• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Atlikėja Ingrida Tamošaitienė, dar žinoma kaip Ledi Ais, susidūrė su sveikatos problemomis – namuose patyrė traumą. Tačiau ji nesutrukdė moteriai nei keliauti, nei dainuoti scenoje...

8

Atlikėja Ingrida Tamošaitienė, dar žinoma kaip Ledi Ais, susidūrė su sveikatos problemomis – namuose patyrė traumą. Tačiau ji nesutrukdė moteriai nei keliauti, nei dainuoti scenoje...

REKLAMA

Ingrida Tamošaitienė-Ledi Ais kurį laiką gyvena sudėtingai. Apie patirtą traumą ji sutiko papasakoti naujienų portalui tv3.lt.

„Man lūžo koja visai neromantiškai... Tiesiog paslydusi nukritau namuose nuo laiptų. Viskas baigėsi ne visai laimingai – su daugybiniais pėdos lūžiais. Iš pradžių galvojau, kad čia nieko tokio, juk daug kas susilaužo kojas, pavaikšto su gipsais ir pasveiksta.

Taip ir man sakė, kad po mėnesio turėtų jau nuimti gipsą, bet tada pasirodžius traumatologui paaiškėjo, kad teks dar būti su įtvaru. Panašu, kad normaliai vaikščiosiu tikrai ne greitai. Reiks iš naujo mokytis eiti, nes dabar negaliu priminti pėdos. Taip ir vargstu...“ – kalbėjo Ledi Ais.

REKLAMA
REKLAMA

Gelbsti vienos kojos ramentas, nors žmonėms jis kelia klausimų

Vis dėlto atlikėja džiaugiasi bent jau dėl to, kad technologijos yra pažengę ir dabar yra naujų ramentų. Būtent toks vienos kojos ramentas padeda jai lengviau judėti, kadangi atlaisvina rankas. Dėl to Ingrida netgi galėjo su kolegomis leistis į kelionę po Ispaniją.

REKLAMA

„Kelionės metu su normaliais ramentais būčiau tik gulėjusi viešbučio kambaryje. Pamačiau, kad per tas keturias dienas nueidavau apie 10 tūkstančių žingsnių“, – šypsojosi moteris.

Visgi šis ramentas turi minusų – žmonės ją palydi klausimų keliančiais žvilgsniais, pilnais atgailos...

„Su šiuo ramentu atrodo, kad aš neturiu vienos kojos. Stebino žmonių reakcijos, jų kūno kalba, tai, kaip jie pasižiūri eidami, priverčia jaustis nemaloniai. Matosi gailestis jų akyse“, – pasakojo moteris.

REKLAMA
REKLAMA

Trauma nesutrukdė keliauti po Ispaniją, nors ir buvo nelengva

I. Tamošaitienė aplankė kelis Ispanijos miestus. Ji lankėsi Granadoje ir Malagoje. Pastebėjo, kad vis dėlto šios vietos nėra pritaikytos sunkiai vaikščiojantiems arba neįgaliems žmonėms:

„Visur daug laiptų, kavinės kažkur rūsiuose. Viskas tvarkoje, su tuo ramentu moku lipti laiptais, bet tada būna labai didelė apkrova sveikai kojai.

Dabar atrodo, kad ant lūžusios kojos blauzdos nėra raumenų, vietoje jų tiesiog skystis. Raumenys, pasirodo, labai greitai nyksta.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ispanijoje Ingridai teko praleisti kažkiek pramogų.

„Vieną dieną, pavyzdžiui, buvo suplanuotas hiking'as. Buvo gaila, nes jie ėjo gamtoje, matė daug gražių vaizdų. Nerizikavau.

Mėgavausi maistu – vakariene, pietumis. Kas jau beliko... Taip pat paties miesto vaizdais, ispaniška nuotaika.

Tikrai nebuvo lengva, buvo minčių, kam čia iš viso važiavau. Labai pavydėjau visiems, kurie sveiki“, – pripažino atlikėja.

Dar su šiuo įtvaru ji turėtų vaikščioti apie tris savaites:

„Tuoj pamažu pradėsiu minti koją. Vėliau, nuėmus įtvarą, dar laukia reabilitacija su gydytoju, specialios mankštos.“

REKLAMA

Koncertavo su lūžusia koja – į sceną atnešė ant rankų

Be to, iš karto po lūžio laukė koncertas. Tada į sceną Ingridą teko... atnešti!

„Iš karto po lūžio, po maždaug savaitės, turėjau koncertą Kaune. Pasakius organizatoriams, siūliau atšaukti, bet jie nesutiko, sakė, padėsime kėdę, pagelbėsime užlipti ant scenos. Ten buvo labai įdomi patirtis. Ant scenos buvau nunešta ant rankų.

Bet buvo sunku, nes norėjosi judėti, ne tik sėdėti, bet judėjau su rankom. Vienoje vietoje atsistojau, įsidėjau mikrofoną į stovą ir visai pavyko. Koja nesutrukdė koncertuoti“, – prisiminė ji.

REKLAMA

Namuose Ingridai padeda vyras Vilius ir dukra Patricija

„Pačioje pradžioje buvo sunku ilgiau išstovėti, bet dabar jau ištreniravau dešinę koją, tai lengviau. Neblogai sukuosi, bet vyrui vis tiek tenka daugiau buities darbų. Mes gyvename name, skalbykla yra apatiniame aukšte. Į jį jau nebesileidžiu, tai vyrui teko perimti kažkiek mano darbų, bet jis nesiskundžia. 

Visiems gaila mamos. Bet vaikai irgi greitai pripranta, tad vis rekia priminti, kad susitvarkytų, kad pasidėtų savo daiktus“, – juokėsi pašnekovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visgi šis kojos lūžis moko svarbių dalykų – pavyzdžiui – išmokti paprašyti pagalbos.

„Ši situacija yra faina patirtis įsivertinimui. Žmonės sako, kad supranta, kai netenka. Tada supranta, ką reiškia sveikata, ką reiškia turėti sveikas kojas, rankas, kokia tai vertybė. Kai viską turi, kai esi sveikas, atrodo, taip ir turi būti.

Yra žmonių, kurie patiria traumas, kurios atsiliepia visam gyvenimui. Net sunku įsivaizduoti, ką jie jaučia...“ – sakė moteris.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų