tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
6
Gerda Žemaitė

Dažnai įsivaizduojama, kad laimės hormonas serotoninas gaminasi smegenyse. Bet iš tiesų daugiau kaip 90 procentų per parą jo pasigamina storajame žarnyne, kurio sveikata tiesiogiai siejama ir su sveiku viso organizmo funkcionavimu.

6

Dažnai įsivaizduojama, kad laimės hormonas serotoninas gaminasi smegenyse. Bet iš tiesų daugiau kaip 90 procentų per parą jo pasigamina storajame žarnyne, kurio sveikata tiesiogiai siejama ir su sveiku viso organizmo funkcionavimu.

REKLAMA

Sveikatos bei sveikos gyvensenos laidos „Sveikas rytojus“ komanda apsilankė Lietuvoje vykusiame „Colonwell“ sveikatingumo projekte Druskininkuose, kur savo sveikatinimo ir svorio metimo istorijomis pasidalino ne tik projekte dalyvavusios moterys, bet ir viena komisijos narių, TV laidų vedėja, prodiuserė Gerda Žemaitė. 

Renginio metu žinoma TV laidų vedėja Gerda Žemaitė pasakojo, kad staigus svorio metimas jos visiškai nežavi, rašoma pranešime žiniasklaidai. 

„Kiekviena, net ir liekna moteris, ko gero, ne kartą yra pagalvojusi, kad norėtų atsikratyti bent poros kilogramų. Esu išbandžiusi ir drastiškų dietų, bet jų niekam nerekomenduočiau, nes jų metu organizmas patiria didelį šoką. Tuomet save kankini ir įspraudi į rėmus“, – apie dietų žalą kalbėjo G. Žemaitė.

REKLAMA

Gerda taip pat atskleidė ir vieną išbandytą nesėkmingą dietą, kuri pareikalavo nemažai ištvermės.

„Esu išbandžiusi grikių dietą. Grikius aš valgiau 5 dienas. Sunkiausios buvo pirmos trys dienos. Po to turbūt susitraukė skrandis ir visai nebesinorėjo tiek valgyti. Rezultatas labai džiugino, nes įtilpau į savo suknelę, į kurią svajojau įtilpti.

REKLAMA

Bet viskas buvo labai laikina, nes kai tik aš sugrįžau prie savo senų mitybos įpročių, numesti kilogramai iš karto sugrįžo atgal“, – apie nepavykusią dietą pasakojo TV laidų vedėja.

Anot pašnekovės, buvo laikas, kai ji skundėsi ir žarnyną kamavusiomis problemomis, tačiau jas įveikti padėjo vienas atrastas būdas. Moteris teigė, kad mokslu paremta natūrali pagalba gali efektingai pakeisti savijautą.

„Mes labai dažnai turime užterštą žarnyną. Dėl to mus kamuoja vidurių užkietėjimai, skundžiamės vidurių pūtimu. Tai labai didelis diskomfortas, su kuriuo susidūriau ir aš, tačiau šią bėdą man pavyko išspręsti, todėl tikrai drąsiai galiu rekomenduoti moterims šitą mokslininko atrastą ir patvirtintą būdą, kuris padeda ir kurio dėka ir renginyje dalyvavusios moteris gali džiaugtis pokyčiais“, – pasakojo žinoma moteris.

REKLAMA

Gerda taip pat atskleidė, kad gerą sveikatą jai padeda palaikyti ir aktyvi fizinė veikla.

„Aš prisižiūriu, ką valgau, bet kartais leidžiu sau ir atsipalaiduoti. Tai, dažniausiai, įvyksta savaitgaliais, kai leidžiu sau suvalgyti kugelio ar bulvinių blynų. Svarbu, tikriausiai, atrasti tą harmoniją ir balansą.

Taip pat tris kartus per savaitę lankau treniruotes sporto klube. Tai padeda būti energingesnei ir išlaikyti kūno bei odos stangrumą, išlaikyti gerą medžiagų apykaitą“, – apie kasdienybę pasakojo G. Žemaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdama apie „Colonwell“ sveikatinimo projekte dalyvavusias moteris, Gerda neslėpė joms pagyrų.

„Man be galo patiko visos šio renginio dalyvės, kurios labai atvirai dalinosi savo patirtimi. Aš manau, kad tokie renginiai yra edukacinė veikla. Važinėjama per miestus ir padedama moterims atrasti moksliškai patvirtintą kelią ir būdą išspręsti labai dažnas problemas.

Kai mes turime sveikatos, tuomet būname energingos, laimingos ir spinduliuojame. Manau, kai save myli, tai tave myli ir visi kiti“, – mintimis dalinosi TV laidų vedėja.

REKLAMA

Apie projekto naudą bei įvykusius sveikatos pasikeitimus pasisakė ir projekte dalyvavusios moterys.

Anot projekto dalyvės Meilės, pasikeitęs gyvenimo būdas prisidėjo prie svorio padidėjimo, tačiau funkcinio maisto pagalba pavyko įveikti iškilusias svorio ir sveikatos problemas.

„Ankščiau labai daug bėgiojau, tačiau stresas, darbo pobūdis, labai didelis užimtumas privertė sporte padaryti metų pertrauką. Vizito metu gydytoja pasakė, kad aš turiu daug problemų su sąnariais, todėl reikia mesti svorį, kad sąnariams šiek tiek palengvinčiau darbą.

REKLAMA

Ir pati, kai užlipau ant svarstyklių ir pamačiau, kad sveriu 89 kilogramus, nusprendžiau, kad reikia kažką daryti. Kadangi jau 2 metus nevalgau mėsos, ją kompensuodavau saldumynais, todėl nesportuojant tas svoris ir užaugo. Mane labai kankino pilvo pūtimai, bet pradėjus vartoti funkcinį maistą jie sumažėjo.

Taip pat nustojau užkandžiauti. Po kažkur 5 dienų kaip tik prasidėjo ir šis projektas. Išmokau disciplinos ir tiesiog susigyventi su savo organizmu“, – apie sveikatos pokyčius pasakojo M. Vidūnaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Apie susitvarkiusią žarnyno sveikatą ir ištirpusius kilogramus pasisakė ir kita projekto dalyvė Ingrida.

„Aš visą gyvenimą vaikiausi būdų, padėsiančių atsikratyti svorio, tačiau atsikratyti kilogramų bandžiau greitai ir nesveikai. Norėjau rezultato čia ir dabar. Laikydamasi tokių principų susigadinau visą žarnyną. Man buvo labai sunku atlikti gamtinius reikalus.

Vidurių užkietėjimas vargindavo net  4-5 dienas, kol pradėdavo pykinti ar pasidarydavo silpna. Jaučiausi negraži, išsipūtusi, sunki ir pikta. Į projektą patekau pamačiusi reklamą facebooke. Per 1,5 mėnesio atsikračiau 3 kilogramų, o per 2 savaites nuo produkto vartojimo pradžios susitvarkė ir žarnyno veikla.

REKLAMA

Šis projektas mane išmokė gerti daugiau vandens. Taip pat daug ko atsisakiau: nesveiko maisto, saldumynų. Susitvarkė ir mano oda. Labai tuo džiaugiuosi“, – atviravo I. Mockevičienė.

Anot projekto dalyvės Janinos, dalyvavimas projekte jai padėjo ne tik gražiau atrodyti, bet ir geriau jaustis.

„Projekte dalyvavau tik dėl žarnyno. Man savijauta ir sveikata buvo svarbiau, nei numesti tuos papildomus kilogramus. Bet vartojant produktą palaipsniui pastebėjau, kad ne tik gerėja savijauta, žarnyno peristaltika, bet ir pradėjo kristi svoris. Labai nustebau, nes po 3 savaičių pasisvėrus pamačiau, kad numečiau 5 kilogramus.

REKLAMA

O apimtys per liemenį sumažėjo net 7 centimetrais. Sumažėjo ir suvalgomų porcijų dydis. Pradėjau jausti sotumo jausmą“, – apie pasikeitimus pasakojo J. Klimienė.

Teigiamus svorio pokyčius pajautė ir kita projekto dalyvė Vaida. Anot pašnekovės, projekto metu įgyti įpročiai išvaizdą bei sveikatą pakeitė iš esmės.

„Paskutiniu metu pastebėjau, kad labai daug užkandžiauju. Atsirado mieguistumas, noras nieko nedaryti. Emocijos būdavo nevaldomos. Kai pradėjau vartoti produktą, svėriau 71,9 kilogramus, o šiandien dienai sveriu 64,3 kilogramus.

REKLAMA
REKLAMA

Pasikeitimų įvyko daug: pagėrėjo odos ir plaukų būklė, atsirado energijos, sustiprėjo imunitetas“, – apie pokyčius pasakojo V. Jarmalienė.

Pasak mokslininko Manto Jakimavičiaus, funkcinio maisto efektyvumui pasitarnavo ilgas jo kūrimo laikas bei sukurtos kelios skirtingos vartojimo programos.

„Per 11 metų tikrai stipriai ištobulinau funkcinio maisto vartojimo galimybes. Dabar turime skirtingas jo vartojimo instrukcijas ir programas. Galime pasiūlyti žarnyno sveikatinimo, svorio mažinimo programas. Arba šias dvi programas vykdyti greta viena kitos“, – pasakojo M. Jakimavičius.

REKLAMA

Kalbėdamas apie papildomų kilogramų kaupimosi priežastis, mokslininkas buvo atviras – prie to priveda neteisingas gyvenimo būdas.

„Mes esame pavargę, nes dažnai gyvename vadinamuosiuose linksmuosiuose kalneliuose: valgome per daug angliavandenių, kurie padidina cukraus, insulino kiekį kraujyje. To pasekmė – atsiradęs apetitas.

Kai žmonės pradeda vartoti mano produkciją pagal programą, cukraus ir insulino kiekis normalizuojasi. Tuomet žmogus tiesiog sužydi. Turi tiek energijos, kad jo neatpažįsta net darbe“, – pasakojo vaistininkas.

REKLAMA

Sveikatos ir sveikos gyvensenos laida „Sveikas rytojus“ – ilgą darbo patirtį medicinos srityje sukaupusių 4 specialistų pokalbis su laidos žiūrovais apie geros sveikatos profilaktiką, gyvenimo būdo patarimus,  naudingiausias ir aktualiausias medicinos, farmacijos aktualijas bei sveiko gyvenimo būdo puoselėjimą.

Ilgametė laidos vedėja gydytoja Irena Pivoriūnienė dalina laiko patikrintus sveikatos patarimus, plastikos chirurgijos specialistas, vienas iš „Fi Clinica“ įkūrėjų Vygintas Kaikaris pasakoja apie sveiką grožį, psichoterapeutas, „Eglės sanatorijos“ direktorius medicinai Arvydas Balčius kalba apie geros sveikatos profilaktiką, o grožio terapijos studijų dėstytoja, veido masažų instruktorė, „Fi Clinica“ grožio specialistė Ramunė Skurkienė pasakoja apie sveiko gyvenimo paslaptis bei gražios odos puoselėjimą.

„Sveikas rytojus“ – sekmadieniais, 12 val. per TV8 televiziją!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų