstant, rašo žurnalas “New Scientist”, remdamasis tyrimo duomenimis.
Po oksitocino pliūpsnio nepažįstamus žmones regime palankesnėje šviesoje, tvirtina Bristolio universiteto specialistai.
Kitų tyrimų duomenys taip pat byloja, jog oksitocino lygis padidėja, kai motinos žiūri į savo naujagimius ar juos liečia.
O šit žurnale “Hormones and Behavior” buvo paskelbti tokie duomenys: 96 tyrimo dalyviai, patyrę oksitocino ar placebo poveikį, turėjo įvertinti nuotraukose įamžintų vyrų ir moterų patrauklumą ir keliamo pasitikėjimo lygį. Nepriklausomai nuo savanorio, gavusio oksitocino, lyties ir nuotaikos, nepažįstamieji jiems atrodė patrauklesni ir patikimesni.