Mažėjantis vaikų fizinis aktyvumas kelia rimtą pavojų

Šiuolaikiniai vaikai vis daugiau laiko praleidžia sėdėdami prie kompiuterių, žaisdami išmaniaisiais įrenginiais ir pamiršdami aktyvius, judesio reikalaujančius žaidimus lauke.

25

Gerai Lietuvoje žinomas sporto medicinos gydytojas Kęstutis Linkus įspėja tėvus apie ženkliai mažėjantį

(25 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Šypseną kelianti vaikų ir augintinių draugystė
vaikų fizinį aktyvumą ir jo skaudžias pasekmes. Pasak gydytojo, tokių vaikų laukia ne tik silpnesnė fizinė sveikata, bet ir psichologinės problemos.

Ne vienerius metus dirbantis su profesionaliais sportininkais, Kęstutis pats augina dvi dukras ir moko jas fizinio aktyvumo. Specialisto nuomone, reikia mokyti vaikus esminio požiūrio į sportą. „Tai turi tapti tokia pat elementaria veikla kaip valgyti ar praustis. Puiku, jeigu mažieji lanko sportinius būrelius, tačiau kai ką tėveliai gali padaryti jau ir namuose“, - pažymi K. Linkus.

Edukacija turėtų prasidėti nuo mažų dienų, paraginant žaisti aktyvesnius žaidimus, neužsisėdėti prie kompiuterio ar televizoriaus. Gydytojo nuomone, namuose būtina turėti guminį kamuolį, treniruoklį ar kitą priemonę, kuri žaidimo forma pratintų prie judėjimo.

Šio sekmadienio laida „Padėkime augti“ skatins tėvus ir vaikus daugiau judėti. Kartu su gydytoju žiūrovams bus demonstruojami pratimai ir smagūs žaidimai, kuriuos galima būtų pasiūlyti vaikams kaip užsiėmimą. Kaip visuomet laida palies ir labai jautrias ir moteriškas temas: dukros ir mamos santykį, ne visada jaukius pokalbius ir brandos laikotarpį. O visiems besidomintiems natūraliomis gamtos dovanomis, kūrybinė komanda kartu su sveikatos specialistais patars, kaip išgydyti kosulį.

Laidos vedėja Laura Imbrasienė žiūrovų prie ekranų lauks, sekmadienį 9.00 val. per „TV3“ televiziją. www.padekimeaugti.lt


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų