Iliuzionistas Bernatonis atliko dar nematytą triuką: sieną „nutapė“ trispalvės spalvomis

Valstybės atkūrimo dienos proga vasario 16 dieną bene žymiausias Lietuvos iliuzionistas Rokas Bernatonis atliko dar nematytą triuką – kortomis mesdamas į sieną „nutapė“ Lietuvos žemėlapį trispalvės spalvomis.

3

Tokiu originaliu būdu tapyti įvairius paveikslus sugalvojo kitas iliuzionistas, amerikietis Rick Smith Jr. Jis mėtydamas kortas į sieną yra nutapęs nemažai žinomų žmonių portretų. Jis yra pirmas ir iki šiol buvo vienintelis, kuris smaigstydamas kortas į sieną kuria atvaizdus.

(3 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Iliuzionistas Bernatonis atliko dar nematytą triuką: sieną „nutapė“ trispalvės spalvomis

Rokas Bernatonis sugalvojo atlikti kažką panašaus, tačiau atvaizduoti ne kažkokį piešinį, o Lietuvos žemėlapį, rašo pranešime spaudai.

„Tam tikslui teko atsiklausti mano kolegos Ricko ar jis nieko prieš. Mes esame seni draugai, tad Rickas ne tik neprieštaravo, bet dar ir paskatino ir patarė kaip tiksliau tai padaryti,“ – pasakoja R. Bernatonis.

Teko įsigyti net tūkstantį trijų spalvų kortų. Tačiau šiam triukui nenaudojamos kažkokios specialios kortos – tai paprastos popierinės, mums įprastos kortos, tik tiek, kad jų nugarėlės yra spalvotos: geltonos, žalios ir raudonos.

„Trispalvę pavaizduoti nėra lengva. Jeigu bandai atvaizduoti kokį nors ornamentą ar paveikslą viena – kita korta gali būti šiek tiek pakrypusi, netiksli, to nesimato, o žemėlapio atveju visas kortas reikėjo stengtis mėtyti itin tiksliai ir vienodai. Teko nemažai treniruotis, bet aš rezultatu patenkintas. Šiaip sunkiausia darant Lietuvos kontūrą buvo tiksliai išmėtyti kortomis Neringos kontūrą ir žinoma, tą keistą Lietuvos „apendiksą“ į Baltarusiją,“ – pasakoja Rokas.

„Atliekant šį triuką kortos mėtomos į putų polistirolio plokšte padengtą sieną. Tačiau negalvokite kad tai lengva. Pabandykite bent vieną kortą įsmigdyti kad ir į putų polistirolą. Tai nėra paprasta. O jeigu reikia susmeigti taip tūkstantį kortų, reikia nemažai jėgų ir ištvermės. Be to, visa tai reikia daryti itin tiksliai,“ – pasakoja iliuzionistas.

Tačiau Rokas mėgsta iššūkius. Jis yra dviejų Gineso rekordų autorius, tad nauji ir nebandyti triukai jį žavi.

REKLAMA

„Norėjau, kad šis triukas nebūtų tiesiog eiliniu mano triuku. Siekiau parodyti, kokia brangi yra man ši šalis,“ – sako Rokas Bernatonis. Nepaisant to, kad jis kurį laiką gyveno ir dirbo Amerikoje, jis grįžo į savo gimtąją šalį ir gyvena čia.

„Turėjau pasiūlymų likti Amerikoje ir ten rengti pasirodymus. Aišku, būčiau uždirbęs gerokai daugiau, tačiau noriu gyventi Lietuvoje, man čia patinka. O kai baigsis pandemija, į pasirodymus galima vykti ir iš Lietuvos,“ – sako jis.

Visas triukas truko dvi su puse valandos. Pasidalinus vaizdo įrašu su tokio kortų mėtymo pradininku amerikiečiu Rick Smirth Jr., jis buvo sužavėtas lietuvio technikos ir pažadėjo vaido įrašu pasidalinti savo „Youtube“ kanale, kurį seka daugiau kaip pusė milijono gerbėjų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų