Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien naujos kartos televizijos „Go3” žiūrovai Lietuvoje jau gali mėgautis pirmąja kultinio latvių režisieriaus Andrejaus Ekio serialo „Bebaimis“ (lat. „Nebaidies ne no kā“) serija.

Šiandien naujos kartos televizijos „Go3” žiūrovai Lietuvoje jau gali mėgautis pirmąja kultinio latvių režisieriaus Andrejaus Ekio serialo „Bebaimis“ (lat. „Nebaidies ne no kā“) serija.

REKLAMA

Serialas pasakojantis apie vieno garsiausių latvių kontrabandininkų Rolando Privertso narkotikų verslo užkulisius, yra pirmasis tokio pobūdžio kūrinys Latvijoje.

Kiekvieną trečiadienio vakarą „Go3“ žiūrovai išvys po naują kriminalinės biografinės dramos, sukurtos pagal to paties pavadinimo Rolando Privertso knygą, serialo dalį. Viso bus parodytos 8 „Bebaimis“ serijos.

„Šis pasaulis yra šalia mūsų, nors jis yra tarsi po žeme. Pasaulis, kurį valdo pinigai ir „kaifas“. Mes sukūrėme tikrą istoriją apie narkotikų verslą. Žiaurų, tamsų, kruviną ir tikrovišką. Nepaisant to, kad televizijos serialai apie narkotikų verslą yra populiarūs visame pasaulyje, jie vis tiek atrodo tarsi pasakos, neturinčios nieko bendro su mumis. Žanro populiarumas leidžia mums sėkmingai parodyti, kad toks paralelinis pasaulis egzistuoja ir Latvijoje. „Bebaimis“ per vieno žmogaus prizmę parodo tą Latvijos istorijos laikotarpį, apie kurį iki šiol atvirai kalbėjo tik nedaugelis“, - pasakoja serialo režisierius Andrejus Ekis (Andrejs Ēķis).

„Šiuo metu vienas iš pagrindinių mūsų uždavinių yra pasiūlyti kokybišką vietinį turinį Baltijos šalių žiūrovams. Kaip vieni iš rinkos lyderių, mes tikslingai investuojame į originalaus turinio kūrimą ir tikiu, kad „Nebaidies ne no kā“ bus vienas sėkmingiausių mūsų projektų šiais metais. Bendradarbiaujant su kino kūrėju Andrejumi Ekiu pavyko sukurti patrauklų ir autentišką pasakojimą apie garsų Latvijos narkotikų kontrabandininką. Suprantame, kad abejingų nebus, nes istorija išties aštri, vietomis net ir provokuojanti. Apie kitą tikrovę, apie tai, kas vyksta šalia mūsų ir net pažįstamas žmogus gali būti įtrauktas į tai, bet kurią akimirką“, - sako Ivars Lubans, „Go3“ rinkodaros vadovas Baltijos šalims.

REKLAMA

Pagrindinis serialo veikėjas, narkotikų kurjeris Rivertsas, savo gyvenimą kuria pagal narkotikų pasaulio taisykles. Tai yra gyvenimas už įstatymo ribų - apiplėšimai, spekuliacija valiuta, narkotikai ir išdavystės, melas, netikri pažadai, abipusis kerštas bei sugadintas gyvenimas. Į serialo siužetą įpinta ir amžina meilės istorija, kurią išbando sunkumai, sukelti pagrindinių veikėjų pasirinkimo.

„Visi, kurie bendrauja su pagrindiniu veikėju tarsi patenka į adrenalino sūkurį. Ši aplinka yra panaši į rusišką ruletę, bet šis žaidimas neturi jokių šansų. Yra tik vienas klausimas - kada išgirsi paskutinį mirtiną šūvį? Gailesčio čia nėra - tai verslas, kuriame rizikuoja visi.“- dalijasi įspūdžiais pagrindinį veikėją suvaidinęs Kasparas Dumburs.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinius vaidmenis seriale atliko Latvijoje žinomi aktoriai: Kaspars Dumburs, Tom J.Benedict, taip pat Dita Lūrina, Edgars Kaufelds, Imants Strads, Santa Didžus ir kiti.

Pagrindinis veikėjas ir knygos autorius Rolandas Privertsas (lat. Rolands Priverts) yra laikomas visų laikų žinomiausiu Latvijos narkotikų kontrabandininku. Jis pagarsėjo 1999 m. kai būdamas Latvijos modelių asociacijos vadovu kartu su Daira Silava sulaikytas Rygos oro uoste dėl narkotikų kontrabandos bei nuteistas kalėti.

Po ketverių metų dėl gero elgesio R. Privertsas buvo paleistas, tačiau po metų vėl sučiuptas - 2004-ųjų pradžioje Ekvadore buvo sulaikytas su 894 gramais kokaino ir nuteistas kalėti penkerius metus. R. Privertsas laisve mėgavosi tik keletą mėnesių, kol Suomijos teismas už narkotikų kontrabandą skyrė aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę. Jo brolis Aigaras Padunas taip pat turėjo vykti į Suomijos kalėjimą, tačiau jis buvo žiauriai sumuštas ir rastas negyvas Rygos centrinio kalėjimo kameroje.

REKLAMA
REKLAMA

R. Privertsas pradėjo savo „karjerą“ žingsnis po žingsnio - nuo vagysčių iš butų, motociklų iki valiutos spekulianto (jis dirbo Latvijoje, Rusijoje ir Lietuvoje keisdamas valiutas turistams - tuo metu tai buvo didelis nusikaltimas), vėliau kontrabanda gabeno alkoholį, o paskui - narkotikus (kaip pats sako - tik kokainą). 2013 m. R. Privertsas buvo paleistas iš kalėjimo Suomijoje už gerą elgesį ir persikėlė į Boliviją.

Tačiau dabar vyksta dar viena byla - Rygos apygardos teismas R. Privertsą nuteisė kalėti septynerius metus už kontrabandą, kokaino saugojimą ir pardavimą stambiu mastu organizuotoje grupėje, taip pat kokos medžio lapų laikymą. Tačiau R. Privertsas bylą laiko suklastota ir apskundė teismo sprendimą. Šiuo metu R. Privertsas gyvena Bolivijoje ir laukia Apeliacinio teismo sprendimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų