REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Vilniaus kino teatre rinkosi garsenybės su vaikais: įvyko ypatinga premjera (Greta Skaraitienė/Fotobankas)

Antradienio vakarą sostinės kino teatre rinkosi garsūs veidai su atžalomis. Čia buvo pristatytas naujas Tado Vidmanto animacinis filmas „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos".

19

Antradienio vakarą sostinės kino teatre rinkosi garsūs veidai su atžalomis. Čia buvo pristatytas naujas Tado Vidmanto animacinis filmas „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos".

REKLAMA

Filmo premjeroje apsilankė tokios žvaigždės kaip Donata Virbilaitė, Marius Repšys bei Beata Nicholson. 

Balandžio mėnesį pirmagimio susilaukę, režisierius Tadas Vidmantas su žmona Lina Vidmante, dalinasi dar viena puikia naujiena – pora pristato bendrą kūrinį – animacinį filmą visai šeimai „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos". Lietuvių kūrybos animaciniai filmai yra retas reiškinys, o režisieriui T. Vidmantui – tai pirmasis toks kūrinys karjeroje. 

Lina ir Tadas Vidmantai yra šio animacinio filmo scenarijaus bendraautoriai, kartu projektą kūrė daugiau nei du metus. Tadas pranešime spaudai papasakojo apie tai, kas yra Babaužiukai, kaip kilo idėja kurti animacinį filmą ir ar vaiko gimimas pakeitė požiūrį į filmo kūrybą.

REKLAMA
REKLAMA

Kodėl pasirinkote kurti animacinį filmą? 

Pamatėme, kad yra didelis lietuviškos animacijos trūkumas. Kine tokio filmo vaikams gal išvis dar nėra buvę. Animacija man visada buvo širdžiai artimas ir mielas žanras, praeity esu sukūręs ne vieną animacinę reklamą. Animacija dar labiau išlaisvina ir lavina fantaziją. Tiek kūrėjui, tiek žiūrovui.

REKLAMA

Kiek laiko vyko kūrybinis procesas? Koks buvo didžiausias iššūkis kuriant šį filmą?

Daugiau nei du metus. Animacija yra labiau laikui imlus žanras nei vaidybiniai filmai. O turbūt didžiausias iššūkis buvo išgauti geriausią kokybę su turimais resursais. Vaizdo prasme „Babaužiukams” toli iki Holivudo animacijos, bet tai atperkama turiniu, istorijomis ir šviesiomis, gražiomis emocijomis.

Kuo skiriasi kurti animacinį filmą nuo įprastų kino filmų?

Animaciją kurti trunka žymiai ilgiau. Kiekvienas etapas, o ypač animavimas, atima daug laiko ir jėgų. Vaidybinį filmą sukurti įmanoma per metus, animacinio filmo per metus niekaip nesukursi. Bet kuriant animaciją yra daugiau kontrolės. Filme, kaip nufilmavai taip ir turi, o čia gali bet kada, bet ką pakeisti.

REKLAMA
REKLAMA

Kas yra Babaužiukai? 

Babaužiukai yra maži stebuklingi gyvūnėliai ir robotukai kurie gyvena žmonių namuose, gamtoje, parkuose. Jie slepiasi, todėl mes jų nematom. Bet jų gyvenimai ne mažiau turtingi ir įdomūs nei mūsų. Gal net įdomesni.

Kaip kilo mintis filmo veikėjus pavadinti būtent taip?

Juokinga istorija. Kažkada „Youtube” pasiūlė pažiūrėti trumpą interviu su vienu Lietuvos dizaineriu. Jis jame pasakojo apie savo tatuiruotes ir kelias iš jų pavadino babaužiukais. Nors mes jau buvom pradėję personažų kūrimą, abu su Lina vienbalsiai nutarėm, kad personažai turi vadintis babaužiukais. Smagus žodis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip vaiko gimimas pakeitė jūsų požiūrį į animaciją apskritai? Taip pat ir į jūsų filmą?

Nors jam dar gerokai per anksti žiūrėti filmukus, stengėmės sukurti tokias istorijas, kad jis vėliau galėtų ne tik smagiai laiką praleisti, bet ir kažko naudingo išmokti. Filmuke vaikams pasakojam apie tai, kad gyvenime teks sutikti pačių įvairiausių personažų – vieni bus malonūs, kiti ne, bet visi turi priežasčių, kodėl yra vienokie arba kitokie. „Babaužiukai“ mokys gerumo, draugystės, bendravimo. Šie įgūdžiai labai praverčia gyvenime.

REKLAMA

Kuo šis filmas buvo panašus ar skyrėsi nuo kitų jūsų su žmona kurtų projektų?

Tai yra pirmasis projektas, kuriame Lina dalyvavo tiek daug. Kurti vaikams yra smagiau dėl to, kad nereikia savęs varžyti suaugusiųjų normom ir taisyklėm. „Babaužiukai” yra nuoširdžiausias, šilčiausias, smagiausias ir vertingiausias mūsų kūrinys. Sukurti kažką gero, gražaus ir tuo pačiu naudingo vaikams yra didelė privilegija.

Filmo „Babaužiukai: Septynios fantastiškos istorijos" herojus įgarsino ir pats režisierius kartu su būriu Lietuvos aktorių. „Babaužiukuose” vaidina: Agnė Levickaitė, Martyna Gedvilaitė, Oleg Mackevič, Tadas Vidmantas, Donata Virbilaitė, Gabrielė Rudzienė, Tautrimas Rupulevičius, Deividas Breivė, Rūta Švipaitė-Pocė, Marius Repšys, Mindaugas Ancevičius, Vainius Sodeika, Donatas Medzevičius, Stasys Baltakis. 

REKLAMA

Filmo aprašymas: Mums nežinant mūsų pasaulyje gyvena maži, įdomūs padarėliai – babaužiukai. Kiekvienas jų, kaip ir žmogus, yra savitas ir įdomus. O dar – jie turi po tokią savybę, kurios neturi niekas kitas pasaulyje! 

Kiekvieną dieną babaužiukai patiria pačius netikėčiausius nuotykius, sprendžia problemas, tyrinėja pasaulį, liūdi ir džiaugiasi bei išmoksta kažko naujo. Svarbiausia – čia visada laimi draugystė.

Filme rodomos atpažįstamos socialinės situacijos ir asmenybių tipai. Tačiau visos pamokos yra apipintos lengvais pokštais, smagiais dialogais ir mielais personažais, kurie neleis mažajam žiūrovui nuobodžiauti ir pakvies jį susipažinti su nepaprastu babaužiukų pasauliu.

Visai kitokį T. Vidmanto kūrinį žiūrovai nuo rugpjūčio 2 d. išvys per TV3 – juodojo humoro komediją „Gelbėtojai išgelbėtojai“. Čia kartu su didžiule puikių ir žinomų Lietuvos aktorių komanda režisierius atskleis, ką gi reiškia būti „Gelbėtojai išgelbėtojais“ Lietuvos pajūryje. Gelbėtojų ir nelaimėlių komanda formuojama iš Manto Bartuševičiaus, Karinos Stungytės, Mariaus Repšio, Inetos Stasiulytės, Mindaugo Stasiulio, Justino Jankevičiaus bei daugelio kitų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų