Mokslininkai aptiko gyvatę, kaip du vandens lašai panašią į penį

Brazilijos tyrėjų komanda atrado naują gyvatės rūšį, kuri, pasak ekspertų, labai primena vyrišką pasididžiavimą. Neįprastą, išglebusią gyvatę, Atretochoana eiselti, ekspertai aptiko tyrinėdami užtvanką vienoje Amazonės upėje.

Šešios šios rūšies gyvatės, priklausančios „aklųjų gyvačių“ šeimai , buvo aptiktos Madeiros upės dugne, Rondonijos valstijoje, Brazilijoje.

Šis atradimas įvyko praėjusių metų lapkritį drenuojat dalį Madeiros upės, tačiau apie jį mokslininkai paskelbė tik šiandien, kuomet buvo patvirtinta gyvūno rūšis.

„Santo Antonio Energy“ kompanijos biologas Julianas Tupanas, statęs užtvanką, teigė, kad labai nedaug žinoma apie šios rūšies amfibiją, kuri neturi nei plaučių, nei galūnių.

„Iš šešių aptiktų šios rūšies gyvačių viena mirė, trys buvo išleistos atgal į natūralią aplinką, o viena paimta tyrimams. Nepaisant to, kad savo išvaizda labai primena gyvatę, ji nepriklauso ropliams ir savo prigimtimi yra artimesnė salamandroms ir varlėms“, – aiškino biologas.

„Mes manome, kad gyvūnas kvėpuoja per odą, o maitinasi mažomis žuvimis ir kirminais. Tačiau tai dar nėra patvirtinta. Kalbant apie roplius ir amfibijas – Amazonėje pilna tokių siurprizų. Dar tikrai yra ką atrasti.“

Gyvatę galite pamatyti paspaudę čia.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2012-08-07 18:50:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
tai vienintele gyvate kurios nebijo moterys :D
Atsakyti
0

I
Itarimas
2012-08-03 16:15:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sesias rado, viena mire, viena tirs o tris paleido. Kur paskutinioji sestoji? Nejau kazkokia mokslininke nutare paauginti? :)
Atsakyti
0

W
Whatever
2012-08-01 18:03:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Išmokit anglų kalbą, bent tokį elementarų dalyką kaip skaičiai, o tai vieną padarą ir pradanginot. Parašyta, kad iš šešių, o čia, skirtingai nei originaliam straipsnyje kažkodėl liko tik penkios.
Of the six we collected, one died, three were released back into the wild and another two were kept for studies. - tai kiek gyvačių tyrinėjo? Tokių klaidų rimtam tinklalapyje netūrėtų būti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (72)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų