REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
TV3

Vilniaus Vingio parke antradienio vakarą įvyko grandiozinis ir didžiausiu šių metų muzikiniu įvykiu Lietuvoje vadintas Lady Gagos koncertas. Nors vietoj 40 tūkst. žiūrovų tebuvo vos pusė, geros nuotaikos ir šėlsmo netrūko. Lietuvos publikai net pavyko dainininkę prisikviesti bisui. Scenoje kraujas ir baltosios eilės liejosi laisvai, tačiau lietuvių tai, rodos, nei sutrikdė, nei papiktino.

Vilniaus Vingio parke antradienio vakarą įvyko grandiozinis ir didžiausiu šių metų muzikiniu įvykiu Lietuvoje vadintas Lady Gagos koncertas. Nors vietoj 40 tūkst. žiūrovų tebuvo vos pusė, geros nuotaikos ir šėlsmo netrūko. Lietuvos publikai net pavyko dainininkę prisikviesti bisui. Scenoje kraujas ir baltosios eilės liejosi laisvai, tačiau lietuvių tai, rodos, nei sutrikdė, nei papiktino.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pusę aštuonių vakaro į sceną žengę „The Darkness“  stengėsi įkaitinti publiką. Apšildomos grupės muzika rūpėjo ne visiems žiūrovams. Dauguma jų  laiką leido užkandžiaudami.

REKLAMA

Pusantros valandos pertraukos metu skambėjo klasikinė muzika, o ekranuose, esančiuose šalia scenos, probėkšmais pasirodydavo teatrališkos vizualizacijos, privertusios nuvilnyti palaimingų šūksnių bangas. Žemėn nukritus uždangai ir pasigirdus pirmiesiems ritmams, scenoje išniro butaforinė pilis, kuri, anot gerbėjų, gyvai neatrodė tokia įspūdinga, kaip vaizdo įrašuose.

REKLAMA
REKLAMA

Skambant pirmosios dainos motyvams, atlikėja atjojo ant mistinio vienaragio. Lady Gaga pasirodė vilkėdama tviskančiu nežemišku apdaru su skafandru. Pirmoji daina buvo palydėta patrankų šūviais, o dainininkė į rankas griebė automatą, kuriuo mosavo lakstydama po sceną.

Netrukus, aidint dejonėms, pilies dekoracija prasiskyrė, o Lady Gaga kreipėsi į publiką: „Lietuva, aš ne kalinė. Jie nenugalės. Lietuva, tu esi ateitis.“ Po šių žodžių sekė daina, kuri jau tapo himnu viso pasaulio homoseksualams – „I Was Born This Way“ (Aš toks gimiau).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sparnuotos Lady Gagos frazės

Vėliau Lady Gaga vėl kreipėsi į publiką su štai tokia deklaracija: „Aš ne ateivė, ne moteris, ne vyras, aš ne žmogus. Aš ne jūsų valdžios kūrinys. Bet aš esu jūs. Mes dalijamės tomis pačiomis viltimis ir svajonėmis. Jūs mane sukūrėte, mažieji monstrai.“

„Nesvarbu, kad šį vakarą kalbame skirtingomis kalbomis, nes mes esame fa..ing laisvi. Lietuva, tu tokia gimei!“

REKLAMA

„Noriu, kad žinotumėt, šlovė – tai laisvė, kurios niekada neragavot.“

„Tikiuosi jūs gerai leidžiat laiką, o jei ne, tai man visiškai nusišvilpt!“ (ištarusi šiuos žodžius Lady Gaga pasikėlė sijoną ir demonstratyviai atkišo užpakalį, aptemptą įsirėžusiomis apatinėmis kelnaitėmis).

„Ei jūs, turtuoliai sėdimose vietose, stokitės!“

Tokie žodžiai skrido nuo scenos miniai tiesiai iš Lady Gagos lūpų. Pasisakiusi dainininkė į sceną išriedėjo žadėtuoju motociklu, ant kurio kartu su šokėja raitėsi tarsi dvi nimfomanės. „Aistrų“ motociklas buvo papuoštas Lietuvos trispalve, kurią vėliau vienas iš šokėjų nukabino ir gniaužė į gniutulą tol, kol dievaitė apžiūrinėjo publikos atneštas dovanas.

REKLAMA

„Mėsingi“ Gagos pokštai

Likus kelioms dainoms iki koncerto pabaigos, Lady Gaga prisėdo pačiame scenos priekyje, o gerbėjai iš jiems skirtos zonos mėtė jai dovanas ir laiškus. Infantili ir sutrikusi artistė penkiamečio balsu perskaitė vieną į rankas atskridusį laišką.

„Aš tave myliu Lady Gaga. Myliu tave nuo to laiko, kai išgirdau tavo dainą „Letʼs Dance“. Tu su manimi visur ir visada, net duše. Apie tave man labiausiai patinka kalbėti ir galvoti. Prašau, pasikviesk mane į užkulisius. Tai vienintelė galimybė man susitikti su savo karaliene. Prašau, Lady Gaga! – pasirašo Vietautes“ – laužytai ištarė lietuvio gerbėjo Vytauto vardą Lady Gaga. Paklaususi, kuris yra tasai Vytautas, ji liepė apsaugos darbuotojui jį praleisti į užkulisius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kiti gerbėjai Lady Gagai į sceną numetė pliušinį meškiną, galvos papuošalą, odinę liemenę, segtuvą su dar vienu laišku bei parašais išmargintas trumpikes. Jas atlikėja užsimetė ant galvos, vėliau išsišnypštė nosį ir pasitrynė tarpukojį. Visa tai palydėjo džiaugsmingi žiūrovų šūksniai.

Po tokios nedidelės pertraukėlės, Lady Gaga sėdo prie fortepijono ir sugrojo lyrišką savo kūrybos dainą „Princess Die“. Po lyrikos sekė aistringas flamenko. Scenoje atsirado lazeriais sukurta, fluorescensinėmis šviesomis akinanti koplyčia. Šalia jos – vyras nuotakos suknele. Netrukus šios „nuotakos“ ir juodaodžio vyro vestuvės baigėsi tragiškai – vieno jų mirtimi. Per vestuvių ceremoniją fone tabalavo žalios mėsos kumpiai, o Lady Gaga dainavo apsirengusi žymiąja „mėsos  suknele“ bei sėdėdama įspūdingame žalio kumpio fotelyje.

REKLAMA

Taip pat koncerto metu dainininkė pasirodė savo gerbėjams iš vaizdo klipų ir koncertų įrašų jau pažįstamais kostiumais – balta, tarsi nuotakos suknele, korsetu, japoniško stiliaus skrybėle, įvairių formų šalmais ir kitais aksesuarais.

Krauju paženklinta pabaiga

Koncertui atėjus į pabaigą, virš scenos pakibusioje deimanto formos projekcijoje pasirodė šaržuotas Lady Gagos veidas. Iš akių ėmė tekėti kraujo ašaros, iš burnos ir nosies pasileido kraujo upeliai.

REKLAMA

„Ji turi išeiti. Tai pabaiga. Nebeliko jokių mus skiriančių sienų. Mes kalbėsim ta pačia kalba – tikiuosi visada vieni kitus suprasime, – verksmingu balsu tarė Lady Gaga. – Ačiū!, – iškėlusi abi rankas, rodančias nepadorų gestą šaukė dainininkė. – Ačiū tau, Lietuva, už tavo talentus“ (dauguma tai suprato kaip užuominą į Lietuvos olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės, kurią atlikėja asmeniškai kvietė į savo koncertą, pergalę).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Užgesus paskutinėms šviesoms ir nutilus muzikai, „mažieji monstriukai“ dar ilgai ūžė ir ošė, nes nenorėjo traukti namo. Po tokių ilgesingų dejonių muzikos, teatro ir kičo karalienė nepasididžiavo ir dar kartą išėjo į sceną, kur sudainavo vieną dainą akapela.

Po koncerto atlikėjos „Facebook“ paskyroje pasirodė viena kita fanų iš Lietuvos padėka už nuostabų koncertą.

REKLAMA

Lady Gaga į Lietuvą atvyko su trečiojo koncertinio turo „The Born This Way Ball“ pasirodymu, kuris skirtas jos pernai išleistam albumui „Born This Way“. 2011-aisiais pasibaigęs antrasis Lady Gaga koncertų turas „The Monster Ball“ susilaukė stulbinančio populiarumo ir buvo įtrauktas į pelningiausių koncertinių turų planetoje sąrašą. Viso antrojo turo metu buvo surengtas 201 pasirodymas ir surinkta beveik 230 mln. JAV dolerių.

REKLAMA

Koncerto metu dainos skambėjo tokia tvarka:

„Highway Unicorn (Road To Love)“

„Government Hooker“

„Born This Way“

„Bloody Mary“

„Bad Romance“

„Fashion Of His Love / The Queen“

„Just Dance / LoveGame / Telephone“

„Judas“

„Heavy Metal Lover“

„Bad Kids Hair“

„You And I“

„Electric Chapel Americano“

„Poker Face / Alejandro / Paparazzi“

„The Edge Of Glory“

„Marry The Night“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų