Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
25
Lietuvoje pristatyta neeilinė kolekcija: podiumu žengė kurtieji (tv3.lt fotomontažas)

Pasaulinės kurčiųjų dienos išvakarėse, kuri šiemet bus minima rugsėjo 30-ąją, visuomenei pristatytas naujas išskirtinis projektas „Made in Silence“ – drabužių kolekcija su gestų kalbos ženklais, kurią drauge kūrė kurtieji ir girdintieji.

25

Pasaulinės kurčiųjų dienos išvakarėse, kuri šiemet bus minima rugsėjo 30-ąją, visuomenei pristatytas naujas išskirtinis projektas „Made in Silence“ – drabužių kolekcija su gestų kalbos ženklais, kurią drauge kūrė kurtieji ir girdintieji.

REKLAMA

Trečiadienį vakare „Vaidilos“ teatre surengtas pirmosios kolekcijos pristatymas, kurio metu podiumu žengė iki šiol to niekada nedarę kurtieji ir neprigirdintieji, rašoma pranešime spaudai.

30 tūkstančių – tiek žmonių Lietuvoje turi klausos negalią. Tai yra netgi daugiau, nei gyvena gyventojų visame Jonavos mieste.

REKLAMA

Dalis jų girdinčiųjų pasaulyje lieka nepastebėti. Kurtieji ir neprigirdintieji Lietuvoje neretai patiria socialinę atskirtį, jaučiasi atstumti ar net ignoruojami visuomenėje, susiduria su begale kasdienių sunkumų – jiems gerokai sunkiau įsidarbinti ir siekti savo gyvenimo tikslų.

Dizainerė Dovilė Pavalkytė, naujo drabužių prekės ženklo „Made in Silence“ sumanytoja, yra pasiryžusi griauti sienas tarp kurčiųjų ir girdinčiųjų pasaulių. Pastebėjusi, kad kurtieji neretai pasižymi stipriais kūrybiniais gebėjimais ir turi daug talentų, bet itin mažai galimybių juos išreikšti, dizainerė nutarė sukurti verslą, turintį socialinį poveikį, kuris mažintų šios visuomenės grupės socialinę atskirtį, supažindintų girdinčiuosius su kurčiųjų kultūra ir kalba, o kurčiuosius paskatintų drąsiau įsilieti į visuomeninį gyvenimą ir nebijoti būti pastebėtiems.

Taip gimė drabužių ir aksesuarų su gestų kalbos simboliais linijos „Made in Silence“ idėja.

REKLAMA
REKLAMA

„Kartą dalyvaudama renginyje „Gestų kalba“ turėjau galimybę susipažinti su nedidele kurčiųjų bendruomenės dalimi. Žingsnis po žingsnio pradėjau brandinti socialinio madų projekto, kuris apjungtų kurčiuosius ir girdinčiuosius, idėją. Manęs neapleido mintis, jog šiai „užslėptai“ žmonių daliai reikia padėti integruotis į visuomenę, populiarinti jų gimtąją lietuvių gestų kalbą, suteikti galimybę išreikšti savo kūrybiškumą. Jų savitas pasaulio suvokimas yra kūrybinis šaltinis, praturtinantis girdinčiųjų požiūrį į pasaulį”, – įsitikinusi dizainerė D. Pavalkytė.

Jai antrina ir prie šio projekto gimimo prisidėjusi Simona Bernatonytė. Anot jos, dauguma žmonių vis dar yra linkę nepagrįstai nuvertinti kurčiuosius.

„Toks požiūris atriboja mus nuo talentų. Juk kurtieji galėtų prisidėti prie visuomenės plėtros procesų. „Made in Silence“ projektas kviečia pažvelgti į kurčiųjų stipriąsias puses, meninius ir vizualinius gabumus, jų unikalią kalbą, kuri tam tikrais atvejais gali būti pranašesnė už garsinę“, – sako S. Bernatonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 26 d. „Vaidilos“ teatre „Made in Silence“ kolekciją pristačiusi dizainerė D. Pavalkytė teigia, kad prie pirmosios Lietuvoje kolekcijos su gestų kalbos simboliais sukūrimo labai prisidėjo ir kurtieji. Pavyzdžiui, kuriant drabužių dizainą D. Pavalkytė bendradarbiavo kartu su grafikos dizaineriu Karoliu Simaičiu iš Klaipėdos.

Pristatant kolekciją visuomenei podiumu žengė ne tik profesionalūs modeliai, turintys klausos negalią, bet ir to niekada nedarę kurtieji bei neprigirdintieji.

Tarp jų buvo ir vilnietis Kęstutis Gumbrys, prekybos tinkle „Rimi“ dirbantis kainodaros asistentu. Sulaukęs kvietimo pabūti vienu iš kolekcijos modelių Kęstutis nė kiek nedvejojo ir netgi ragino prie projekto prisidėti ir kitus kolegas.

„Tai man yra visiškai nauja patirtis – dar niekada neteko būti modeliu. Man patinka išbandyti kažką naujo, neįprasti iššūkiai, todėl mielai sutikau. Juk smagu atitrūkti nuo kasdienybės, pamatyti iš arčiau, kaip atrodo kitoks mados pasaulis, su kuriuo neturi nieko bendro savo kasdienėje veikloje. Be to, man tai kartu ir galimybė parodyti, kad mes, kurtieji, galime įsilieti į bendrus projektus su girdinčiaisiais, užuot užsidarę savo mažame kurčiųjų pasaulėlyje“, – pasakojo K. Gumbrys.

REKLAMA
REKLAMA

Kęstutis neteko dalies klausos dar ankstyvoje vaikystėje – būdamas vos trejų sunkiai susirgo, o liga negrįžtamai pakenkė jo klausai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų