• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kultūros ministras Simonas Kairys susitikime su Prancūzijos kolege Rima Abdul Malak ir aptarė kitąmet šioje šalyje vyksiantį Lietuvos kultūros sezoną.

Kultūros ministras Simonas Kairys susitikime su Prancūzijos kolege Rima Abdul Malak ir aptarė kitąmet šioje šalyje vyksiantį Lietuvos kultūros sezoną.

REKLAMA

„Įgyvendinant Lietuvos kultūros sezoną bus svarbi atsparumo tema, apimanti visuomenių atsparumą, kritinį mąstymą: Lietuva istorijos eigoje parodė savo atsparumą turėdama ilgalaikę viziją ir augindama savo laisvę. Prancūzams šios vertybės taip pat nuo seno yra labai svarbios“, – kalbėjo S. Kairys.

Kaip ketvirtadienį pranešė Kultūros ministerija, Lietuvos sezono Prancūzijoje komisarė Virginija Vitkienė abiejų šalių kultūros ministrams pristatė būsimojo kultūros sezono temas, supažindino su jau užmegztomis partnerystėmis.

S. Kairys susitikime taip pat paminėjo karo Ukrainoje tematiką ir būtinybę pagelbėti savo laisvę ginančiai šaliai įvairiomis priemonėmis. Vienas pavydžių – Europos solidarumo fondas Ukrainos kino industrijai paremti, kuriam Lietuva skyrė 50 tūkst. eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos kultūros ministrės teigimu, būsimasis Lietuvos kultūros sezonas yra sveikintinas žingsnis. Nors prancūzams Lietuva įdomi, tačiau mūsų šalies kultūra jiems vis dar ne itin gerai žinoma, todėl vienas esminių Lietuvos sezono tikslų – užmegzti ilgalaikes kultūrines partnerystes.

REKLAMA

„Lietuvos kultūros sezonas yra geras žingsnis, nes jis padės didinti Lietuvos žinomą Prancūzijoje. Be to, esate didžiausi eurooptimistai, ką įrodė „Kauno – Europos kultūros sostinės 2022“ pavyzdys“, – pabrėžė R. Abdul Malak.

Paryžiuje S. Kairys taip pat susitiko su Nacionalinės Asamblėjos pirmąja vicepirmininke Valérie Rabault (Valeri Rabo).

„Karas yra arti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos, todėl Europa tarptautiniuose formatuose turėtų būti matomesnė ir vieningesnė“, – susitikimo metu kalbėjo S. Kairys.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, kultūra gali būti suvokiama kaip darnaus vystymosi tikslas, o Europa turėtų imtis lyderystės jam pasiekti. V. Rabault pastebėjo, kad būtų prasminga, jeigu paraleliai su Lietuvos sezonu Prancūzijoje būtų organizuojami profesionalūs įvairių sektorių atstovų susitikimai, specialūs ir aktualūs parlamentiniai renginiai.

Kultūros ministras Paryžiuje taip pat susitiko su Istorinių monumentų tinklo, vienijančio daugiau kaip 100 kultūros paveldo objektų, atstovais, įtakingų Prancūzijos leidinių „Le Figaro“ ir „Le Monde“ žurnalistais, dalyvavo Lietuvos šiuolaikinio meno parodoje „Geležinis vilkas“.

Lietuvos sezonas Prancūzijoje vyks 2024 metų rugsėjo–gruodžio mėnesiais ne tik Paryžiuje, bet ir Lione, Grenoblyje, Marselyje, Nicoje, Tulūzoje, Ekse bei kituose miestuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų