• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Milijonierius, Čečėnijos Respublikos prezidentas Ramzanas Kadyrovas galimai prisijungė prie Rusijos pajėgų Kyjive. Skelbiama, kad liūdnai pagarsėjęs čečėnų lyderis pasiėmė savo 14-metį sūnų Adomą ir kelis kitus šeimos narius kovoti už Rusiją įnirtingame Mariupolio regione.

6

Milijonierius, Čečėnijos Respublikos prezidentas Ramzanas Kadyrovas galimai prisijungė prie Rusijos pajėgų Kyjive. Skelbiama, kad liūdnai pagarsėjęs čečėnų lyderis pasiėmė savo 14-metį sūnų Adomą ir kelis kitus šeimos narius kovoti už Rusiją įnirtingame Mariupolio regione.

REKLAMA

14-metis – vienas iš 12 R. Kadyrovo vaikų – buvo pastebėtas lydintis savo tėtį, kai šis keliauja į rusų kariuomenės apsuptą Mariupolį, skelbė dailystar.co.uk.

R. Kadyrovas sakė, kad nori, kad jo berniukas „iš pirmų lūpų sužinotų apie mūsų kovos draugų sėkmę ir poreikius“, taip pat aiškiai pasakė, kad nesutinka su Rusijos žingsniais mažinti karinį spaudimą Kijevui ir pažadėjo vadovauti invazijai į Kijevą. 

Kadyrovas supažindino vaiką su Rusijos armijos generolu, sakydamas: „Štai mano Adomas“.

Tiesa, jo paauglys sūnus yra profesionalus boksininkas. Kiek anksčiau jo pergalė bokso ringe sulaukė prastų vertinimų socialiniame tinkle. Buvo teigiama, kad jam laimėjimai pasiekiami kur kas lengviau, nes jo tėtis yra diktatorius, kurio bijoma Čečėnijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Teigiama, kad Čečėnijos diktatoriaus Ramzano Kadyrovo sūnus Adamas Kadyrovas anksčiau vykusiose mėgėjų kovose iškovojo nepelnytą pergalę.

REKLAMA

Paviešintame vaizdo įraše matyti, jog Adomo priešininkas buvo kur kas taiklesnis, tačiau Adomo priešininko treneris metė rankšluostį, simbolizuodamas, kad jo mokinys kovos nebegali tęsti. Teisėjas pamojo ranka ir Adamas buvo paskelbtas nugalėtoju.

12 vaikų tėvas turi šešis sūnus, iš kurių du buvo įvaikinti, ir šešias dukras. Nepaisant to, kad poligamija Rusijoje yra neteisėta, jis turi tris žmonas – Medni Musaevna Kadyrova (43), Fatima Khazuyeva (29) ir Aminat Akhmadova.

REKLAMA
REKLAMA

Prezidento pareigas jis eina nuo 2007 m. ir per savo laiką vadovavo valymui prieš gėjus ir pasisakė už viešo moterų gyvenimo apribojimą. Jis taip pat buvo apkaltintas įsakęs pagrobti, kankinti ir nužudyti oponentus, žurnalistus ir kritikus.

R.Kadyrovas netgi paskatino šeimas nužudyti bet kurį savo šeimos narį, kuris yra gėjus, kaip alternatyvą „teisingumo vykdymui“. Rusijos LGBT tinklo aktyvistė sakė: „Čečėnijoje būti homoseksualiam yra didžiulė gėda ir netgi nusikaltimas“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Homoseksualumas laikomas gėdingu ne tik pačiam žmogui, bet visai jo šeimai, taip pat yra nužudymų dėl garbės. Manoma, kad homoseksualumas užtraukia tokią gėdą šeimai, kad gėdą galima nuplauti tik vienu būdu – nužudyti žmogų. Ir mes žinome, kad tai vyksta. Kartais žmonės paleidžiami iš kalėjimų, nes valdžia žino, kad juos nužudys šeima. Teisėsaugos ir saugumo agentūrų pareigūnai, kontroliuojami negailestingo Čečėnijos Respublikos vadovo Ramzano Kadyrovo, subūrė dešimtis vyrų, įtarusių, kad jie yra gėjai, kankina ir žemina aukas, – sakė ji. – Kai kurie vyrai buvo priverstinai pradanginti. Kiti buvo sugrąžinti į savo šeimas, vos gyvi nuo sumušimų. Mažiausiai trys vyrai, matyt, mirė nuo šios žiaurios kampanijos pradžios.“

