REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
61
 	„8 Kambarys“ – apie įkvėpimą kurti, iššūkius ir koncertus: tai reikalauja gilaus nardymo po savo juodžiausias vietas

Visi mes turime savo mylimiausias dainas bei žinome jų atlikėjus, tačiau ar visi žinome, kaip ta mylima daina buvo sukurta? Naujos kartos televizijoje „Go3“ ką tik parodytas naujas ir analogų Lietuvoje neturintis projektas „Flipink“, kurio vedėjais tapo grupės „8 Kambarys“ nariai Deividas Alejūnas ir Karolis Talutis.

61

Visi mes turime savo mylimiausias dainas bei žinome jų atlikėjus, tačiau ar visi žinome, kaip ta mylima daina buvo sukurta? Naujos kartos televizijoje „Go3“ ką tik parodytas naujas ir analogų Lietuvoje neturintis projektas „Flipink“, kurio vedėjais tapo grupės „8 Kambarys“ nariai Deividas Alejūnas ir Karolis Talutis.

REKLAMA

Atrodo, kad „8 Kambarys“ šiuo metu išgyvena populiarumo piką – jie ne tik koncertuoja, kuria muziką, bet ir neseniai išbandė save kaip naujo projekto vedėjai. Deividas tikina, kad kurdami projektą su Niko Barisu ir Zenonu Valeika jie įdėjo labai daug darbo.

„Labai daug darbo įdėjome į jį, pradedant nuo pačios idėjos išgryninimo baigiant 24 prodiuserių paieška, bei laikų derinimu. Projektas skirtas šviesti Lietuvos žmones, ką gi daro tie prodiuseriai ir kokią didelę ir svarbią dalį jie užima galutiniame dainos rezultate.

Vertinu šį projektą tikrai gerai, tai pirmasis mūsų prodiusuojamas projektas, tad labai smagu turėti pirmą blyną, kuris tikrai nėra prisvilęs, o kaip tik kokybiškas ir gražus“, – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

Virto realybe

Karolis paantrino besidžiaugiantis, kad projektas iš tiesų pasiekė eterį, o neliko tik kalbomis.

„Norisi parodyti muzikantų, prodiuserių darbą dar detaliau. Aš pats nuolat ieškau video medžiagos, kaip dirba mano mėgiami prodiuseriai, kokia jų filosofija. Mane tai įkvepia. Tai padarėme pirmą žingsnelį link to.

REKLAMA

Norime šviesti žiūrovus, galbūt ką nors motyvuoti siekti savo muzikinių svajonių. Manau, kad tai yra kelias link kokybės, link tobulėjimo. Džiugu, kad „Go3“ mumis patikėjo, nes tai – netipinis projektas. Bet tobulėjimui to ir reikia – nebijoti rizikuoti. Tai teikia daug vilties.“

Vedėjų rolę Deividas su Karoliu išbandė pirmą kartą. Jie tikina, kad nors buvo nelengva, galiausiai jie apsiprato ir jautėsi „kaip žuvys vandenyje“.

„Neturiu tikslo būti laidų vedėju. Vis dėlto mano darbas yra kurti dainas ir jas atlikti. O čia įdomi avantiūra, nauji potyriai. Tas mūsų laidos vedimas yra toks, kokie esame ir mes – bendraujame su prodiuseriais kaip bendrautume dirbdami studijoje ir žiūrovus supažindiname su procesu“, – tikino Karolis.

REKLAMA
REKLAMA

Projekto esmė – dalyviams duodama 90 minučių, per kurias reikia sukurti hitą. Laidos vedėjai turi sugalvoti trukdžius, kurie neleistų paprastai kurti muzikos. Kaip jie tai darė?

„Tarkim, viduryje kūrybinio proceso į studiją įžengia vestuvių muzikantas ir visu garsu atlieka seną gerą kūrinį. Trukdžių yra daugiau, bet, manau, smagiau patiems pamatyti“, – nedaužodžiauja D. Alejūnas.

Išoriniai trukdžiai dažniausiai nesusiję su duota užduotimi: kažkas ateina, groja, triukšmauja.

„Ateina šokėjos ir šoka, taip trukdydamos susikaupti ir tai visada išbalansuoja. Kaip realiame gyvenime, kai dirbi nori būti netrukdomas, tačiau ne visada tai pavyksta, nes gyvenimas yra nenuspėjamas“, – šypteli Karolis Talutis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jei tikrai kažkuo tikite, neleiskit kitiems išmušti jūsų iš savo vagos“

„Mūsų visos dainos, kurios tapo hitais, buvo parašytos gan greit. Pamenu, dainų „Ieškau“ ir „Ežero dugne“ tekstai buvo sukurti per vieną prisėdima. Ir dar poros sesijų prireikė viską pilnai atidirbti. Nereik bandyti parašyti dainą greit ar praleisti daug valandų prie dainos. Juk tai yra emocijos. Jos nuolat keičiasi. Tiesiog kuri ir nežiūri į laikrodį“, – apie kūrybą užsimena jis.

O kokie trukdžiai duetą labiausiai erzina, kai jie giliai pasinėrę į muzikinį procesą?

„Mus labiausiai erzina, matyt, ant stalo gulintis telefonas. Tai didžiausias šių laikų trukdis“, – neslepia Deividas.

REKLAMA

Turbūt daug kas sutiksime, kad grupė „8 Kambarys“ – viena iš žinomiausių Lietuvoje, galinti pasigirti ne vienu hitu. Tad kokius patarimus grupės nariai duotų tiems dalyviams, kurie stengiasi sukurti savo geriausią dainą?

„Reiktų negalvoti apie jokius hitus, o kurti tai ką, jaučiate tuo metu. Ir jei tikrai kažkuo tikite, neleiskit kitiems išmušti jūsų iš savo vagos“, – tikina Deividas.

„Turbūt pagrindinis patarimas būtų neiti rašyti hito. Nei „Ieškau“, nei „Ežero dugne“ nerašėme su ta mintimi. Tas jausmas, kad daina galbūt bus sėkminga, ateina vėliau.

Prisimenu, kai dirbom prie „Ežero dugne“, mano tikslas buvo padaryti taip, kad ji skambėtų savitai, kaip mes jaučiame. Tik klausant galutinę jos versiją pradėjau galvoti, kad čia gali būti kažkas daugiau. Niekada nenuspėsi pilnai, kas bus hitas, o kas ne.

REKLAMA

Yra gairės, klišės, kas galbūt gali apibūdinti hitą. Bet praktika tokia, kad daina turi būti tiesiog įdomi, kažkuo kitokia nei tuo metu skambančios kitos dainos, rezonuoti su klausytoju, sukelti emociją. O svarbiausia – turi pats tikėti ta daina. Tada jau nesvarbu, ar ta daina taps hitu, ar ne.

Kuriant dainas nereikia per daug sukti galvos, dabar kūryba turi būti intuityvi, neparemta išskaičiavimais, taisyklėmis ir logika. Tiesiog reikia mėgautis. Nes žmonės klauso muzikos ne dėl puikiai išpildytos teorijos, o dėl to, kad jiems tai sukelia vienokią ar kitokią emociją“, – dalijasi Karolis.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų