Vakar, antradienį, įvyko pirmas japonų kultūros festivalio „nowJapan‘13“ renginys – atidarymo koncertas su japonų atlikėjais Hideki Sakomizu ir Yuki Deai. Koncertas neapsiėjo be sproginėjančių dekoracijų, į jį susirinko pilnutėlė Šv. Kotrynos bažnyčios salė gerbėjų. Ir visa tai – tik pradžia kone visą savaitę vyksiančio „nowJapan‘13“ festivalio.
„Prisipažinsiu, nesitikėjome, kad Lietuvai iki šiol visiškai nepažįstami Japonijos muzikantai sulauks šitokio susidomėjimo. Koncertas buvo toks energingas ir toks stiprus, kad publika vos nusėdėjo ant kėdžių ir kiekvieną atlikėjų dainą lydėjo audringomis ovacijomis. Koncerto pradžioje sprogusios pripučiamos dekoracijos tikrai nebuvo planuoti specialieji efektai, bet kuo puikiausiai iliustravo patį vakarą – „išprotėjusį“ japonišką muzikinį sprogimą“, - įspūdžiais dalijosi festivalio organizatorius Sergej Grigorjev.
Anot festivalio organizatoriaus, Japonijos muzikos ir kultūros mylėtojų „nowJapan‘13“ festivalio metu dar laukia du visiškai skirtingų muzikos stilių japonų atlikėjų pasirodymai.
Ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.), 22 val. menų fabrike „Loftas“ šokdins japonų atlikėjai, aukščiausio kalibro „beatmaker‘iai“, Yosi Horikawa ir Izumi Yamamoto. Yosi Horikawa yra „Red Bull Music Academy“ absolventas ir šiuo metu turuoja po Europą, pristatydamas kątik išleistą, bet jau šūsnies muzikos kritikų ir melomanų liaupsių sulaukusį, albumą „Vapor“. Japoniškai elektronikai paantrins ir lietuviškosios urban/hip hop scenos senbuvio Vitalijaus Vaiper („Despotin Fam“) ritmai.
Šeštadienį (rugsėjo 14 d.), 20 val. Kongresų rūmuose įvyks japonų grupės „Hide-Hide“ koncertas. Tradiciniais japoniškais instrumentais muzikantai atlieka japonų liaudies muziką, originaliai interpretuoja garsiausius klasikinės muzikos kūrinius. Repertuare galima išgirsti melodijų iš tokių legendinių filmų kaip „Likimo ironija, arba po pirties“ bei „Septyniolika pavasario akimirkų“. Taip pat, klausytojai galės atrasti visiškai kitokį P. Čaikovskio, I. Stravinskio, S. Rachmaninovo, Vivaldžio, G.F. Hendelio, ar R. Šumano skambesį. Papildomas, nemokamas „Hide-Hide“ dueto koncertas įvyks rugsėjo 15 d., 19 val. VDU koncertų salėje (S. Daukanto g. 28), Kaune.
Festivalis „nowJapan‘13“ siūlo ne tik japoniškos muzikos, bet ir plačiau pažinti tradicinę ir šiuolaikinę Japonijos kultūrą. Ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.), 20 val. Japonijos gerbėjai laukiami menų fabrike „Loftas“. Čia nemokamo „Pecha Kucha“ paskaitų ciklo metu naujai atrasti Japoniją padės meno pasaulio atstovai, keliautojai ir muzikantai.
Šeštadienį, rugsėjo 14 d., nuo 11 val. Kongresų rūmuose vyks aktyviausia festivalio dalis, pavadinta „Savaitgalis Tokijuje“. Čia lankytojų laukia įvairiausios paskaitos, filmai, dirbtuvės, pasirodymai. Renginio lankytojai galės susipažinti su japoniškais baubais „Yokai“, unikalia meditacijos ir kvėpavimo technika Misogi, Japonijos estetika, menais ir hieroglifais, pamatyti unikalų japoniškos komedijos „Rakugo“ pasirodymą, trumpametražių animacinių filmų seriją.
Lankytojai taip pat bus kviečiami savo pačių rankomis išmėginti rytų gėlių meno komponavimo Ikebana techniką, mokytis japonų kalbos, dalyvauti origami lankstymo, japoniškų vėduoklių dirbtuvėse. Kongresų rūmų salėse veiks unikali japoniškas mitologines būtybes vaizduojanti šarnyrinių lėlių paroda, jaunųjų menininkų „Meno alėja“.
„Tiems, kas norės pasijusti tikro Tokijo gyventojo kailyje, pasiūlysime apsipirkti japoniškose parduotuvėlėse, dalyvauti japoniškose loterijose, žaisti tradicinius ir šiuolaikinius japoniškus stalo ir kompiuterinius žaidimus“, - festivalio programą pristatė organizatorius.
Rugsėjo 15 d., sekmadienis, – paskutinė festivalio „nowJapan“ diena. Visą dieną, nuo 11 val. Kongresų rūmuose vyks persirengėlių pasirodymai „Cosplay“ ir spalvinga vakaro eisena Vilniaus senamiesčiu. Originaliais kostiumais apsirengę dalyviai stengsis kuo tiksliau įkūnyti pasirinktą garsių kompiuterinių žaidimų, japoniškos animacijos anime ar japoniškų komiksų manga personažą.