REKLAMA

Kadyrovas paneigė šiuos teiginius sakydamas, kad jo šalyje nebuvo gėjų.

Interviu HBO laidai „Real Sports“ jis sakė: „Čia tokių žmonių nėra. Mes neturime gėjų. Jei tokių yra, nuvežkite juos į Kanadą. Tebūna šlovė Alahui. Nuneškite juos toli nuo mūsų, kad neturėtume jų savo namuose. Kad išvalytumėte mūsų kraują, pasiimkite juos visus.“

Paklaustas apie kaltinimus sistemingu kankinimu, R. Kadyrovas sakė: „Jie tai sugalvojo. Jie yra velniai. Jie parduodami. Jie yra ne žmonės. Prakeikiu juos, kad mus šmeižia.“

REKLAMA

„Times of Israel“ rašo, jog tai ne pirmas kartas, kai moterų teisės yra stipriai pažeidžiamos Čečėnijoje. Ramzanas Kadyrovas netgi sutuokė savo artimą generolą su 17-mete mergina, nors jis jau turėjo kitą žmoną, akivaizdžiai pažeisdamas Rusijos įstatymus prieš poligamiją.

Teigiama, kad R. Kadyrovas, kuris geležiniu kumščiu valdo Čečėniją nuo tada, kai jį paskyrė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2007 m., Teigiama, kad jis asmeniškai palaimino 47 metų vietos policijos vadovo ir paauglės santuoką. Šios vestuvės įvyko 2015 m. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mergina atrodė nusivylusi, kai įžengė į santuokos registro įstaigą Čečėnijos sostinėje Grozne, matė naujienų agentūros AFP žurnalistas. Ji tris kartus buvo paklausta, ar ji nori ištekėti už policijos vado Nazhudo Gučigovo, kol galiausiai atsakė „taip“.

Tada eisena nukeliavo į restoraną, kuriame dalyvavo Kadyrovas ir šventė tradiciniais šokiais. Tačiau keli susirinkusieji naujienų agentūrai AFP sakė nepritariantys santuokai dėl jųdviejų amžiaus skirtumo.

REKLAMA

„Būčiau nužudžiusi savo dukrą prieš leisdama jai taip ištekėti, – sakė viena moteris, pageidavusi likti anonimiška. – Aš esu prieš paauglių santuokas“.

Balandžio pabaigoje paskelbtos vestuvės Rusijoje sukėlė pasipiktinimą, o keliose naujienose buvo teigiama, kad paauglė buvo priversta tuoktis. Kremliaus žmogaus teisių komisarė Ella Pamfilova pasmerkė santuoką kaip viduramžių reliktą ir sakė tikinti, kad jos neįvyks. Ji paragino taikyti sankcijas, jei tai bus įvykdyta. Tačiau Kadyrovas savo „Instagram“ paskyroje sakė, kad „šie leidiniai yra tik melas. Meilė neturi amžiaus“.

Rusijos vaiko teisių komisaras Pavelas Astachovas sakė, kad vestuvės nepažeidė įstatymų dėl minimalaus santuokos amžiaus, tačiau jis neatsakė į klausimus dėl poligamijos. 38 metų R.Kadyrovas padėjo Kremliui kovoti su islamistų sukilėliais Šiaurės Kaukaze.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų