Muziejaus parodoje – kino kūrėjų asmeniniai fotoaparatai

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje ketvirtadienį atidaroma paroda „Sustabdę akimirkas...“. Joje eksponuojami muziejiniai fotoaparatai iš kino kūrėjų asmeninių rinkinių.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus rinkiniuose yra saugoma apie pusę tūkstančio įvairios kino ir fototechnikos, kurią padovanojo Lietuvos kinui nusipelnę žmonės bei jų artimieji.

Didžiausia parodoje – kino operatoriaus Donato Pečiūros fotoaparatų kolekcija. Taip pat eksponuojami kino režisierių Vytauto Žalakevičiaus, Henriko Šablevičiaus bei legendinių kino operatorių Jono Griciaus ir Algimanto Mockaus asmeniniai fotoaparatai.

Seniausi parodos eksponatai – „Balda Baldax“, „Pupille“, „Wirgu“, pirmieji masiniai sovietiniai fotoaparatai – „Fotokor Nr.1“, „Liubitel“, „Sputnik“ pagaminti 1928–1950 metais, eksponuojami ir „jauniausi“ fotoaparatai, vadinamosios „muilinės“. Improvizuotoje parodos „laboratorijoje“ demonstruojama, kokia technika buvo ryškinamos fotojuostos ir spausdinamos nuotraukos.

Pasak parodos kuratoriaus Vidmanto Kazlausko, kiekvienas aparatas turi savo ypatingą istoriją, o žinant, kad jais naudojosi neeilinės asmenybės, jų vertė – neįkainojama. „Dauguma eksponatų – veikiantys, nors “ragavę„ visko: ir skendo filmavimo metu, ir pabuvojo įvairiose ekstremaliose situacijose, ir dužo kino ekspedicijose...O kiek Lietuvos kino “žvaigždžių„ jais nufotografuota! Apie tai gali papasakoti tik patys kino menininkai, Deja, jau nebe visi...“, – rašoma parodos anotacijoje.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų