Lietuvos atstovų stilius „Eurovizijoje“: kuris atrodė geriausiai?

Jeigu kai kurių „Eurovizijoje“ dalyvavusių lietuvaičių dainas niūniuojate iki šiol, gali būti, kad prisiminimai apie jų sceninę išvaizdą jau seniai išnyko. O, kaip žinia, atlikėjui vienodai svarbu ir viena, ir kita. Todėl nutarėme prisiminti, kaip atrodė ir pasirodė ankstesni šalies atstovai.

83

Savo kelią „Eurovizijoje“ Lietuva pradėjo prieš 22 metus. Čia pirmą kartą 1994 metais uždainavo prikimusio balso savininkas, scenos grandas Ovidijus Vyšniauskas.

(83 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos atstovų stilius „Eurovizijoje“: kuris atrodė geriausiai?

Asimetriško kirpimo švarką, baltą palaidinę aukštu kaklu ir odines kelnes pasirinkęs Lietuvos atstovas lietuviškai užtraukę dainą „Lopšinė mylimai“. Deja, užėmus paskutinę vietą, likus be taškų, Lietuva pasitraukė iš konkurso.

Sekantį kartą savo atstovą siųsti nusprendė tik 1999 metais. Tąkart vėl dainavome lietuviškai – Aistė Smilgevičiūtė žemaitiškai atliko dainą „Strazdas“. Puikios išvaizdos mergina dėvėjo juodą kostiumėlį, kuriam drąsos suteikė pilvą atidengianti palaidinė.

Deja, net ir tai mūsų šaliai neatnešė daugiau taškų, dėl kurių menko kiekio sekančiais metais Lietuva konkurse pasirodyti negalėjo.

REKLAMA

Ledus pralaužė po vienerių metų pertraukos pasirodžiusi grupė „Skamp“. Anglų kalba atliekama daina „You Got Style“ ir kiek ryškesnis įvaizdis sulaukė kur kas didesnio susidomėjimo. Grupė užėmė 13 vietą ir pelnė 35 taškus.

Sekančiais metais čia pasirodęs Aivaras su daina „Happy“ ir vėl užėmė priešpaskutinę vietą. Tuomet labiau nei pasirodymą, tautiečiai aptarinėjo lietuvio aprangą. Spalvingas megztinis, platėjančios kelnės ir puikias garbanas slepianti beretė – įvaizdis, dėl kurio mūsų šalies atstovas prarado galybę balsų.

Po šio pasirodymo mūsų tauta tarsi pratrūko. „Esame „Eurovizijos“ nugalėtojai“ – konkurse šūkavo 2005-aisiais čia dalyvavę scenos grandai, pasivadinę „LT United.

Čia dalyvavę vyrukai pasipuošė kostiumais, o vienas jų – „Skamp“ narys Victoras Diawara – įvaizdį pagardino paleistų ir gerai išpūstų garbanų šukuosena. Projektas pasiteisino – į Lietuvą tautiečiai grįžo su 162 taškais, pasiekę geriausią šalies rezultatą.

Po puikaus pasirodymo Lietuva automatiškai pateko į finalą. Čia dalyvauti išsiuntėme tuomet dar mažai žinomą grupę „4Fun“. Jiems „LT United“ sėkmės pakartoti nepavyko. Tamsus įvaizdis, lyriška daina ir visų apkalbėtoji širma, už kurios pradžioje pasirodymo slėpėsi atlikėjai, daug naudos neatnešė. Likome 21 vietoje.

Štai Jeronimas Milius mus ir vėl reprezentavo gana neblogai. Odinėmis kelnėmis, baltais plačiais marškiniais pasipuošęs atlikėjas tiesiog užbūrė ilgomis, besiplaikstančiomis garbanomis. Dainininkas į gimtinę parsivežė 16 vietą.

2009-aisiais lyrišką baladę „Love“ užtraukė atlikėjas Sasha Song. Dainininkas, žinoma, nepamiršo svarbiausios savo stiliaus detalės – skrybėlės. Ši jam, matyt, ir pagelbėjo patenkant į finalą.

Paskui „Euroviziją“ languotomis kelnėmis ir žėrinčiais šortukais sudominti mėgino grupė „Inculto“ su daina „Eastern European Funk“. Nors į finalą nepateko, pelnė 12 poziciją.

Sekančiais metais nuostabų balsą Europai pademonstravo Evelina Sašenko su daina „C’est ma vie“. Pasirodymui ji pasirinko romantišką, moteriškus privalumus atidengiančią suknelę. Finale atlikėja pateko į 19 poziciją.

REKLAMA

2012 metais į „Euroviziją“ it viesulas įsiveržė šiųmetinis konkurso dalyvis Donatas Montvydas. Pasirinkęs sceninį vardą Donny Montell jis atliko dainą „Love is Blind“. Pradžioje pasirodymo žiūrovus atlikėjas sudomino užrištomis akimis, o vėliau – legendiniu suktuku. Šiemet, beje, išvysime ir visą salto. Atlikėjas finale pelnė 14 vietą.


Rašyti komentarą...
a
ailada
2016-05-10 18:49:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aivaras :)
Atsakyti
0

M
MariusZ
2016-05-11 08:38:07
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriausi stilai buvo D. Montvido, ir V. Baumilos (bet ne M. Linkytes) :)
Atsakyti
0

a
as
2016-05-11 10:36:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
žinoma Aivaras :))))))))))))))))))))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų