• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vasara jau įsibėgėjo, o kulinarinių kelionių po Lietuvą laida „Maisto kelias“ – kartu su ja!

92

Vasara jau įsibėgėjo, o kulinarinių kelionių po Lietuvą laida „Maisto kelias“ – kartu su ja!

REKLAMA

Projekto herojais tapę skirtingų kartų atstovai Jurijus Smoriginas, Darius Petkevičius ir Laurynas Suodaitis šįkart leisis į dar vieną naujų atradimų, nuotykių ir neragautų skonių kupiną kelionę.

Šeštadienį jie aplankys Žemaitijos perlą – Plungę.  

Kaip ir kiekvienoje laidoje, Jurijus, Darius ir Laurynas su žiūrovais ne tik dalinsis geriausiais kelionių maršrutais, bet ir skatins juos giliau pažinti gimtąjį kraštą.

Kiekvienoje laidoje trijulė įtraukia žiūrovus į skirtingų Lietuvos miestų istoriją, tradicijas ir pristato unikalias gastronomines bei turistines rekomendacijas.

Žemaitijos perlas Plungė – Babrungo upės vingiuose įsikūręs miestas, žavintis nuostabiais kraštovaizdžiais ir didinga istorija.

REKLAMA
REKLAMA

Čia susipina įspūdingas praeities palikimas ir ateities perspektyvos bei šiuolaikiniai sprendimai.

Plungėje galima rasti ne tik istorinių pastatų, bet ir nuostabius parkus bei skverus, kurie kviečia atsipalaiduoti ir mėgautis miesto ritmu.

REKLAMA

Plungės miestas taip pat garsėja savo kultūriniu palikimu ir įvairių veiklų galimybėmis. Čia vyksta įvairūs meno renginiai, koncertai, teatro spektakliai ir parodos, kurie pritraukia tiek vietinius gyventojus, tiek ir svečius iš kitų regionų. 

Be to, iš šio miesto yra kilę tokie žinomi Lietuvos žmonės kaip Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ar Kazys Varnelis.

Čia taip pat gimė ir šių dienų garsenybės – Česlovas Gabalis bei Mantas Stonkus. 

Savo kelionę po šį miestą laidos vedėjai pradės nuo žemaitiškų Versalio rūmų.

Apžiūrėti įspūdingųjų Oginskio rūmų atvyksta ne tik lietuviai, bet ir turistai iš viso pasaulio.

REKLAMA
REKLAMA

Laidos herojai Jurijus, Darius ir Laurynas čia grožėsis įspūdinga architektūra, o taip pat apsilankys Žemaičių dailės muziejuje. 

Vyrukai nuspręs išplėsti ir savo gastronominius horizontus.

Plungėje jie aplankys „Oginski“ viešbutį ir jiems priklausantį restoraną, kuriame degustuos įvairius patiekalus, užkandžius ir desertus bei atras tikrus gastronomijos lobius. 

„Nesitikėjau, kad Plungėje galima rasti tokią vietą. Viskas atrodo taip gardžiai ir skaniai! Turiu pripažinti, jog tai yra tikrai pasaulinis lygis“, – komplimentus restorano virtuvės šefui dalins L. Suodaitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau Jurijus, Darius ir Laurynas keliaus pasiplaukioti baidarėmis poilsio ir pramogų komplekse „Žemsodis“.

Deja, ne visiems šis smagus ir vasariškas pasiplaukiojimas baigsis laimingai... 

„Gelbėkite!“ – juokdamasis šauks vyriausios kartos atstovas J. Smoriginas, iškritęs iš baidarės. 

Ir nors kolegos iškart puls gelbėti Jurijų, visi trys dar ir iki soties prisijuoks...

Netikėtumas su baidare Jurijui tikrai nesugadins nuotaikos, todėl jie ir toliau tęs savo nuotykius Plungėje. 

REKLAMA

Vyrukai patrauks pažinti ir rajoninių miestelių, iš kurių vienas – Kuliai.

Šiame miestelyje jie sudalyvaus linksmoje teatralizuotoje ekskursijoje „Kleboniškos virenės pasakojimai“.

Kulių damos maloniai pasitiks svečius ir paruoš jiems daug gardžių, autentiškų patiekalų. Taip pat jos mielai pasidalins istorijomis apie miestelio kilmę bei papasakos apie vietinius patiekalus ir jų tradicijas. 

Daug pamatę, patyrę ir sužinoję, laidos vedėjai dalijasi savo rekomendacijomis, ką nuveikti bei pamatyti Plungėje. 

REKLAMA

1.    Oginskio rūmai – tikras Plungės miesto pasididžiavimas, dar vadinamas Žemaitijos Versaliu.

Plungės dvaro parkas yra vienas seniausių ir didžiausių Lietuvoje, garsėjantis senais ir retais medžiais, tarp kurių ypatingai išsiskiria 500 metų amžiaus Perkūno ąžuolas.

Turistai Oginskio rūmuose kviečiami apsilankyti ir Žemaičių dailės muziejuje, o taip pat rūmuose dažnai vyksta įvairios parodos, edukaciniai užsiėmimai, koncertai ir kiti renginiai. O šiais metais muziejus rengia kas keturis metus vykstančią Pasaulio žemaičių dailės parodą, suburiančią Žemaitijos krašto ir išeivijos dailininkus. Todėl, jei planuojate savo kelionę į Plungę, privalote apsilankyti garsiuosiuose Oginskio rūmuose. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

2.    „Oginski Hotel“ ir restoranas „Flow“. Žemaitijos širdyje, prie pat Babrungo upės vingio įsikūręs viešbutis, kviečia pasinerti į prabangos ir nepamirštamų įspūdžių pasaulį.

Viešbutis yra šalia įspūdingo krioklio, pro kurio langus atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai. Interjere harmoningai dera istorijos dvelksmas ir modernus dizainas, o Oginskių šeimos mėgstamos spalvos ir detalės kuria jaukią atmosferą.

Čia rasite viską, ko reikia nepamirštamam poilsiui: jaukius kambarius, nuostabią aplinką ir gurmaniškus patiekalus restorane, kuriam vadovauja jaunas ir ambicingas šefas Lukas Gaudutis. 

REKLAMA

3.    Kuliai. Kulių miestelis, esantis 17 km nuo Plungės, yra žinomas dėl savo turtingos istorijos ir kultūros.

Pagrindinis miestelio simbolis – 1900 m. pastatyta Šv. Vyskupo Stanislovo bažnyčia, kurioje savo veiklą vykdė kunigas Kazimieras Skrodskis, o 1898 m. rašytojas J. Tumas-Vaižgantas pavertė šį miestelį knygnešių centru.

Be viso to, Kuliuose gyveno rašytoja Sofija Čiurlionienė-Kymantaitė, kurios kūrinys „Šventmarė“ aprašo šio miestelio vaizdus ir čia virusį gyvenimą. O Jurijus, Darius ir Laurynas Kuliuose apsilankys ir svetingų ponių namuose, kur turės progą paragauti skanių, autentiškų patiekalų bei patys sužinos daugiau apie miestelio istoriją. 

REKLAMA

4.    Poilsio ir pramogų kompleksas „Žemsodis“ – moderni poilsio ir pramogų oazė, įsikūrusi Minijos upės slėnyje, netoli Gondingos piliakalnio.

Šis kompleksas siūlo nepamirštamą kelionę baidarėmis vingiuota Minijos upe, kuri yra apgaubta vaizdingais krantais ir klestinčia augmenija. Čia siūlomi įvairūs maršrutai, tinkami tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems baidarių entuziastams. Kompleksas taip pat siūlo ir įvairius apgyvendinimo variantus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norintiems čia apsistoti, galima rinktis iš jaukių rąstinių namelių, erdvių kambarių ar patogios stovyklavietės.

Nesvarbu, ar ieškote ramaus poilsio gamtos apsuptyje, ar aktyvių pramogų ir nepamirštamų nuotykių, šis poilsio ir pramogų kompleksas yra puikus pasirinkimas visai šeimai.

5.    „Auksinės kopos“, Šventoji – visus metus veikiantis SPA viešbutis, kur šią vasarą savo dienas leidžia ir po kiekvienos kelionės jėgas atgauna laidos herojai.

REKLAMA

Viešbutis yra vos 50 metrų nuo Baltijos jūros, tad svečiai gali greitai ir patogiai mėgautis jūros teikiamais malonumais.

Viešbučio restorane dirba patyręs virtuvės šefas Egidijus Lapinskas, kuris garsėja savo kulinariniu meistriškumu ir išskirtinio skonio patiekalais. Be to, nuo šiol ištisus metus viešbutyje veikia ne tik lauko SPA zona su baseinu, pirtimis ir sūkurinėmis voniomis, bet ir vidaus SPA erdvės, todėl net blogas oras nesutrukdys atostogoms.

Vidiniame SPA svečiai gali mėgautis pirtimis, baseinais, sūkurinėmis voniomis, masažais ir veido bei viso kūno procedūromis.

„Maisto kelias“ – šeštadieniais, 9.00 val. tik per TV3!

Nuo kada Čiurlionis tapo "kilęs iš Plungės" ?
Jis gimė Senojoje Varėnoje, o vėliau kartu su tėvais gyveno Druskininkuose. Tenai tebestovi Čiurlionių namas - muziejus.
Į Oginskių rūmus Plungėje Čiurlionis atvyko muzikuoti, o vėliau jų remiamas išvyko studijuoti į Varšuvą.
Reikėjo aplankyti Kulių karčemą - tenai tikri žemaitiški patiekalai.
Nuostabi kompanija, malonu žiūrėti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų