Landsbergis prabilo apie Sausio 13: „Dariau tai, kas buvo reikalinga“

Sausio 13-ąją, svarbią visai Lietuvai dieną, laida „Pasaulis pagal moteris“ pakvies žiūrovus į susitikimą su ypatingu svečiu – buvusiu Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pirmininku, politiku, meno, muzikos bei kultūros istoriku Vytautu Landsbergiu.

Laidos vedėja Kristina Rimienė kartu su svečiu nukeliaus į praeitį, į tą baisiąją visai šaliai naktį, kai brutalia jėga buvo bandoma užgniaužti Lietuvos laisvės dainą.

(24 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Landsbergis prabilo apie Sausio 13: „Dariau tai, kas buvo reikalinga“

Prisiminti viską

V. Landsbergis dar ir šiandien prisimena kiekvieną kovos už laisvę detalę, kiekvieną Sausio 13-osios akimirką.

„Dariau tai, kas buvo reikalinga, tomis galimybėmis, kurios man dar buvo likusios. Mano ginklas buvo telefonas ir mėginimai skambinti pasauliui – nuo Gorbačiovo iki Bušo. Gorbačiovo tarnyba pasakė, kad jis miega ir nieko nežino, tad pasakiau perduoti jam, kad nekaltų žmonių kraujas kris ant jo galvos“, – dalijasi prisiminimais svečias, čia pat pridurdamas, kad TSRS vadovas, žinoma, nemiegojo, o stebėjo įvykius, juk jam buvo pažadėta, kad pasipriešinimas bus labai greitai įveiktas.

Laidos vedėjos K. Rimienės paklaustas apie savo reakciją į žinią, kad žūsta nekalti žmonės, V. Landsbergis neslėpė: širdį užliejo didelis rūpestis ir skausmas, tačiau apie baimę nebuvo net kalbos, “turėjau daryti viską, kas įmanoma ir būti savo vietoje”.

Prisiminimai knygos puslapiuose

86-ių metų energijos nestokojantis V. Landsbergis yra parašęs apie trisdešimt knygų. Paskutinė, pristatyta sausio pradžioje, visada primins, kodėl ir kam turime dėkoti, jog gyvename laisvoje šalyje. Joje autorius atskleidžia daug iki šiol niekam nežinomų faktų, čia ir dokumentai, įrašų šifruotės, išklotinės, ir komentarai apie Sausio 13-osios bylą. Kaip rašo V. Landsbergis, viskas tam, „kad nebūtų leidžiama meluoti“.

Būsime patikrinti, ko esame verti

Laidos svečias neabejoja, kad atėjus laikui paaiškės, kiek turime jėgos ir atsidavimo Lietuvai, anot jo, atėjus laikui bus patikrinta, ko esame verti.


Rašyti komentarą...
L
Linz
2019-01-13 12:39:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tas gandonas dar kiša savo snukį Lietuvą palikęs šūdo juostoj.Žmogysta turintis baltą bilietą.
Atsakyti
-1

J
Jo
2019-01-13 13:38:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Darei tai kas tava kisenei reikalinga.
Atsakyti
-1

N
NEvatnikas
2019-01-14 11:20:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
o ble kaip ruskiai vatnikai aktyviai komentuoja apie profesoriu... jus suzlugdys jusu neapykanta kvaili vatnikai...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų