REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
32
Brigita Petrulė (nuotr. Instagram)

Brigitos Petrulės profilį „Instagram“ pro akis praleisti būtu sunku, nes ji – viena tų moterų, kurios ir toliau aktyviai sportuoja nėštumo metu. Kaip sakė pati trenerė, ji sportavo iki paskutinės nėštumo dienos, o toms, kurios vis dar to bijo, ji turi ne vieną vertingą patarimą.

32

Brigitos Petrulės profilį „Instagram“ pro akis praleisti būtu sunku, nes ji – viena tų moterų, kurios ir toliau aktyviai sportuoja nėštumo metu. Kaip sakė pati trenerė, ji sportavo iki paskutinės nėštumo dienos, o toms, kurios vis dar to bijo, ji turi ne vieną vertingą patarimą.

REKLAMA

Moteris visai neseniai sulaukė antrojo vaikelio, o gimus pirmajam savo senąsias kūno formas pasiekė vos per 3 mėnesius. Brigita atvirai papasakojo apie savo treniruotes, mitybos planą bei užsiminė apie šiuo metu populiarią išsiskyrusių raumenų operaciją, kuriai šiais metais ryžosi ne viena žinoma Lietuvos moteris. Pasirodo, kad dažnu atveju tai galima sutvarkyti ir tik sporto pagalba.

Brigita, esate ne tik trenerė, bet ir ta moteris, kuri sportavo besilaukdama, kai daugelis to vis dar prisibijo. Jūsų manymu, kas kitas nėščiąsias nuo to stabdo?

REKLAMA
REKLAMA

Esu trenerė, kuri nuotoliniu būdu padeda moterims pamilti save iš naujo ir pasiekti savo tikslus be dietų ir kalorijų skaičiavimo,  tik su sveika subalansuota mityba ir sportu.  Man pačiai sportas ir sveikas gyvenimo būdas yra tiesiog gyvenimo dalis, todėl drąsiai sportavau visą nėštumo laikotarpį, iki pat paskutinės gimdymo dienos. Ir skatinu tai daryti ir kitas, kurios planuoja nėštumą arba jau laukiasi.  

REKLAMA

Nėštumas nėra liga, tad nereikia gulėti lovoje, jeigu jūsų sveikata gera, ir jūsų gydytojas nenurodė mažai judėti. Sportas nėštumo metu suteikia geresnę savijautą, moteris turi daugiau energijos, tai padeda stiprinti raumenis, gerina nuotaiką. Fizinis aktyvumas reikalingas visiems, taip pat ir nėštukėms. O ypatingai naudinga pradėti sportuoti dar prieš planuojamą nėštumą – tai padės geriau jaustis nėštumo metu ir, žinoma, kūnas greičiau atsistatys po gimdymo.

Kai kurios to daryti nenori arba prisibijo dėl netinkamo mąstymo apie patį nėštumą, joms trūksta žinių apie sporto naudą ir sveiką, subalansuotą mitybą. Dauguma moterų galvoja, kad sportas gali būti tik svarmenų tampymas ir joms tai atrodo per sunku. O sveiką mitybą jos lygina su grikių dieta, todėl mano, kad tai nėra tinkama nėštumo metu. Visa tai pavadinčiau klaidinga nuomone, tiesiog žinių trūkumu.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip atrodydavo jūsų treniruotės?

Kadangi buvau nėščia karantino laikotarpiu, turėjau galimybę sportuoti tik namų sąlygomis. Atlikdavau jėgos pratimus su pasipriešinimo gumomis ir hanteliais, tempimo pratimus, kvėpavimo pratimus, lengvas kardio treniruotes, tokias, kaip vaikščiojimas, dviračio minimas, lipimas laiptais į penktą aukštą. Kai tik baigėsi karantinas, pradėjau plaukioti baseine. 

Kai kurių pratimų atlikimas su milžinišku pilvu paskutininėmis savaitėmis atrodė tikrai juokingai – man pavykdavo atlikti tikrai ne visus mėgiamus pratimus. Būdama nėščia 38  savaitę, nusprendžiau nufilmuoti visus atliekamus pratimus ir sukurti „nėštukių“ sporto programą, kuri būtų tinkama visoms gerą sveikatą ir įprastą nėštumą turinčioms moterims . Ten sudėjau visus pratimus ir patarimus, kuriais ir aš naudojausi savo nėštumo laikotarpiu. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar sportuodavote kiekvieną dieną? 

Sportavau 3-5 kartus per savaitę, priklausomai nuo savijautos. Mano treniruotės trukdavo iki 1 valandos. 

Ar neatsirado žmonių, kurie jūsų nesuprasdavo, bandydavo pamokyti, kad, neva, sportuoti nėščiajai nereikėtų? 

Žinoma, buvo. Taip pat elgėsi ir mano artimiausieji – tėvai, vyras, sesė, draugai. Jie mane pažįsta geriausiai ir žino, kad lengvai sportuoti man sekasi sunkiai, kad mėgstu save spausti iš visų jėgų. Dėl to nuolatos gaudavau priminimą, kad laukiuosi ir turėčiau mažiau judėti, daugiau ilsėtis ir panašiai. Tai buvo tik nuoširdus rūpestis, nes jie taip pat žinojo ir tai, kad visai nesportuoti negalėčiau. Man tai patinka ir teikia tik geras emocijas.

REKLAMA

Kaip ir ar stipriai pakito jūsų mityba nėštumo metu? 

Mityba stipriai tikrai nepakito, tik padidėjo maisto porcijos, atsirado daugiau užkandžių. Man patinka maitintis sveikai, skaniai, ir žinoma, jaustis gerai. Nėštumo pradžioje mane labai pykino, tad visai nebegalėjau valgyti mėsos, daug kitų produktų, kurie įprastai būdavo mano mityboje. Bet praėjus 15 savaičių, pykinimas liovėsi, ir vėl galėjau maitintis taip, kaip esu įpratusi.

Kaip atrodydavo jūsų dienos meniu?

Pusryčiams – sumuštiniai su pilno grūdo duona, avokadu, tepamu varškės sūriu, vištiena, daržovėmis; arba avižinė košė su riešutų sviestu ir uogomis; arba varškėtukai su kukurūzų miltais.

REKLAMA

Užkandis: dažniausiai sveikas desertas (dalinuosi nemažai receptų savo „Instagram“ paskyroje, tad mano sekėjai ir klientės žino, kad mėgstu skanius ir sveikus desertus).

Pietūs: marinuota vištiena arba kalakutiena kepta keptuvėje, kruopos, daržovės.

Užkandis: varškė, vaisius, riešutai, jogurtas arba datulės .

Vakarienė: šaltibarščiai, arba įvairios salotos įvairios, omletas.

Ar pasiduodavote pagundoms, leisdavote sau pasimėgauti ir ne itin sveiku maistu?

Taip, juokaudama vyrui sakydavau, kad nėštumo metu visą laiką valgyti tik sveikai reikėtų  ne tik valios, bet ir super galių… (šypsosi). Stengiausi palaikyti balansą, todėl savo pagundas tenkindavau 1-2 kartus per savaitę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar sportavote ir savo pirmojo nėštumo metu?

Taip, sportavau ir prieš 4 metus, kai laukiausi savo pirmojo vaikelio. Tuo metu lankiau sporto klubą, taip pat sportavau iki paskutinės nėštumo dienos, kaip ir šio nėštumo metu. Jaučiausi puikiai, turėjau daug energijos. Ir tai, žinoma, darė įtaką greitam atsistatymui po gimdymo. 

Kaip greitai pavyko į senąsias formas grįžti po pirmojo nėštumo?

Tai pasiekti pavyko gana greitai, nes buvau pasiryžusi daryti viską, ką reikia – motyvacija iš manęs tiesiog liejosi. Jau po 12 savaičių pasiekiau tokias formas, kokias turėjau prieš nėštumą, o po 24 savaičių turėjau dar ir stipresnį kūną, nei prieš jį. Tuo laiku savo pasiekimą vadinau „geriausia pasiekta forma per visą gyvenimą“ . 

REKLAMA

Nežinau, ar po šio nėštumo pavyks atsistatyti taip greitai, bet esu įsitikinusi, kad padarysiu viską, ką galiu, kad mano kūnas būtų sveikas, stiprus ir man pačiai gražus. Mūsų kūnas – vienintelė vieta, kurioje gyvensime visą gyvenimą. Tai brangiausi namai kiekvienam, todėl save reikia mylėti ir savimi rūpintis.

Manau, svarbiausia ne tai, kaip greitai aš ar kitos nėštukės po gimdymo atsistatys, o kad moterys nepamirštų savimi rūpintis – tiek per nėštumą, tiek ir po jo. Dirbdama susiduriu su daug moterų, kurios visiškai neskiria laiko sau, turi begales pasiteisinimų, kodėl negali sveikai maitintis ar sportuoti. Visada ieškokime priežasčių, kodėl turėtume tai daryti, o ne priežaščių, kodėl to turėtume to vengti. 

REKLAMA

Brigita, po nėštumo daugelis moterų ima kalbėti apie išsiskyrusius pilvo raumenis, o šiais metais Lietuvoje ne viena žinoma moteris pasidarė tai sutvarkančią operaciją. Vis dėlto ar visuomet reikia lankytis pas plastikos chirurgus? O gal to įmanoma pasiekti ir sporto pagalba?

Atliekant pratimus, skirtus pilvo raumenų stiprinimui, diastazė (raumenų išsiskyrimas) mažėja, todėl dažniausiai pakanka tinkamų pratimų, kantrybės, sveikos, subalansuotos mitybos ir pastovumo. Chirurginė intervencija turėtų būti svarstoma tik kraštutiniu atveju, kai kiti metodai yra neveiksmingi. 

Labai liūdna, kad moterys po gimdymo dar ligoninėje negauna tinkamos arba jokios informacijos apie diastazę, todėl nė nežino, kokias sveikatos problemas tai gali sukelti, ir, kad galima to išvengti, arba bent pagerinti situaciją, atliekant pratimus namų sąlygomis. Kuo daugiau laiko praeina po gimdymo, tuo daugiau gali tekti įdėti pastangų, kad raumenų būklė būtų atstatyta. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Moterys, kurios po gimdymo praėjus ilgesniam laikui vis dar mato atsikišusį pilvuką, dažniausiai pačios sau nusistato diastazę, nors to nė nepatikrina. O dažnais atvejais tas atsikišęs pilvukas buna išlikęs ne dėl diastazės, o dėl netinkamos mitybos, fizinio aktyvumo stokos, netaisyklingos  laikysenos. Pradėjus rūpintis savo kūnu pradeda mažėti ir pilvukas . 

Su kokiais klausimais nėščiosios dažniausiai į jus kreipiasi?

Nėščiosios dažniausiai teiraujasi, ar gali sveikai maitintis ir sportuoti nėštumo metu. Taip pat dažnai klausia patarimų dėl pykinimo, kaip išvengti strijų. Nemaža dalis nėštukių ruošiasi laikotarpiui po gimdymo dar būdamos nėščios ir nori iš anksto užsisakyti atsistatymo programą. Tačiau visada patariu ramiai sulaukti kūdikio, o su manimi susisiekti tik praėjus 4-6 savaitėms po gimdymo. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų