I. Makaraitytė: vasario 16-ąją reikia švęsti džiaugsmingai

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – jau dešimt metų žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje – specialus šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“. Kiekvienam iš mūsų svarbiai šventei skirtas renginys Vilniaus Katedros aikštėje 16.30 val. kvies susiburti visus pasaulio lietuvius. Renginį su Giedriumi Masalskiu vesianti TV3 žurnalistė, laidos „Savaitės komentarai“ vedėja Indrė Makaraitytė sako, kad ši šventė jai ypatinga.

„Vasario 16-oji – labai svarbi diena. Kasmet, net jei būna labai žvarbu, einame prie Signatarų namų. Kartais po šio renginio susitinkame su draugais arba pasikviečiame svečių. Iškeliame trispalvę“, – pasakoja I. Makaraitytė.

Pasak žurnalistės, nors iki 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės deklaracijos vyko daug procesų, kurie leido deklaracijai atsirasti, vis dėlto ji yra modernios Lietuvos valstybės pradžia: „Be šios Nepriklausomybės deklaracijos nebūtų visų kitų mūsų pasiekimų ir praradimų, nebūtų ir pagrindo Kovo 11-ajai. Dabar mano vaikai yra gimę laisvoje Lietuvoje.“ Indrė sako labai apsidžiaugusi, kai buvo pakviesta vesti renginį, skirtą Vasario 16-ajai paminėti: „Labai vertinu tokį pasitikėjimą. Vien tik koncertais ir iškilmingomis patrankų salvėmis nesukursi pagarbos savo valstybei jausmo. . Kiekvienas skirtingai išgyvena šią dieną. Bet Vasario 16-oji yra šventė, ir todėl šią dieną reikia švęsti. Džiaugsmingai. Man regis, jei per koncertą žmonės patirs džiaugsmą, mes būsime prisidėję prie visos Lietuvos šventės.“

REKLAMA

TV3 žiūrovų laukia trijų dalių koncertas, reprezentuojantis mūsų šalies kultūrą ir vertybes. Koncerto metu didžiuliame LED ekrane archyviniai kadrai atspindės 1918-ųjų vasario 16-osios įvykius, žiūrovai matys archyvines nuotraukas ir vaizdo siužetus, perteikiančius Lietuvos grožį. Eteryje skambės eilės, skirtos Lietuvai, gražiausios lietuviškos dainos, o į Vilniaus Katedros aikštę visus iš tolo kvies specialiai apšviestas pagrindinis šventės akcentas – LDK kunigaikščio Gedimino paminklas.

Žiūrimiausios televizijos TV3 eteryje skambės legendiniai laisvei ir vienybei suburiantys tautą kūriniai: Vaida Genytė atliks Eurikos Masytės dainą „Laisvė“, net kelis kūrinius kartu su garsiausiais Lietuvos muzikos scenos grandais dovanos kamerinis choras „Brevis“, „Pabudome ir kelkimės“ atliks Rosita Čivilytė ir pernai „X Faktoriuje“ sužibėjęs Nojus Bartaška. R. Čivilytė ir V. Genytė bendrai dainai susivienys ir į trijulę su Povilu Meškėla. Choro „Brevis“ repertuaras suskambės ir su interaktyviomis Vytauto Kernagio bei Marijono Mikutavičiaus dainomis. Šventiniame koncerte „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ TV3 žiūrovus ir visus lietuvius sveikins bei svarbiausius istorinius faktus prisimins Jo Ekscelencija Prezidentas Valdas Adamkus, Vilniaus Arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, sostinės meras Artūras Zuokas.

Šventinis koncertas „Dainuoju Lietuvą kaip džiaugsmą“ – vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną – 16.30 val. Vilniaus Katedros aikštėje ir 17.30 val. per TV3!


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų