• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Google“ išleido skubų „Chrome“ interneto naršyklės pataisymą, kurio neįdiegus jūsų slaptažodžiai gali patekti į kibernetinių nusikaltėlių rankas.

„Google“ išleido skubų „Chrome“ interneto naršyklės pataisymą, kurio neįdiegus jūsų slaptažodžiai gali patekti į kibernetinių nusikaltėlių rankas.

REKLAMA

Jei kasdien internete naudojate „Chrome“ naršyklę, dabar yra tinkamas metas įsitikinti, ar naršyklė atnaujinta. „Google“ ką tik išleido skubų populiarios paieškos programinės įrangos atnaujinimą, kuriame ištaisytos kelios aukšto lygio problemos.

Visos klaidos yra rimtos, tačiau viena iš jų tokia didelė, kad jai suteiktas bauginantis „nulinės dienos“ įvertinimas. „Nulinė diena“ reiškia kad įsilaužėliai jau aptiko klaidą ir aktyviai ja naudojasi, rašo mirror.co.uk.

Klaidas analizuojantys ekspertai teigia, kad ši „nulinės dienos“ klaida gali suteikti įsilaužėliams prieigą prie asmeninių duomenų, įskaitant kredito kortelių numerius ir slaptažodžius, saugomus „Chrome“ naršyklėje.

REKLAMA
REKLAMA

„Google“ skubiai išleidžia pataisas dėl pirmosios 2024 m. „nulinės dienos“ klaidos „Chrome“ naršyklėje, kuria aktyviai naudojamasi nuo metų pradžios, – sakė Mike‘as Waltersas, saugumo bendrovės „Action1“ prezidentas ir vienas iš įkūrėjų. – Didelio pavojingumo pažeidžiamumas sekamas kaip CVE-2024-0519 ir yra susijęs su prieigos prie išorinės atminties  problema. Įsilaužėliai gali išnaudoti prie išorinės atminties prieigos pažeidžiamumą sukurdami kenkėjišką svetainę arba kenkėjišką reklamą.“

REKLAMA

Pasak „Google“, pasinaudoję pažeidžiamumu, įsilaužėliai gali prieiti prie slaptos informacijos, pavyzdžiui, slaptažodžių, kredito kortelių numerių ar kitus asmeninių duomenų, saugomų naudotojo naršyklėje.

 

Dabar labai svarbu patikrinti, ar jūsų kompiuteryje įdiegta naujausia „Chrome“ versija

Jei naudojate „Mac“ kompiuterį, turite patikrinti, ar jame įdiegta „Chrome“ versija 120.0.6099.234. Turintieji kompiuterius su „Windows“ operacine sistema, bus saugūs, kai įsidiegs 120.0.6099.224 versiją.

REKLAMA
REKLAMA

„Stabilusis kanalas atnaujintas į 120.0.6099.234 „Mac“ kompiuteriams ir 120.0.6099.224 „Linux“ bei 120.0.6099.224/225 „Windows“ sistemoms, kurios bus įdiegtos per artimiausias dienas / savaites“, – pridūrė „Google“.

Norėdami patikrinti, ar jūsų naršyklė atnaujinta, atlikite toliau nurodytus veiksmus.

  • kompiuteryje atidarykite „Chrome“;
  • viršuje dešinėje spustelėkite „Daugiau“;
  • spustelėkite „Pagalba. Apie „Google Chrome“;
  • spustelėkite „Atnaujinti „Google Chrome“. Svarbu: jei nerandate šio mygtuko, vadinasi, naudojate naujausią versiją;
  • spustelėkite „Paleisti iš naujo“.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų