• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
 	Garsiajame Nyderlandų muzikos festivalyje – išskirtinis dėmesys lietuvių atlikėjams

Europos muzikos industrijos festivalis „Eurosonic Noorderslag“ (ESNS), sutraukiantis tūkstančius dalyvių ir suteikiantis scenas šimtams muzikantų, po pandeminės pertraukos pagaliau vėl galėjo įvykti pilna apimtimi. Šiemet jame dalyvavo 16 Lietuvos profesionalų ir 2 muzikos grupės – čia puikiai pasirodė lietuviai Monikaze ir „Planeta Polar“. 

12

Europos muzikos industrijos festivalis „Eurosonic Noorderslag“ (ESNS), sutraukiantis tūkstančius dalyvių ir suteikiantis scenas šimtams muzikantų, po pandeminės pertraukos pagaliau vėl galėjo įvykti pilna apimtimi. Šiemet jame dalyvavo 16 Lietuvos profesionalų ir 2 muzikos grupės – čia puikiai pasirodė lietuviai Monikaze ir „Planeta Polar“. 

REKLAMA

„Eurosonic Noorderslag“ dėmesio sulaukė ir Lietuvos festivalių organizatoriai: „European Festival Awards“ geriausio naujo festivalio kategorijoje šiemet buvo nominuotas 2022-ųjų vasarą Vilniuje surengtas ambicingasis „8 Festival“, rašoma pranešime spaudai. 

Į Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A. 2022 metų elektronikos nominaciją patekusi Monikaze Nyderlanduose taip pat buvo nominuota „Music Moves Europe Awards“ (MME Awards) – ten ji pateko tarp 15 geriausių kylančių jaunų atlikėjų. Jiems buvo skirtas įžanginis festivalio renginys – surengta speciali edukacinė programa, visą dieną vyko specialios paskaitos, susitikimai su muzikos industrijos profesionalais. 

REKLAMA
REKLAMA

Koncerto vakarą lietuvę susirinkusieji priėmė labai šiltai. O kitą dieną ji netikėtai sulaukė kvietimo pasirodyti dar kartą. Monikaze‘s pasiklausyti susirinko booker‘iai iš garsių Europos festivalių: ispanų „Monkey Week“, latvių „Summer Sound“, prancūzų „Trans Musicales“, slovakų „Pohoda“ ir kt. Serbų festivalio „Exit“ atstovai šoko viso jos pasirodymo metu. Apžavėtas pirmojo Monikaze‘s koncerto, į antrąjį vėl sugrįžo vienos Amsterdamo muzikos studijos vadovas. 

REKLAMA

„Festivalis įsiminė tuo, kad buvo be galo profesionaliai viskas suorganizuota. Iškart, tik įžengus į kambarį, jutai visai kitokią atmosferą nei showcase festivaliuose, kuriuose teko dalyvauti anksčiau. Žmonės buvo labai motyvuoti, visi nominantai nekantriai laukė MME apdovanojimų laimėtojų paskelbimo, – kalbėjo Monikaze. – Dauguma festivalio atlikėjų – iš kitokios muzikos scenos, turintys gana didelį sekėjų ratą, savo auditoriją. O aš – nišinė, todėl neįsivaizduoju, kaip išvis ten atsidūriau, bet tiesiog jaučiausi dėkinga. Man buvo smagu sudalyvauti, užmegzti pažinčių. Mėgstu nuvažiuoti į svetimą šalį ir pagroti. Nyderlanduose gavau progą tai padaryti du kartus. Žmonės sutelkia dėmesį į tavo pasirodymą, kiekvienas garselis būna išgirstas. O mane kiekvienas veiksmas veda į priekį. Nieko taip nemėgstu daryti, kaip užlipti ant scenos ir pagyventi su muzika. Pati jau girdėjau ją tūkstantį kartų, bet per koncertą muzika tarsi prakalba naujai. Todėl man kiekvienas koncertas – šventė.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Daug dėmesio festivalyje sulaukė ir Lotynų Amerikos ritmais užburiantys „Planeta Polar“. Jų koncertą puikiai įvertino latviai iš „Summer Sound“, Slovėnijos „MENT Ljubljana“ bei slovakų „Sharpe festival“ atstovai.  

„Bendrumo, draugiško jaudulio nuotaika jautėsi ore. Tiek žiūrovai, tiek delegatai – visi draugiški, atviri, paslaugūs ir pasiruošę megzti naujus ryšius, kad galėtų sukurti kažką gražaus, – pasakojo „Planeta Polar“ vadybininkas Ištvanas Tomas. – Oficialiai visas festivalis buvo išparduotas. Ne išimtis ir „Planeta Polar“ koncertas: jis buvo sausakimšas, net nepateko visi norintys. O vakarėlis užsikūrė nuo pat pirmos dainos.“ 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Blogiausias scenarijus – groti tuščiai salei – neįvyko! – juokiasi grupės būgnininkas Jonas Narbutas. – Pasirodymo vieta per kelias minutes prisipildė ir ūžė, bangavo iki paskutinio akordo. Dirbti su garsistais buvo vienas malonumas.“ 

Nuostabią festivalio organizaciją gyrė ir „Planeta Polar“ vokalistas Adomas Koreniukas: „Buvo labai smagu, pasirodėme taip gerai, kaip tik galėjome. Miegojome baržose, pasilinksminome su kitais šauniais atlikėjais. Įkvepianti ir iškvepianti kelionė, tiesiog kaip atsidusimas.“ 

REKLAMA

Pasirodę „Eurosonic Noorderslag“, Monikaze ir „Planeta Polar“ automatiškai tapo „ESNS Exchange“ dalyviais. Tai – Europos talentų mainų programa, vienijanti virš 100 Europos festivalių, eksporto organizacijų ir EBU radijo stočių. Jų atstovai kasmet susitinka ESNS konferencijoje vykstančiame šio tinklo posėdyje, kurio metu vieni kitiems rekomenduoja labiausiai dėmesio vertas muzikos grupes, pasidalina ankstesnių metų patirtimi.  

Partneriai iš Lietuvos buvo vieningi, rekomenduodami Monikaze ir „Planeta Polar“ kitiems muzikos mainų festivaliams. Tai atsispindėjo ir pasibaigus renginiui paskelbtuose pirminiuose jų apklausos rezultatuose: Monikaze pateko tarp dažniausiai minimų favoritų. 

REKLAMA

Oficialūs „ESNS Exchange“ partneriai iš mūsų šalies – Lietuvos muzikos verslo asociacija, festivaliai „What’s Next in Music?“, „Galapagai“ ir pernai prisijungęs „8 Festival“, media partneris – LRT. Ankstesniais metais šios programos dėka tarptautinės galimybės atsivėrė lietuvių grupei „shishi“ – ji buvo pakviesta į festivalius „Europavox Clermont Ferrand“ bei „Primavera Sound“, o kompanija „Afrodelic“ pasirodė „INmusic Festival“.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso 2022 m. šios programos dėka net 149 kylančios muzikos grupės iš 30 Europos šalių gavo progą surengti 357 pasirodymus 86 festivaliuose.  

ESNS vis daugiau dėmesio skiria ir jaunų muzikos industrijos talentų edukacijai – šiais metais startavo nauja programa, skirta pradedantiesiems muzikos vadybininkams, suteikusi galimybę ESNS pirmą kartą sudalyvauti ir dviems muzikos vadybininkėms iš Lietuvos, kurias delegavo Lietuvos muzikos verslo asociacija. Asociacijos veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba. 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų