Kur auga nuodingiausias pasaulyje medis?

Nuodingasis arkliasiutis (Hippomane mancinella) žinomas kaip nuodingiausias pasaulyje medis, rašo odditycentral.com. Jei kada nors teks pabuvoti Floridoje, Karibuose ar Bahamose, geriau nesiartinkite prie šio medžio. O apie gresiantį pavojų iš tolo jums praneš prie medžio pakabintos raudonos lentelės. Medis yra toks nuodingas, kad jį apeiti lanku.

Šio medžio vaisiai panašūs į mažus žalius obuolius. Vos vieno šio vaisiaus pakaks, kad atsidurtumėte ligoninėje. Pasakojama, kad Kristupas Kolumbas praminęs juos mirties obuoliukais. Tačiau šie vaisiai toli gražu ne pati nuodingiausia medžio dalis.

Ypač nuodinga yra šio medžio sula . Vos nuo vieno lašelio pieno baltumo skysčio gali nudegti ir ištinti oda, atsirasti pūslės. Dažnai nuo šio medžio nukenčia nieko blogo neįtariantys turistai, nutarę pasislėpti po medžiu nuo stiprių tropinių liūčių. Medžio sula yra tokia pavojinga, kad net šakomis tekantis vanduo gali nudeginti odą.

Nuodingojo arkliasiučio žievė taip pat nuodinga. Ją deginant išsiskyrę dūmai sukelia laikiną aklumą (gali nutikti ir taip, kad daugiau ir nebepamatysite saulės šviesos). Ne veltui šis medis į Guinnesso rekordų knygą įrašytas kaip pavojingiausias pasaulyje.

Legenda pasakoja, kad nuo šio medžio nuodų mirė žymusis ispanų konkistadoras Juanas Ponce de Leonas. Jis 1521-aisiais atvyko į Floridą ieškoti aukso ir norėjo pasisavinti žemes, kurias manė atradęs. Vietiniai, žinoma, net nemanė atiduoti įsibrovėliui savo žemių. Kovoje su vietiniais konkistadoras buvo sužeistas medžio suloje išmirkyta strėle. Jam teko ilgai ir skausmingai laukti savo mirties.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų