Apsinuodijimo švinu prevencinės programos Bostone atstovas, daktaras Seanas Palfrey sakė, kad ir nedidelis švino kiekis, esantis kosmetinėje priemonėje, gali sukelti rimtą pavojų sveikatai bei sutrikdyti psichinę veiklą.
„Ką mes žinome dabar yra, tai, kad net mažiausias švino kiekis gali daryti įtaką jūsų intelekto koeficientui, elgesiui bei gebėjimui mokytis“, - sakė S. Palfrey.
Tyrimą užsakiusi JAV maisto ir vaistų valdyba (angl. Food and Drug Administration, FDA), kuri rūpinasi maisto produktų ir plataus vartojimo prekių saugumu, neatskleidė kokių firmų lūpų dažai buvo tiriami, tiesiog paminėjo, kad jie parinkti atsitiktinai, įvairių spalvų iš vienos JAV kosmetikos parduotuvės.
FDA taip pat pridūrė, kad šiuo metu nėra jokių standartų, kurie nustatytų leistiną švino kiekį kosmetikos produktuose ir tik patys gamintojai nusprendžia kokios bus dekoratyvinės kosmetikos sudedamosios dalys.
Tiesa, pasak tyrėjų, švinas į lūpų dažus nėra dedamas specialiai. Jis ten patenka kartu su mineralais, suteikiančiais lūpdažiams intensyvią spalvą.
Janet Nudelman, vykdanti kampaniją „Saugi kosmetika", pabrėžia: „Kadangi beveik pusėje lūpų dažų švino neradome, akivaizdu, kad įmanoma juos pagaminti ir be švino."
Reikia pripažinti ir tai, kad pažanga šioje srityje daroma - 2010 metais, atlikus analogišką tyrimą, švino buvo rasta dvigubai daugiau.