naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dainininkas Juozas Liesis prakalbo apie antradienį vykusį ir į riaušes pavirtusį protestą prie Seimo. Vyras tikina nesuprantantis tokių veiksmų motyvų ir riaušininkus lygina su visuomenės paribiu.  

Dainininkas Juozas Liesis prakalbo apie antradienį vykusį ir į riaušes pavirtusį protestą prie Seimo. Vyras tikina nesuprantantis tokių veiksmų motyvų ir riaušininkus lygina su visuomenės paribiu.  

REKLAMA

Paklaustas, ką mano apie prieš porą dienų vykusius įvykius, dainininkas sako, jog protestuotojų veiksmai prasilenkia su jų žodžiais ir lygina antradienio įvykius su kitais Lietuvoje vykusiais protestais: 

„Faina, kai žmonės diskutuoja, daro tai argumentuotai ir dialogo forma. Džiaugiuosi, kad kiti protestai, nuomonės išsakymai toli gražu nesibaigia taip, kaip baigėsi šitas. Kiek esame turėję akcijų palaikant Baltarusijos žmones, kiek esame turėję aktyviai socialinių akcijų, kaip LGBT pride. Jos panašiai nesibaigia.

Panašu, kad vis tik turime protestų kultūrą Lietuvoje, tik apmaudu, kad žmonės, kurie kalba apie vertybes, moralę, švelniai tariant labai prieštarauja savo žodžiams savo veiksmais. Tai, ką aš matau, yra didžiulis nusivylimas“, – kalba J. Liesis.   

REKLAMA

Paklaustas, ką mano apie proteste ir vėliau riaušėse skambėjusius skambius pasisakymus, J. Liesis kalba atsargiai. Visgi, pasak vyro, Vyriausybės sprendimų lyginimai su genocidu jam atrodo ties pamišimo riba:

REKLAMA

„Kalbant apie Pride, kiekvieną kartą būna replikų „ko jūs reklamuojatės“, „kodėl jūs norit to dėmesio“ ir t.t. Aš pats esu šalia tų eitynių praėjęs ir nemačiau nieko, kuo jie būtų kaltinami. Tiesiog yra tokie žmonės, kurie į viską pasaulyje žiūri įtariai. 

Su lygiai tokiu pat atsargumu stengiuosi ir pats viešai vertinti kitų žmonių išsakomus tekstus. Mano supratimu, tai, kas buvo pasakyta, gali peržengti tam tikrą diskusijų, kultūros ribą. Atsiriboti nuo tam tikro subjektyvumo man būtų sudėtinga, kadangi ne viską girdėjau ir mačiau. 

REKLAMA

Bet iš to, kas vyko jau po to protesto, kokie buvo proteste naudojami simboliai – holokausto žvaigždės, kartuvės – man tai yra ties pamišimo riba. Labai arti jos. Gali būti, kad ne visi yra tiek skaitę, ir aš nesu tiek skaitęs ir domėjęsis. 

Visi kartais apimti emocijų ne tuos žodžius pasakom, ne tais ženklais pasinaudojame. Tokie žmonės esam. Bet kada mėto žmonės akmenis, sulaužai jais kojas, išdaužai stiklus, ir tas tęsiasi ne keliasdešimt sekundžių, man atrodo, kad tai yra visiškas užribis. 

Mesti sprogstamąjį paketą į pareigūnus? Svyra rankos, nesuprantu ne tik veiksmo, bet net ir idėjos. Kažkas mus puola? Pareigūnai, seimūnai? Man trumpina smegenis“, – atsidūsta J. Liesis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų