Garsius žmones vienija bendras bruožas – mini ypatingą dieną

Rugpjūčio 13-oji yra paskelbta tarptautine kairiarankių diena. Pirmąjį kartą ši diena buvo paminėta 1992-aisiais Britų kairiarankių klubo iniciatyva.

37

Kairiarankių taip pat buvo ir daug žinomų žmonių. Tai – Liudvikas Van Bethonvenas, Čarlis Čaplinas, Albertas Einšteinas, Mikelandželas, Napoleonas Bonapartas ir kiti.

(37 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Garsūs žmonės švenčia kairiarankių dieną

Tiesa, gausu kairiarankių ir pramogų pasaulyje – šiandien šią dieną mini ir garsūs lietuvių atlikėjai.

Kairiarankės – atlikėjos Iglė Bernotaitytė, Monika Linkytė, Giedrė Kilčiauskienė, operos solitas Liudas Mikalauskas, plaukikė Rūta Meilutytė, žurnalistas Kristupas Krivickas, laidų vedėjas Jonas Nainys bei kiti.

Kairiarankiai sudaro tik apie 10 proc. populiacijos. Be to, teigiama, kad kairiarankiai yra kūrybiškesni ir gabesni menams. 

Remiantis Niujorke įsikūrusio St. Lawrence universiteto atliktu tyrimu, vidutiniškai yra daugiau aukštą intelekto koeficiento balą (daugiau kaip 140) turinčių kairiarankių nei dešiniarankių. O turint omenyje tai, kad Albertas Einsteinas, Isaacas Newtonas, Charles'as Darwinas ir Benjaminas Franklinas buvo taip pat kairiarankiai, šis faktas nebeatrodo jau toks ir neįtikėtinas. Nuotraukos – galerijoje

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų