Maudymosi kostiumėliai 9-metėms sukėlė pasipiktinimo bangą: „Juk tai siaubinga“

Jungtinėje Karalystėje greitosios mados parduotuvių siūlomas asortimentas žengia koja kojon su naujausia mada. Ryškios spalvos ir atviras kūno demonstravimas – tai, ko trokšta milijonai šalies paauglių. Parduotuvių tinklas „New Look“ stengėsi neatsilikti nuo mados tendencijų ir pristatė maudymosi kostiumėlių kolekciją mergaitėms, kuri sukėlė didelę pasipiktinimo bangą.

Mažametėms, apytikriai iki 10-12 metų mergaitėms skirti maudymosi kostiumėliai – dviejų dalių, ryškiaspalviai ir su pakietintomis liemenėlėmis, kurios pakeltų ar išryškintų krūtinę. Visgi, nereikia pamiršti, kad vargu, ar kuri iki 10 metų mergaitė jau gali puikuotis ryškėjančiomis moteriškomis linijomis.

Socialiniuose tinkluose pasirodė gausybė įpykusių mamų reakcijų, kurios teigė, kad toks parduotuvės asortimentas skatina mergaičių seksualizavimą – nuo mažų dienų demonstruoti, tariamai, didesnę krūtinę.

„Jau ir taip sunku apsipirkti su mergaitėmis, kai visos siūlomos palaidinės vasarai – iki bambos ar labai atveriančios krūtinę. Pasikartosiu – mergaitėms! Bet kai pamačiau maudymosi kostiumėlius su pakietintomis liemenėlėmis… Jūs juokaujate? Putlios krūtinės devynmetėms mergaitėms, tikrai?“ – piktinosi viena mama.

„Tai labai blogai, tai pažeidžia mergaičių psichiką ir jų suvokimą apie savo kūną. Dabar jau nuo mažų dienų joms kalsime į galvas, kad visas grožis – putlioje krūtinėje?“, – piktinosi kita.

„Kai pamačiau šias liemenėles, buvau ir pikta, ir sutrikusi. Man tik kyla klausimas – kodėl? Kodėl reikia nuo mažų dienų seksualizuoti vaikus? Kur dingo paprasti vaikiški drabužiai? Jai nėra nei 10 metų, jai tikrai mažiausiai rūpi parodyti krūtinę. Juk tai siaubinga. Ar mes dabar mokysime jas, kad atviras kūnas – privalumas?“, – rašė dar viena moteris.

Tačiau pačios parduotuvės atstovai tikino, kad jie nepažeidžia jokių taisyklių, neseksualizuoja mažamečių mergaičių, o tik taikosi į mados tendencijas.

„Šie maudymosi kostiumėliai yra sukurti su formuojančiomis liemenėlėmis, kurios suteikia patogumo ir tuo pačiu išlaiko drabužio formą. Tokio pobūdžio maudymosi liemenėlės vaikams šiuo metu atsirado daugybėje greitosios mados parduotuvių. Visuomet išklausome savo pirkėjų nuomonę, kritiką ir patarimus, tačiau mes nepažeidžiame jokių nurodytų nuostatų“, – tikino parduotuvės atstovas spaudai.


Rašyti komentarą...
...
2021-06-08 16:25:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeogu vaikas dar neturi papu tai ir nepirksi tokio maudimuko, o jeigu jau turi tai pirksi nes ji bent spenelius paliks savo vietoje ir neišryškins jų, taip atrodys padoriau nei skuduras kuris parodo bos ne visa papa..... nesusirekišminkyte mamytės tos kurios neturi papu... ne visiems jie duoti.
Atsakyti
0

S
Skaiciau
2021-06-08 22:07:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Padetu krutu inplantai...
Atsakyti
0

V
Vladas
2021-06-09 03:27:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Keista, kad anglijoj mamos suregavo, atsizvelgus kaip visos mergaites, merginos ir paaugles rengiasi, tai nieko nuostabaus, kad sukure tokio tipo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų