Modelis ir tinklaraštininkė Steponavičiūtė – apie tvarų požiūrį į gyvenimą: „Gardžiuotis gera, išmesti gėda“

Pagaminau, suvartojau ir išmečiau – kiek ironiška, bet tokia šių dienų tiesa. Tačiau, dėl mūsų laidos herojų, viskas pamažu keičiasi, žmonės tampa sąmoningesni ir prie to gana efektyviai prisideda žiedinės ekonomikos principų laikymasis.

4

„Neabejoju, jog daugelis esate girdėję žiedinės ekonomikos terminą, tačiau ar žinote, ką jis iš tiesų reiškia?“, – klausė TV3 laidos „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ vedėjas Leonardas Pobedenoscevas ir atsakymų ieškojo kartu su laidos viešnia, modeliu ir maisto tinklaraščio „KitchenJulie“ autore, Julija Steponavičiūte.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Modelis ir tinklaraštininkė Julija Steponavičiūtė: „Gardžiuotis gera, išmesti gėda“

Julija savo kasdienybėje jau kurį laiką vadovaujasi principu „Mažiau pirkti, mažiau sunaudoti ir išmesti“. Pasak pašnekovės, tvarus požiūris į jos gyvenimą atkeliavo per norą geriau pažinti save, kai ji pradėjo domėtis saviugda, joga, meditacija. Vis tik pats pirmasis su tvarumu su-sijęs žingsnis susiformavo dar gerokai anksčiau – vaikystėje, kai būdama vos trylikos su se-neliais pradėjo rūšiuoti šiukšles. O vėliau natūraliai ėmėsi ir kitų iniciatyvų: atsisakė plastiko, nuolat ieško tvarių namų apyvokos reikmenų alternatyvų, stengiasi nešvaistyti maisto, senus daiktus mėgsta prikelti antram gyvenimui. „Pirmiausia reikia pabandyti, pajausti, kas traukia,“ – paklausta, nuo ko pradėti, norint gyventi tvariau, atviravo Julija.

Dar vienas laidos svečias SEB banko ekonomistas Tadas Povilauskas paaiškino, kad žiedinė ekonomika – tai sistema, siekianti prailginti prekės gyvavimo laiką. Jeigu iki šiol tiesinėje ekonomikoje prekė buvo pagaminta, suvartota ir išmesta, tai žiedinės ekonomikos atveju vie-toj to, kad būtų išmesta, prekė yra perdirbama, taip prikeliant ją antram gyvenimui. Pasak pašnekovo, taip perdirbdami ir vėl panaudodami savo prekes verslai iš to gali nemažai uždir-bti. Tadas taip pat prabrėžė, kad žiedinės ekonomikos modelyje dalyvauja ne tik verslai, bet ir atsakingi vartotojai.

Daugiau naudingų tvaraus vartojimo patarimų – laidoje „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ – šeštadienį 11.30 val. per TV3.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų