REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visais laikais žmonės bijojo naujovių. Senovėje, kaip erezijų šaltinį degino knygas, atsiradus lemputei – bijojo prie jos prisiartinti, o išradus televizorių, baimindavosi, kad per jo ekraną išlįs nežemiškos jėgos.

Visais laikais žmonės bijojo naujovių. Senovėje, kaip erezijų šaltinį degino knygas, atsiradus lemputei – bijojo prie jos prisiartinti, o išradus televizorių, baimindavosi, kad per jo ekraną išlįs nežemiškos jėgos.

REKLAMA

Naujausias kai kurių tautiečių siaubas – 5G ryšys. Taigi, šio pirmadienio TV3 aktualijų laidos „Karštai su tv3.lt” tema – 5G ryšys: pavojai sveikatai – mitas ar tikrovė? Studijos svečiai: verslininkas Ugnius Kiguolis ir psichologas, psichoterapeutas Gediminas Navaitis.

Kas tas 5G? Tai – elektromagnetinės bangos sklindančios erdvėje. Kurių pagalba turime internetą, kalbamės mobiliais telefonais ir naršome internete. 5G atsirado kaip ir visi kiti prieš tai buvę ir esantys 2G, 3G ir 4G. Tačiau 5G pagalba turėsime milžiniško greičio belaidį internetą, kuris sujungs daiktus, prietaisus, fabrikų mašinas, traktorius ir kombainus. O valandos trukmės filmą bus galima parsisiųsti vos per 10 sekundžių.

Ekonomistai jau dabar skaičiuoja, kad 5G 2035 metais duos net 12 trilijonų dolerių naudą pasaulio ekonomikai. Tai – maždaug tiek, kiek visa Kinijos ekonomika praėjusiais metais.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje jau dabar vyksta kova dėl 5G diegimo technologijų, įtakos ir dominavimo pasaulyje. Sklinda įvairiausi gandai, skleidžiama informacija apie neva 5G daromą žalą sveikatai, gyvybei ir net sąsajas su virusais.

REKLAMA

Šia tema intensyviai domisi verslininkas Ugnius Kiguolis. Jis ypač susirūpinęs 5G poveikiu sveikatai.

„Man svarbu kokiame pasaulyje aš gyvensiu, kokiame pasaulyje gyvens mano vaikai. Todėl norėtųsi, kad jis būtų kuo saugesnis. Todėl jei prie kiekvieno stulpo prisistatysime elektromagnetinės spinduliuotės siųstuvus, tai susidursime su tokiomis problemoms kaip raidos sutrikimai, dėmesio, atminties ir t.t. Man svarbu kokioj Lietuvoje gyvensim. Nuo technologijos nepabėgsi, jis vis tiek bus įvesta vienokiu ar kitokiu būdu. Tai norisi, kad būtų įvesta saugiai“, – sako U. Kiguolis.

REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl tikit, kad ryšys gali sukelti ligas?“, – Ugniaus klausė laidos vedėjai.

„Aš tikėjimą keičiu į žinias. Aš skaitau tik mokslines studijas ir remiuosi tik jomis. Šnekame apie 5G, nors reikėtų kalbėti apie spinduliuotę. Man įdomu, kokia bus elektromagnetinė tarša mūsų aplinkoje“, – sakė verslininkas.

Vyraujančiam skepticizmui dėl 5G ryšio paaiškinimą turi psichologas, psichoterapeutas G. Navaitis.

„Prieš 150 metų buvo rimtai svarstoma, ar žmonės neuždus važiuodami traukiniu. O prieš dvidešimt metų buvo kalbama, kad nuo mobiliųjų telefonų smegenys išsilydys, vėžys išsivystys ir visi išmirsime. Bet kokie pokyčiai sukelia reagavimą į juos, nebūtinai protingą. Atsiranda žmonių, kurie bijo bet kokių pokyčių. Taigi, yra visiškai įprasta priimti naujoves

kaip keliančias grėsmę“, – kalba G. Navaitis. Jis iškėlė ir kitą svarbią temą – žmonės linkę tikėti bet kuo, bet tik ne tos srities specialistais.

Dar daugiau diskusijų – šiandien, 19.30 val. laidoje „Karštai su tv3.lt“ per TV3! Laidą taip pat galite stebėti internete – tv3.lt ir per TV3 Play.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų