Laukinės „Eurovizijos“ šokėjos Ruslanos gyvenimas – visai kitoks: kovotojos dvasia išliko iki šiol

Ukrainietė Ruslana Lyžyčko, gerbėjams geriau žinoma kaip tiesiog Ruslana, 2004 metais laimėjo „Euroviziją“ su daina „Wild Dances“. Atlikėjos veikla neapsiriboja muzika – moteris nuo pat savo pergalės konkurse aktyviai dalyvauja Ukrainos politiniame gyvenime.

5

2004 metais energingu pasirodymų Europą papirkusi Ruslana tapo populiariausia atlikėja Ukrainoje. Šalies ministras pirmininkas net paskyrė merginą savo patarėja, o Ukrainos prezidentas skyrė jai Ukrainos žmonių artistės titulą.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Ruslana Lyžičko

2005 metais Ruslanos paprašė vesti „Eurovizijos“ pusfinalį ir finalą, tačiau atlikėja turėjo atsisakyti, nes organizavo koncertą Černobylio aukoms atminti, todėl renginyje pasirodė tik kaip svečias. Po dešimties metų ji dalyvavo Belgijos „Eurovizijos“ atrankoje, kaip užsienio komisijos narė. 

Žymiajai ukrainietei nesvetimi ir politiniai reikalai. 2004 metais ji išreiškė aktyvų palaikymą demokratiniams procesams Ukrainoje, dar žinomiems kaip Oranžinė revoliucija ir net sukūrė jai dainą „Dance with the Wolves“. 

Prezidento rinkimų metu ji palaikė Viktorą Juščenko, vėliau – Juliją Tymošenko. Ruslana yra metus buvusi ir Ukrainos parlamento nare.  

2012 metų gruodį Ruslana pradėjo savo žmogaus teisių kampaniją „Netylėk“, kurios tikslas – kalbėti apie teisinės sistemos Ukrainoje vykdomą neteisingumą. Prasidėjus pro-europietiškiems protestams Ukrainoje, Ruslana tapo viena iš judėjimo lyderių. Moteris pagrindinėje Kijevo aikštėje kas naktį stovėjo po dešimt valandų ir taip išbuvo šimtą parų. Ukrainos pareigūnams imus pulti nekaltus miegančius protestuotojus, Ruslana ir dar apie šimtas studentų pabėgo ir pasislėpė vienuolyne. 

2004 metais Ruslana paskirta UNICEF geros valios ambasadore Ukrainoje. Organizacijoje mergina rūpinosi prekybos žmonėmis prevencija. O jos projektas „Wild Energy“, kurio pavadinimas įkvėptas jos „Euroviziją“ laimėjusios dainos „Wild Dances“, rūpinasi atsinaujinančios energijos naudojimu. 


Rašyti komentarą...
K
Kestas
2021-05-22 20:22:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gan pigiai
Atsakyti
-2

K
Kestas
2021-05-22 20:22:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
))) aha maidane be apatinių buvo, eilinė ukrainietiška panelė,be jokių moralės ženklų,sumokėjo ir daryk ką nori,lb jau panašu į lietuvaitės,tos irgi aptarnauja europiečius gan pogiai
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų