Naują albumą scenoje įrašę „jama & W“: tai – beprotiškiausia idėja, kokią kada nors įgyvendinome

Pabandykite įsivaizduoti situaciją: muzikantai užlipa ant scenos publikai pristatyti savo naujo albumo, tačiau nežino nei vieno kūrinio jame. Skamba beprotiškai rizikingai, bet patyrusio improvizacijų kolektyvo „jama & W“ toks iššūkis anaiptol neišgąsdino.

Savaitgalį praūžusiame „Vilnius Comedy Fest“ komedijų festivalyje hiphoperių trijulė įgyvendintino originalią idėją – scenoje ekspromtu kūrė dainas, kurių kiekvienai toną uždavė salėje sėdintys žiūrovai. Po maždaug 45 minutes trukusio pasirodymo gimė naujas improvizacijų albumas „Albumas iš ateities“.

„Tai – beprotiškiausia idėja, kokią kada nors įgyvendinome. Norėjome įrodyti, kad galima įrašyti naują albumą iš anksto nežinant nei kokia muzika, nei kokie žodžiai jame skambės, nežinant net dainų pavadinimų ir kūrinių žanrų. Tačiau, įsitikinome – viskas įmanoma“, – džiaugėsi grupės narys Rokas Jama Grajauskas.

Ir nors „jama & W“ muzikos pasaulyje ne naujokai, jaudulio, pasak Roko, buvo per akis. „Scena – labai didelė, stovėjome toliau vienas nuo kito nei įprastai, o kur dar žinojimas, kad viskas įrašinėjama! Reikėjo pasverti kiekvieną žodį ir garsą, pasikrovėme didžiulę dozę adrenalino“, – sakė jis.

REKLAMA

Tačiau būtent tas adrenalinas ir tapo varikliu kurti. Panirus į nežinomybę kaip išmanant suktis iš padėties. Salėje sėdintys žiūrovai pirmiausia pasiūlė grupei 8 dainų pavadinimus: „Sniegas, kurio nebus paskui“, „Gaidžio mergina“, „Ruda dėmė“, „Ožkų karalienė“, „Centriukas“ – tai tik dalis jų. Kai kuriems iškart buvo prilipdyti ir žanrai – nuo švelnaus dubstepo iki sunkiojo roko.

„Čia skambėjo viskas, atsidavėme visiškai improvizacijai. Kurti čia ir dabar – labai įdomu. Buvo ir tų nežinomybės akimirkų, kai, rodos, užtrumpindavo smegenis ir sugalvoti ką nors įdomaus tapo sunku. Bet tame ir yra žavesys“, – linksmai pasakojo Rokas.

Šis „jama & W“ pasirodymas komedijų festivalyje buvo įžanga į šeštadienį čia viešėjusio kanadiečio Michelio Lauziere šou. Todėl vos žmogumi-orkestru vadinamam muzikantui žengus į sceną lietuviai nėrė į užkulisius ir ten drauge su bičiuliais „iškepė“ naujai įrašytą albumą.

Kol kas prekyboje pasirodė vos 20 išskirtinio „Albumo iš ateities“ kopijų, tačiau reperiai užtikrina, kad sulaukę susidomėjimo egzempliorių skaičių galės drąsiai padidinti.

„Naujame albume nebus kūrinių, kuriuos transliuotų radijo stotys, jame nebus hitų. Tai tiesiog eksperimentas, kuris mums patiems labai patiko. Šiuo principu ketiname rengti ir daugiau koncertų. Gal sugalvosime įrašinėti teminius albumus, pavyzdžiui, tik regio ar roko muzikos albumus. Tokia kūryba labai išlaisvina, todėl nenorime sustoti“, – sakė Rokas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų