Kriminalinių serialų TOP 5: ar visus atsimenate?

Jau šį pirmadienį bus pradėtas rodyti naujasis vaizdo transliacijų internetu platformos Go3 sukurtas serialas „Gaujų karai. Smaugliai“.

Nekantriausiems pristatome populiariausių platformos užsienio kriminalinių serialų penketuką.

„Žudant Ievą“

2018-ųjų pavasarį tik pristačius trilerį „Žudant Ievą“ (angl. „Killing Eve“, 2018), paremtą rašytojo Luke Jennigs keturių dalių novelėmis „Codename Villanelle“, jis iškart sulaukė išskirtinio dėmesio ir pagyrų. Leidiniai „The Hollywood Reporter“, „Vox“, „Vanity Fair“, „Business Insider“ ir daugelis kitų įtraukė jį į geriausių metų serialų sąrašą, o portalas „Rotten Tomatoes“ pavadino jį labiausiai žiniasklaidos aptarinėjamu serialu. Portalui paskelbus 127-ų kino kritikų labiausiai girtų 2018-ųjų serialų topus, „Žudant Ievą“ pasirodė esąs daugumos favoritu. Pergalingą serialo žygį televizijos ekranuose vainikavo dvi nominacijos Auksiniam gaubliui, iš kurių vienas atiteko Sandra Oh. 

Pagrindinė televizijos serialo „Žudant Ievą“ veikėja, aktorės Sandra Oh įkūnijama Eva jau vadinama moteriška Džeimso Bondo versija. Anot siužeto, dvi herojės gyvena paraleliniuose pasauliuose. Eva (akt. Sandra Oh) – britų MI5 darbuotoja, dievinanti knygas apie moteris žudikes. Atlikdama užduotį, moteris imasi medžioti Vilanelę (akt. Jodie Comer) – sarkastišką samdomą žudikę. Likimui suvedus jas draugėn, moterys tampa apsėstos viena kita ir pradeda „katės – pelės“ žaidimą. Įdomūs ir lengvai pakvaišę moteriški personažai, juodasis humoras, smagus ir linksmas tonas, feminizmo ir šnipų temos bei serialus lydinčių stereotipų laužymas – dinamiško ir nenuspėjamo „Žudant Ievą“ sėkmės raktai. Kino kritikai pro ausis nepraleido ir kokybiško filmo garso takelio, dinamiškai besikeičiančio kartu su pagrindinių herojų lankomomis vietovėmis – Paryžiuje skamba retro prieskoniu pagardinta pop muzika, Maskvoje – niūrus instrumentinis fonas.

„FTB“ 

„Emmy“ apdovanojimo laureato Dicko Wolfo 2018 m. pristatytas serialas apie FTB (angl. „F.B.I.“) išsiskiria patrauklia aktorių vaidyba ir išskirtinėmis bylomis. Daugiau šio megaprodiuserio kūrinių mačiusiems, gali būti pernelyg pažįstamas ankstesnių serialų modelio protegavimas. Siužetas pasakoja apie FTB veiklą Niujorko biure. Šis elitinis padalinys pasitelkia visus savo talentus, intelektą ir techninę kompetenciją svarbiausiose bylose, kad Niujorkas ir JAV būtų saugūs. Specialioji agentė Maggie Bell, gimusi kelių kartų teisėsaugininkų šeimoje, nuoširdžiai įsipareigoja žmonėms, su kuriais dirba, ir tiems, kuriuos saugo. Jos partneris yra specialusis agentas Omaras Adomas „OA“ Zidanas, garsiosios West Point akademijos absolventas, kuris dvejus metus praleido dirbadamas priedangoje, kol jį pasirinko FTB. Porelę prižiūri specialioji įgaliotinė - Izabelė Castille, kuri dirba ypatingomis sąlygomis ir turi neginčijamą autoritetą ir valdžią. Komandoje taip pat yra specialiojo agento padėjėjas Jubal Valentine - biuro nervų epicentras, kurio sugebėjimas lengvai bendrauti ir palaikyti ryšius su viršininkais ir pavaldiniais paverčia jį motyvavimo meistru. Kristenas Chazalas yra labiausiai vertinamas komandos narys, puikus analitikas, įdarbintas tiesiai po universiteto, kuris gali greičiau nei bet kas sudėlioti bendrą tyrimo paveikslą. Šie aukščiausios klasės agentai atkakliai tiria nepaprasto masto atvejus, įskaitant terorizmą, organizuotą nusikalstamumą ir kontržvalgybą.  

REKLAMA

„Detektyvė Rizoli“

Pirmas serialo „Detektyvė Rizoli“ (org. „Rizzoli & Isles“) sezonas buvo pristatytas 2010 m. Vėliau, sulaukus teigiamo žiūrovų įvertinimo, viso buvo sukurti net 7 sezonai. Siužeto epicentre – dvi labai geros draugės. Negalima nepaminėti ir fakto, kad pagrindinės herojės yra labai skirtingos gražuolės – juodaplaukė berniokiška Džein Rizoli ir ypač moteriška blondinė Maura Aisl. Rizoli yra Bostono policijos detektyvė, o Aisl – Bostono policijos patologė anatomė, o jos abi narplioja Bostone vykstančius nusikaltimus.

Aktorė Angie Harmon (Rizoli) tiesiog mėgaujasi vaidyba,  žiūrovai iškart pastebės, kad ekrane jaučiasi dueto ryšys ir kad jos abi puikiai leidžia laiką. Dialogai yra itin lengvi, linksmi ar juokingi, ypač kai Maura beria tarsi žirnius niekam nenaudingus faktus su tokiu nuoširdumu ir noru edukuoti, kad nenusišypsoti būna sudėtinga. 

Kiti personažai taip pat prisideda prie to, kad net sudėtingos žmogžudysčių bylos taptų įdomesnės, o intriga išliktų iki serijos pabaigos. 

„Kobra 11“

Nuo 1996 m. iki šiol rodomą serialą „Kobra 11“ (vok. Alarm für Cobra 11 – Die Autobahnpolizei) drąsiai galima vadinti kultiniu. Daugiau negu du dešimtmečius kuriamas Vokietijos TV serialas apie dviejų Berlyno-Kelno greitkelių policininkų komandą gali pasigirti net 361 serija! 

Gyva serialo legenda Semiras Gerkhanas (aktorius Erdoganas Atalay) pakeitė net kelis partnerius, įskaitant Tomą Kranichą (akt. René Steinke) ir Janą Richterį (akt. Christianas Oliveris), taip pat ilgalaikę policijos nuovados viršininkę ponią Engelhardt. Serialo kūrėjai tvirtina, kad aktorius Erdoganas Atalay nusifilmavęs visose serijose iki šiol, nebus pakeistas.

Įdomus faktas, kad dauguma greitkelių scenų yra filmuojamos uždaroje bandymo trasoje, sukurtoje taip, kad ji primena tikrą greitkelį. Ji yra dalis testavimų ir bandymų parko, esančio netoli Aldenhoveno / Acheno. Jis buvo pastatytas inžinerijos ir mokslo reikmėms, bet trasas gali išsinuomoti bet kas, net ir privatūs asmenys. Sparčiausia Vokietijos policijos komanda dar kartą kviečia mėgautis įspūdingais kaskadiniais triukais ir intriguojančiomis bylomis.

REKLAMA

„Mafija žudo tik vasarą“

2013-aisiais pasirodęs juodojo humoro serialo „Mafija žudo tik vasarą“ (it. „La mafia uccide solo d‘estate“) pirmasis sezonas pelnė itališką Auksinį gaublį už geriausią scenarijų, Turino kino festivalyje - žiūrovų simpatijų prizą, o Europos kino apdovanojimuose tapo geriausia žemyno komedija.

Serialas rodo 1979-uosius, Palermą - gražų ir visada saulėtą Italijos miestą, nepaisant kalbų apie jame įsigalėjusią mafiją. Italų seriale pasakojama istorija apie įprastą šeimą, jų kasdienes problemas ir susidūrimą su „Cosa Nostra“ - Sicilijos mafija. Pagrindinis veikėjas – ypatingai Palermo mafija susidomėjęs berniukas. Nuo vaikystės kiekviename žingsnyje stebėjęs kasdienybės ir nusikalstamo pasaulio susidūrimą, nepaisydamas nuolatinio gangsterių kvėpavimo į nugarą, jis bando kurti savo gyvenimą. Serialas sukurtas pagrindiniam herojui nardant vaikystės prisiminimuose, aprašančiuose kruviniausią Sicilijos mafijos sezoną – laikotarpį tarp 80-ųjų ir 90-ųjų. Šis kriminalinis serialas kupinas komedijos elementų, jame gausu mielų ir žaismingų scenų, kalbančių vaikystės, draugystės, šeimos ir vertybių temomis.


Rašyti komentarą...
T
Tomaa
2020-04-22 08:03:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Apsivemti priverčiantys serialai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų