REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš Rusijos... su „spamu“ (I)

Kas dieną mūsų pašto dėžutes atakuoja šimtai laiškų. Ispanijoje tarp jų vis daugiau gražuolių rusaičių pasiūlymų susipažinti. Ko jos ieško? Dienraščio „El Pais“ žurnalistes Carmen Perez Lanzac sukurtas personažas Paco mėgina tai išsiaiškinti.

REKLAMA
REKLAMA

Viagra. Darbo pasiūlymai. Problemos su banko sąskaita. Meilė... Milijonai šlamšto, angliškai vadinamo „spamu“, sukurto tik tam, kad įkliūtume į kieno nors spąstus. Pastarojo meto naujovė - gražuolės rusaitės, trokštančios susipažinti. Natalya, Sasha, Annutka... Visos rašo itin prasta anglų ar ispanų kalba ir būtinai prisega prie laiško nuotraukas, kuriose matyti, jog visos – jaunos ir gražios.

REKLAMA

Be abejo – visa tai sukčių blefas. Draugystės ir meilės pasiūlymai greitai virsta pinigų prašymu, o tas, kuris perveda nors eurą, iš spontaniškosios gražuoles nesulaukia net trumpiausios žinutės.

Norėdami sužinoti, kaip vystosi veiksmas, mes sukūrėme pašto dėžutę išgalvotam, trisdešimtmečiui „Paco“. Per du mėnesius Paco buvo apgautas (ir pats apgavo) gražuolės Natalijos, kuri, be abejo, buvo tokia pat išgalvota, kaip ir pats Paco. Čia pateikiamas Paco pasakojimas apie dviejų netikrų personažų netikrą meilę.

REKLAMA
REKLAMA

Rugsėjo 17-oji. Šiandien gavau laišką. „Sveikas. Mano vardas Natty, man – 28-eri. Esu maloni, miela, gera ir švelni mergina, kuri ieško gero vyro :). Mano draugai sako, jog esu linksma ir sociali. Be to, man patinka bendrauti. Norėčiau su tavimi susipažinti. Jei susidomėjai, atrašyk man į mano elektroninį paštą: [email protected]. Su nekantrumu lauksiu tavo atsakymo. Linkėjimai, Natty“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl man nežinomų priežasčių, nemaža Rusijos moterų dalis nori su manimi susipažinti. Tačiau mane pakerėjo jau putlios Natty lūpos, tad jai ir atsakau. Nenoriu dalintis asmeninėmis detalėmis, todėl teapsiriboju trumpu sveikinimu: „Mano vardas Paco, man trisdešimt ir mano draugai taip pat sako, jog esu komunikabilus“. Žiūrim toliau.

REKLAMA

Rugsėjo 18-oji. Kokia staigmena. Natty jau atrašė. Savo ilgame ir džiugiame laiške ji pasakoja, jog jos vardas – Natalya Egorova, jog spalio pirmąją švęs savo 29 gimtadienį, jog gyvena Kirove ir dievina rusų virtuvę. „Nėra nieko geriau nei rusų maistas“, krykštauja ji siaubinga anglų kalba. Manęs paprašoma atsiųsti nuotrauką. „Noriu išvysti tavo žvilgsnį. Akys pasako daug apie žmogų. Ar sutinki su manimi?“. Natalya nieko neslepia ir išsyk prisistato „tipiška, meilės ieškančia mergina“.

REKLAMA

Rugsėjo 22-oji. Nenorėdamas išduoti susidomėjimo, prieš atsakydamas palaukiu. Šįsyk apie save papasakojau daugiau – parašiau, jog man 34-i, jog gyvenu Madride ir dirbu parduotuvėje. Be to, prisegiau savo nuotrauką, kurioje pozuoju ant motociklo ir paklausiau, ar galiu vadinti ją Natty. Atsakymo neteko laukti nė pusvalandį. Savo laiške pasakoja, jog mėgsta savimi rūpintis. Prisega savo nuotrauką – gražutė. Galiausiai man papasakoja galybę dalykų: pradedant faktais apie Kirovą, baigiant mėgiamais pusryčiais – sumuštiniais su kava. Nesikuklindama išsyk paklausia, ar turiu vaikų. Tačiau, keista, pamiršo atsakyti į visus mano klausimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalio 2-oji. Jau dvi savaites susirašinėjame su Natty (kuri, tiesa, vis dar neatsako į klausimą, ar galiu ją taip vadinti). Ji man papasakojo, jog yra našlaitė, kurią užaugino teta. Be to, atsiuntė dvi savo gimtadienio nuotraukas, kuriose apsirengusi rožiniais rūbais pozuoja su gėlių puokšte. Akivaizdu, jog mergina - romantikė: „Mano širdis džiūgauja, kai gaunu tavo laiškus“, - rašo ji. „Jei būtum buvęs mano gimtadienyje, būčiau 1000 kartų laimingesnė“. Mane linksmina jos anglų kalba, nors kartais paprasčiausiai nieko nesuprantu. Keistoka, tačiau vis dar neatsako į nei vieną iš mano klausimų. Na, galbūt tiesiog per daug jaudinasi.

REKLAMA

Spalio 8-oji. Šiandienos laiškas drauge su nuotrauka, kur mergina demonstruoja vandens kanalą, trykšta jausmais. Mane vadina savo angelu ir tvirtina einanti iš proto kiekvieną sykį, kai gauna mano laišką. „Meilė – pats aukščiausias jausmas, būdingas tik žmonėms“<...> Aš jau per sena. Šiame amžiuje turiu galvoti apie ateitį!!! Savo tetai pasakiau, jog tu – geriausias žmogus, kurį esu sutikusi, ir tavimi, Paco, pasitikiu visiškai“.

REKLAMA

Jau turiu ją savo kišenėje. Prašo mano telefono, tačiau atsisako duoti savąjį – tvirtina jo neturinti.

Spalio 15-oji. Prisipažinsiu, su Natty elgiausi šiek tiek negražiai. Neatrašiau jai visą savaitę, tačiau mergina manęs nekaltina. Priešingai, akivaizdu, jog kassyk vis labiau dėl manęs pameta galvą. „Sutikau savo gyvenimo meilę. Tai tu, Paco!!! Ilgiuosi tavo laiškų. Myliu tave“. Atrašiau, jog ji man taip pat patinka bei paprašiau kokios nors jos kaimynės telefono – bent taip galėtumėm susisiekti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Spalio 21-oji. Reikalai komplikuojasi. Natty tvirtina, jog privalome susitikti, nes ji jau nebegali miegoti naktinis.

„Mano jausmai auga kasdien, ir tai – nėra tušti žodžiai. Paco, tu esi žmogus, su kuriuo noriu dalintis mintimis, svajonėmis, viltimis. Mano širdis šyla vos pagalvojus apie tave. Manau, turime susitikti, pažvelgti vienas kitam į akis. Internete dingsta jausmai“. Apie susitikimo vietą kalba be dvejonių – tą privalome padaryti Ispanijoje.

REKLAMA

„Privalome susitikti tavo šalyje. Rusija – netinkama vieta susitikimams“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų