Koronavirusu užsikrėtė ir buvusi Sakalausko žmona Agnė: prakalbo apie simptomus

Penktadienį paaiškėjo, kad koronavirusas diagnozuotas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktoriui Jonui Sakalauskui.

Šeštadienį buvusi J.Sakalausko žmona, dainininkė Agnė Sabulytė socialiniuose tinkluose pranešė, kad jai taip pat diagnozuotas koronavirusas.

„Covid-19 palietė ir mane. Vakar gavau teigiamą testo atsakymą. Kreipiuosi sąmoningai į savo partnerius, draugus, su kuriais pastarosiomis dienomis buvome susitikę, būkime atsakingi, pasidarykime testus, net jei ir nejaučiate simptomų, kad neplistų virusas. Jaučiuosi neblogai, tik kvapo ir skonio visiškai nejaučiu, šiek tiek jėgų nėra.

Bet viskas išgyvenama! Svarbiausia išlaikyti ramybę visose situacijose! Vaikai jaučiasi puikiai, jiems nenustatė viruso – tas svarbiausia. Gaila turiu sustabdyti kūrybinę veiklą, bet tikiu, kad viskas, kas ateina, atneša kažkokią pamoką. Saugokime vieni kitus!“, – ragino moteris.

Atviras laiškas

Penktadienį paskelbus, kad koronavirusu susirgo Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas Jonas Sakalauskas, šeštadienį buvo išplatintas jo paties pranešimas teatro bendruomenei.

„Mieli teatro bičiuliai,

Kaip žinote, penktadienį sulaukiau blogos žinios – mano COVID-19 testo rezultatas buvo teigiamas. Apgailestauju, jog dėl to visas LNOBT kolektyvas artimiausiu metu negalės grįžti prie įprasto darbo: teatro patalpos bus dezinfekuojamos, visiems jose dirbusiems bus atlekami nemokami COVID-19 testai.

Labiausiai gaila, kad negalės vykti kitą savaitę (rugpjūčio 12, 13, 14 d.) planuoti baleto „Žizel“ premjeriniai spektakliai. Šiai premjerai pandemija pakiša koją jau antrą kartą. Tuo pačiu norėčiau nuraminti ir patikinti klasikinio baleto išsiilgusią teatro publiką: „Žizel“ spektakliai bus perkelti į rugsėjo mėnesį ir tikrai įvyks, o pauzė nepakenks puikiai parengtos premjeros meninei kokybei.

REKLAMA

Tuo pačiu norėčiau pabrėžti, kad visi tiek į baleto „Žizel“ , tiek į operos „Ana Bolena“ repeticijas atvykę užsienio kūrėjai bei atlikėjai, prieš pradėdami darbą su LNOBT kolektyvu, buvo patikrinti COVID-19 testais. Visais atvejais gauti neigiami atsakymai.

Iš Italijos atvykęs LNOBT Operos meno vadovas Sesto Quatrini, dalyvaujantis „Anos Bolenos“ repeticijose, taipogi pristatė liepos 29 d. išduotą pažymą, jog nėra užsikrėtęs COVID-19 infekcija. Jokiais sveikatos sutrikimais, priešingai nei viešai teigia nenorintys savo vardo viešinti teatro darbuotojai, šis dirigentas nesiskundė. Tad raginčiau teatro bendruomenę ateityje susilaikyti nuo sąmoningai klaidinančios ar nepatikrintos informacijos skleidimo.

Nenorėčiau sutikti ir su kaltinimais, kad teatre nebuvo pakankamai rūpintasi darbuotojų apsaugos priemonėmis. Nei muilo, nei dezinfekcinio skysčio, nei vienkartinių pirštinių, nei veido kaukių teatre tikrai netrūko. Visi po vasaros atostogų į teatrą sugrįžtantieji privalėjo informuoti savo tiesioginius vadovus apie apsilankymus rizikingomis pripažintose šalyse bei kontaktus su galimai užsikrėtusiais, saviizoliacijoje esančiais asmenimis. Mes, teatro vadovai, stengėmės visais įmanomais būdais priešintis pandemijai ir kontroliuoti situaciją kolektyve.

Visgi man, teatro žmogui, sunku įsivaizduoti, kaip su kvėpuoti trukdančiomis veido kaukėmis praktiškai galėtų repetuoti sunkiai fiziškai dirbantys baleto šokėjai ar tuo labiau dainininkai. Dėl šios priežasties veido kaukių dėvėjimas teatro patalpose darbuotojams ir spektaklių kūrėjams nebuvo privalomas. To, beje, nereikalavo ir Lietuvos Vyriausybės šią vasarą platinamos rekomendacijos.

Norėčiau nuraminti visus teatro darbuotojus, kad jiems priklauso valstybinio sektoriaus darbuotojų socialinės garantijos. Taigi neverta nerimauti dėl darbo atlygio bei kitų jiems priklausančių išmokų: visa tai bet kokiu atveju bus išmokėta laiku.

REKLAMA

Deja, man pačiam šiuo metu tenka patirti, kad nuo klastingos COVID-19 infekcijos niekas – nei senas, nei jaunas – negali jaustis saugus. Todėl norėčiau palinkėti visam teatro kolektyvui sudėtingoje situacijoje išlikti oriam, saugoti save ir savo artimuosius, o Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojams suteikti visą prašomą informaciją. Nuo mūsų atvirumo ir geranoriškumo priklausys, kada galėsime grįžti į savo mylimą teatrą ir pratęsti ilgai bei kantriai ruoštų premjerų repeticijas.

O gerbiamosios teatro publikos prašau dar truputėlio kantrybės: visos negandos galiausiai baigsis. Ir tas nuostabus vakaras, kai lubų lemputėms merkiantis visi vėl sėdėsime puošnioje teatro salėje, tikrai ateis. Stiprybės Jums.

Jonas Sakalauskas

LNOBT generalinis direktorius“.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad penktadienį Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktoriui Jonui Sakalauskui diagnozuotas koronavirusas, laikinai stabdoma teatro veikla.

Tai BNS penktadienį patvirtino pats J. Sakalauskas.

„Taip, tai yra tiesa, šį rytą gavau teigiamus duomenis, kad koronavirusas yra. Šiuo metu vyksta procedūros, nustatinėjami kontaktiniai asmenys, su kuriais aš bendravau“, – teigė LNOBT vadovas.

Jis sako pirmuosius ligos simptomus pajutęs trečiadienį, o ketvirtadienį kreipėsi į privačią kliniką dėl koronaviruso tyrimų. Teatro direktorius teigia nežinantis, kur galėjo užsikrėsti koronavirusu, kadangi pastaruoju metu nebuvo išvykęs į užsienį, nebendravo su asmenimis, kuriems būtų diagnozuotas koronavirusas.

J. Sakalauskas sako išvengęs bendravimo su teatro kolektyvais, o šią savaitę artimiau bendravo su keliolika teatro darbuotojų, daugiausiai – vadovybe.

„Kol kas yra sprendimai dezinfekuoti teatrą, sustabdyti darbą, ištirti galimai kontaktavusius asmenis ir gavus atsakymus grįžti prie darbų tiems, kas neturi tų rizikų“, – teigė J. Sakalauskas.

Savaitgalį jis tvirtino dalyvavęs dviejuose lauko renginiuose Klaipėdoje – „Mėlynojoje vakarienėje“ ir operos „Skrajojantis olandas“ premjeroje uostamiesčio elinge. Renginiuose dalyvavo ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, kiti Klaipėdos visuomenės veikėjai, muzikos pasaulio atstovai. 

REKLAMA

„Trečiadienį jaučiausi prastai, ketvirtadienį atrodė, kad nėra jokios ligos, bet profilaktiškai nuėjau pasidaryti tyrimus, maža ką. Šiandien vėl pablogėjo (...), šiuo metu temperatūros, atrodo, neturiu – ji tai pakyla, tai nukrinta, simptomai labai keisti“, – sakė jis.

J. Sakalauskas teigia, jog izoliavosi savo namuose, kartu su vaikais.

Jis tvirtina, kad teatre bus dezinfekuojamos patalpos, o su juo artimiausiai bendravusiems darbuotojams bus atliekami tyrimai.

„Jei testai bus teigiami, bus atskira kalba. Jei bus neigiami – po kažkurio laiko bus grįžtama prie darbų. Tiesiog man ir mano artimiausiai aplinkai teks karantinuotis ilgesnį laiką“, – sakė LNOBT direktorius.

LNOBT taip pat informavo, kad dėl koroanviruso grėsmės teatre nutrauktos ir repeticijos, kol kas nėra aišku, ar galės įvykti šį mėnesį planuotos premjeros – rugpjūčio 12, 13, 14 dienomis numatytas Adolphe'o Adamo (Adolfo Adamo) baletas „Žizel” ir Gaetano Donizetti (Gaetano Donizečio) opera „Ana Bolena“.

Teatre iš viso dirba per 600 darbuotojų.

 


Rašyti komentarą...
S
Sveikas
2020-08-08 16:19:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš kai sirgau sinusitu irgi nejaučiau nei skonio,nei kvapo.Ir jaučiausi prastai.Bet kažkodėl nerašė,kiek mūsų sergančių sinusitu!Kodėl tokia neteisybė?!!!Alio-žurnalistai!
Atsakyti
-1

A
As
2020-08-09 00:57:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai turbūt ir aš persirgau per karantina, nes nejaučiau skonio, bet užuodžiau puikiai. Truputį krūtinėje lyg sunkumas buvo. Vyrui 3 dienas krūtinę skaudėjo. Bet viskas praėjo :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų