Jurijus Smoriginas – apie Šmakovo personažą ir darbą su Rudoku bei Jampolskiu: atskleidė, kokie jie yra

Aktorius ir choreografas Jurijus Smoriginas seriale „Moterys meluoja geriau“ jau ne vieną sezoną vaidina itin apsukrų veikėją Šmakovą.Vyras neslėpė, įkvėpimą suradęs savo paties gyvenime ir atvirai papasakojo, kaip sekasi dirbti su kolegomis režisieriais R. Rudoku ir M. Jampolskiu.

Paklausus, kokiomis nuotaikomis pasitinka naujo „Moterys meluoja geriau“ sezono premjerą, Jurijaus balse pasigirsta džiaugsmo gaidelė – jaudulys prieš sezoną vis dar neišnykęs: 

„Visada tikiesi, kad vėl tave žiūrovai matys. Jau dabar serialas nufilmuotas, pasitenkinimas ir likęs. Smagu dalyvauti viename populiariausių lietuviškų serialų. Kai prasideda naujas sezonas, aš galvoju, kaip norėčiau, kad tai nebūtų paskutinis sezonas. 

Vis norisi, kad Šmakovui pagaliau leistų atsitiesti, nes jis jau visiškai dugne plūduriuoja. Net tarp kolegų juokaujame, kad sekančiame sezone jis turbūt bus koks milijonerius ar suvedžios kokią nors bobulką. 

Scenaristė mūsų jauna – kaip ji pamatys, nuo to ir priklausys, ar kitais metais Šmakovas sutiks savo meilę ar ne. 

Jis labai lankstus personažas, jį gali padaryti kuo tik nori. Mano galva, jis gali būti net valstybės prezidentu. Šiame gyvenime galima pasiekti viską ir visiems, aišku, jei turi pažįstamų. Blatas Lietuvoje – paplitęs reiškinys. Kodėl Šmakovui nepasinaudojus korupcine strategija?“ – juokiasi vienas žymiausių Lietuvos aktorių. 

Įkvėpimas personažui – iš skaudžių patirčių

Jurijus atviras – apsukrusis Šmakovas iš dalies paremtas ir jo skaudžiomis patirtimis. Pasak jo, aktorius į personažą tikrame gyvenime nepanašus – panašūs jį kažkada supę žmonės:

„Mano personažas – ne pats svarbiausias, bet turbūt tokie personažai pralinksmina žiūrovą. Dažniausiai žmonės sako, kad „Moterys meluoja geriau“ – vaikų ir bobučių serialas. Tai čia tarp mūsų taip juokaujama. Bet kažkam matyt įdomu, jeigu žiūri. 

Aš ir mano personažas nieko bendro vienas su kitu neturime. Aš tiesiog moku įsijausti į jį. Esu artistas, turiu du diplomus kišenėje. Atvirkščiai – aš esu labai drovus žmogus. Gal tik kad Šmakovas – nenuilstantis, lygiai kaip ir aš, nepasiduodantis. 

Aš niekada nebuvau kuris apgaudinėja. Dažniausiai mane apgaudinėjo visą gyvenimą – žmonės, kolegos, kuriems daug atiduodavau. Man apsukdavo smegenis, pamatydavo, kad noriu dalintis savo talentu, ir apgaudavo, o po to net neprisimindavo dažniausiai. 

Gal dėl to ir sutikau vaidinti Šmakovą – aplink mane sukosi daug tokių šmakovų. Iš patirties nebuvo sunku vaidinti“, – pasakoja J. Smoriginas. 

„Ramūnas galvoja, kad tuoj subyrėsiu“

Šį sezoną prie ilgamečio „Moterys meluoja geriau“ režisieriaus Ramūno Rudoko prisijungė žiūrovams puikiai pažįstamas aktorius – o dabar ir režisierius – Marius Jampolskis. Jurijus Smoriginas atviras – su Mariumi jau yra dirbęs, tik tuomet vaidmenys buvo sukeisti. 

REKLAMA

O štai kalbėdamas apie darbą su Ramūnu Rudoku, J. Smoriginas šypteli – viena jo kaip režisieriaus savybė jį itin sujaudino: „Mes su Mariumi apsikeitėme vietomis. Mano pirmoji artimesnė draugystė su Mariumi Jampolskiu buvo tada, kai režisavau jam spektaklį Dramos teatre. Dabar jis – mano režisierius, buvo labai smagu. 

Kūryboje viršininkų nėra. Jie yra tik tarp netalentingų žmonių. Tarp menininkų yra apsikeitimas, kaip tango. Vienas gali būti aktoriumi, kitas režisieriumi, vėliau jie apsikeičia. Perpranti vienas kitą, jo poelgius. Jaučiu jiems didelę pagarbą. 

Mane visada jaudina, kad Ramūnas labai pagarbiai su manimi elgiasi. Jam vis atrodo, kad aš tuoj pat subyrėsiu, vis jam tenka priminti, kad aš esu lankstesnis ir gal net stipresnis už jį“, – juokiasi aktorius.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų