Karalienės 90-ojo gimtadienio proga Londone – masiniai pietūs po atviru dangumi Lietus pietaujančiųjų nepagailėjo

Londone prie Bakingamo rūmų tūkstančiai žmonių sekmadienį dalyvavo specialioje šventėje, vadinamoje Globėjos pietumis, kurie tapo Britanijos karalienės Elizabeth II 90-ojo gimtadienio iškilmių dalimi.

22

Oficialus karalienės jubiliejaus šventimas prasidėjo penktadienį, padėkos pamaldomis Šv. Pauliaus katedroje.

Globėjos pietuose, į kuriuos buvo pakviesti žmonės iš karalienės remiamų labdaros organizacijų, dalyvavo iki 10 tūkst. žmonių. Bilietai į šį renginį kainuoja 150 svartų (190 eurų).

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Globėjo pietūs karalienės 90-ojo gimtadienio proga

Nepelno renginį organizuoja karalienės vaikaitis Peteris Phillipsas, princesės Anne sūnus.

„Per daugelį metų karalienės garbei buvo surengta daug iškilmių, bet iš tikrųjų nebuvo išreikšta kokia nors padėka arba pripažinimas daugelio organizacijų, su kuriomis jis yra asmeniškai susijusi, būdama jų globėja“, – aiškino P.Phillipsas.

Šeštadienį monarchė buvo pagerbta per Raitosios sargybos paradą (Trooping the Colour), kurį stebėjo tūkstančiai žiūrovų. Karalienė sukėlė sensaciją, pasirodžiusi tame renginyje vilkėdama ryškiai žalius drabužius.

REKLAMA

Po parado karališkosios šeimos nariai, tarp jų – princas Williamas su žmona Kate ir jųdviejų vaikais George'u ir Charlotte, pasirodė rūmų balkone stebėti karo lėktuvų praskridimo.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Karalienės Elizabeth II 90-ojo gimtadienio karinis paradas

Princas George'as, kuriam – beveik treji, mojo praskrendantiems lėktuvams, o vienų metų princesė Charlotte, kurią laikė Kate, užsidengė ausis.

Parade dalyvavo beveik 1 500 uniformuotų karių ir daugiau kaip 300 žirgų.

Tačiau daugelio akis traukė neįprastai drąsus karalienės drabužis ir priderinta skrybėlė, kurių ryški žalia spalva atrodė kone fluorescuojanti.

Pagal karališkąją tradiciją, gyvuojančią 250 metų, karalienė švenčia du gimtadienius.

Tikrasis jos gimtadienis yra balandžio 21-oji, bet kurį nors birželio šeštadienį minimas ir jos oficialus gimtadienis, kai rengiamas karinis paradas, kuriame dalyvauja Britų armijos karaliaus divizija – septyni pulkai, tradiciškai laikomi oficialiais monarcho sargybiniais.

(27 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kate Middleton net bažnyčioje nenustojo kikenti iš princo Harry juokelių


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų