Lietuvė – Los Andželo televizijos žinių reportažo herojė

Dėl atsidavimo muzikai jau kone visame pasaulyje išgarsėjusi lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla ir toliau kyla populiarumo laiptais. Prieš kelias dienas pasakojimo apie muzikę klausėsi Los Andželo ir Pietų Kalifornijos televizijos ABC7 žinių žiūrovai.

12

Reportaže ji pristatoma kaip ypač perspektyvi karjeros laiptais lipanti lietuvė. „Eidama link scenos – ji tėra mažytė figūra. Kol neatsiduria prie pulto. Prisilietusi prie jo perima valdžią į savo rankas“, – dirigentę pristatė pranešėja.

Laidoje pasakojama apie jos pasiruošimą netrukus vyksiančiam pasirodymui prestižinėje Walt Disney koncertinėje halėje. Rodomos ištraukos iš repeticijų, kuriose moteris demonstruoja užburiantį atsidavimą muzikai. Vėliau – trumpas M. Gražinytės-Tylos interviu.

(12 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla – Los Andželo televizijos žinių reportažo herojė

„Mano rankoms ir pirštams tai – atostogos. Gali panaudoti visus pirštus. Kiekvienas iš jų gali skleisti informaciją“, – emocingai pasakoja žurnalisto kalbinama muzikė.

Moteris, kuri užsiima dažnai vyriška profesija laikomu dirigavimu, šį sezoną dirba Los Andželo mieste esančioje Walt Disney Concert Hall filharmonijoje. Tai Los Andželo miesto filharmonijos namai, kuriuose gabi lietuvė, savo atsidavimu muzikai, žavi tūkstantines minias. 29-erių metų moteris čia atlieka vieną svarbiausių vaidmenų – diriguoja.

„Aš turiu leisti, jog muziką mane paliestų, tuomet ji padeda keliauti visam kolektyvui. Pasidalinti muzikos akimirkomis yra brangiausias dalykas gyvenime“ – ankstesnėje laidoje buvo sakiusi lietuvė. Paklausta, kokią žinutę svarbiausia iškomunikuoti klausytojui, ji nedvejodama taria: „įkvėpimą“.

Muzika ją supo nuo pat vaikystės. Mirgos mama pianistė, tėtis – choro dirigentas, todėl nenuostabu, jog ir dukra pasekė tėvų pėdomis. Tiesa, tėvai nenorėjo, kad jų atžala siektų muzikinės karjeros, mat tai daug jėgų ir pasiryžimo reikalaujantis darbas.

Po koncertų, klasikinės muzikos gerbėjai dažnai prieina prie Mirgos ir dėkoja už įkvėpimą arba už stereotipus laužantį pavyzdį, jog ir moterys gali būti dirigento amplua.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų