Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Kristina Radžiukynaitė-KaYra (nuotr. Organizatorių)

„Dažniausiai apie jausmus kalbėti nėra patogu, ypač jeigu tai skaudina, žeidžia ar gėdina. Mano kūryba man reiškia sielos apnuoginimą, bet pasirinkau nesidrovėti ir kalbėti garsiai, todėl jaučiu didelę atsakomybę už tai, ką noriu savo dainomis pasakyti“, – pristatydama singlą „Nuogi“ sako atlikėja ir dainų autorė Kristina Radžiukynaitė-KaYra.

7

„Dažniausiai apie jausmus kalbėti nėra patogu, ypač jeigu tai skaudina, žeidžia ar gėdina. Mano kūryba man reiškia sielos apnuoginimą, bet pasirinkau nesidrovėti ir kalbėti garsiai, todėl jaučiu didelę atsakomybę už tai, ką noriu savo dainomis pasakyti“, – pristatydama singlą „Nuogi“ sako atlikėja ir dainų autorė Kristina Radžiukynaitė-KaYra.

REKLAMA

Naujoji KaYros daina kalba ne tik apie išsiskyrimo, bet ir žmonių nutolimo, uždarumo, šaltumo, neįsiklausymo temomis, rašoma pranešime spaudai.

„Ši daina yra apie dviejų žmonių tylą, istorijos pabaigą ir emocijas, kurios savo tikrumu priverčia sielą trumpam numirti. Tai apie žmones, kurie kalbasi, bet nieko nepasako, kurie girdi, bet neįsiklauso“, – sako atlikėja.

REKLAMA

Dažnai galima pamanyti, kad žinomus žmones sėkmė lydi visur. Vis tik KaYra tai neigia ir pripažįsta, kad ji įskaudinta buvo ne vieną kartą, o „Nuogi“ yra šių išgyvenimų atspindys. Galbūt todėl ilgai nebuvo lengva pasidalinti tokiu atviru kūriniu: 

„Dainą „Nuogi“ parašiau prieš tris metus, kuomet susikaupė daug skaudžių patirčių ir norėjosi viską kažkaip įprasminti ir tuo pačiu paleisti. Bet man toje dainoje vis kažko trūko, tad visus tris metus ieškojau, vis darydavau pakeitimus ir laukiau, kol ji bus tobula. Galų gale supratau, kad tobula ji nebus niekada, kad ir kaip ją tobulinsiu. Tobulumas, turbūt, ir yra klaidose, nes klaidos yra tikrumas, o kas gali būti stipriau už tikrą emociją?“

Siekianti atviro ir empatiško santykio su klausytoju, KaYra sako, kad naujasis jos singlas yra skirtas artėjančiam melancholiškam rudeniui ir sielos gydymui. „Nuogi“ nuo ankstesnių Kristinos dainų skiriasi ne tik nuotaika, bet ir vaizdo klipu: jis – juodai baltas. Įprastai iš spalvingumo atpažįstama dainininkė įsitikinusi, kad ryškiaspalviai vaizdai ne visada yra tinkamiausias būdas kalbėti subtiliai. Kartais juodai baltas ekranas gali papasakoti daug jautresnę istoriją, talpinančią gilesnes prasmes ir simbolius. Bene įsimintiniausias akcentas dainos vaizdo klipe – vidury ežero esanti lova. Atlikėja pabrėžia, kad vanduo klipe buvo pasirinktas ne veltui – tai visada buvo mistiškas, o kartu ir turintis gydomųjų galių elementas. Patalai vandenyje atsirado ieškant vaizdo ir muzikos emocinio atitikmens:

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia, kai su komanda kalbame apie kūrybą, galvojame, kokios priemonės padėtų klausytojui ir žiūrovui perteikti dainos mintį ir emociją, o techniniai dalykai jau seka po jų. Taip buvo ir šįkart: man kilo mintis, jog lova, stovinti vidury kambario, tikrai neatspindi jausmų, išprovokavusių šios dainos gimimą. Kai patiriame didelį šoką, dažnai atrodo, jog siela trumpam atsiskiria nuo kūno ir nukeliauja kažkur kartu su mintimis. Taip ir gimė mintis apie lovą ežere – persikėlimą į dainos realybę tarp vizijų ir tikrovės.“

Neįprastų idėjų įgyvendinimas dažnai kelia iššūkius. Jų nepritrūko ir „Nuogi“ klipo filmavime. Kristina pasakoja, kad veiksmas vyko iškart po jos koncerto, o, kadangi tikslas buvo filmuoti ežerą saulei kylant, iškart po pasirodymo ji važiavo į filmavimo lokaciją ir sėdo į grimo kėdę. Tuo tarpu jos komanda ruošė aplinką, net gamino savadarbį inkarą vandenyje plūduriuojančiai lovai.

„Aišku, buvo ir juoko, vien dėl to, kad visa komanda nemiegojo daugiau nei parą ir vaikščiojo stiklinėmis akimis. Bet kokiu atveju, filmavimo metu visi buvo labai susikaupę, greiti ir profesionalūs, nes reikėjo taikytis prie gamtos sąlygų.“

Paklausta, kokie tolimesni jos planai, KaYra ragina neskubėti: „Šiuo metu gyvenu akimirkoje kartu su savo nauju singlu. Stengiuosi pasimėgauti ir neskubėti kepti dainų kaip blynų – noriu pagyventi su kiekviena iš jų. O greitu metu manęs laukia „Šok su žvaigžde“ projektas, dėl kurio esu be proto užsivedusi ir laiminga. Galbūt tai taps įkvėpimu dar vienai mano dainai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų