• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klaipėdos pilies džiazo festivalis 30 kartą kviečia klausyti geriausių džiazo virtuozų iš viso pasaulio. Neatsiejamu vasaros desertu tapęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio 27-29 dienomis kviečia pasinerti į muzikinę kelionę Teatro aikštėje jau 30 kartą.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis 30 kartą kviečia klausyti geriausių džiazo virtuozų iš viso pasaulio. Neatsiejamu vasaros desertu tapęs Klaipėdos pilies džiazo festivalis birželio 27-29 dienomis kviečia pasinerti į muzikinę kelionę Teatro aikštėje jau 30 kartą.

REKLAMA

Šeštadienį – finalinė Klaipėdos pilies džiazo festivalio diena. Tiesioginę transliaciją žiūrėkite tv3.lt.

2024-06-29 (šeštadienis) 

Klaipėdos teatro aikštėje 

18:00 – 19:30 Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  (Prancūzija, Italija, Šveicarija) 

19:30 – 21:00 Nicole Zuraitis (JAV) su Kauno bigbendu (Lietuva) 

21:00 – 22:30 Mario Biondi (Italija) 

22:30 – 24:00 Incognito (Didžioji Britanija) 

23:30 Naktinis jam session, Džiazo klube „Kurpiai“ 

Apie muzikantus

Daniela Simmons & Atilla Sereftug  Medi jazz  (Prancūzija, Italija, Šveicarija) 

Kūrybingas, Viduržemio jūros regiono muzikinį koloritą atspindintis džiazo kvintetas, siekiantis džiazo muziką padaryti prieinamą plačiajai publikai, pasitelkiant tam tikslui kūrybinę išmonę sprogstamais ritmais, netikėtais garsais ir originaliomis stilistinėmis naujovėmis.

REKLAMA
REKLAMA

Šis projektas yra nuostabių, talentingų ir žinomų muzikantų bendradarbiavimo rezultatas. Tai tarsi turtingos bei spalvingos harmonijos ir puikių žanro interpretacijų nuotykis, kuriame susikerta prancūzų, italų, anglų dainos. Atilla Sereftug, kurio kūryba apima impresionistinę bei šiek tiek net ir avangardinę pusę, siūlo plačią muzikinę dainų paletę: latino, funk ir kitas kompozicijas, kurios gerai žinomas dainas įkvepia suskambėti naujai, patraukliai, suprantamai ir įtaigiai.

REKLAMA

Šis jo vadovaujamas kvintetas yra didžiausias tarsi banguojančios muzikos klausymo malonumas kiekvienam, plukdantis per skambančių garsų grožio pasaulį jaudinančiomis muzikinių spalvų metamorfozėmis.

Nicole Zuraitis (JAV) su Kauno bigbendu (Lietuva) 

JAV gimusi, tačiau lietuviškas šaknis turinti Nicole Zuraitis yra ne tik talentinga pianistė, tris solinius albumus išleidusi kompozitorė, bet ir pasaulinio garso grupės „Birdland Big Band“ vokalistė bei „Litchfield Jazz Camp“ fakulteto narė, vedanti dainų kūrimo bei džiazo vokalo seminarus visame pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

N. Zuraitis yra daugybės džiazo konkursų laureatė, per savo muzikinę karjerą bendradarbiavusi su tokiais muzikantais, kaip Cyrille Aimee, Thana Alexa, Dave‘as Strykeris, Tomas Chapinas, Omaras Hakimas, Melanie Safka, Helen Sung ir kt. Pastarieji metai atlikėjos muzikiniame kelyje buvo itin sėkmingi – 2018 m. išleistas, modernaus džiazo albumas „Hive Mind“ laimėjo geriausio džiazo albumo tarptautinį apdovanojimą, o už jame esančią, drauge su vyru muzikantu Danu Pugachu sukurtą, savą garsiosios Dolly Parton dainos „Jolene“ versiją buvo nominuota prestižiniuose „Grammy“ apdovanojimuose geriausios instrumentinės aranžuotės, akompanuojamos vokalisto ar vokalistų, kategorijoje, o 2024 m. jos išleistas įrašas „How Love Begins“ tapo geriausiu vokalinio džiazo albumu ir atnešė jai pirmąjį „Grammy“ apdovanojimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dėl savo charizmos, stipraus vokalo bei giliai klausytojus paliečiančių pasirodymų itin JAV gyvenančių tautiečių pamėgta N. Zuraitis lietuviška kilme šiandien gali didžiuotis dėl savo senelio Danieliaus Zuraičio, kuris su tėvais, Juozapu ir Ona, į JAV emigravo 1909 m. Atlikėjai užaugus paaiškėjo tikroji jos prosenelių gimtinės palikimo priežastis – Danieliaus mama buvo Lietuvos žydė, todėl bėgdami nuo žydų persekiojimo Zuraičiai įsikūrė JAV. N. Zuraitis  palaiko ryšį su Lietuvos konsulatu Niujorke, dalyvauja įvairiuose jų ir JAV lietuvių organizuojamuose renginiuose.

REKLAMA

Klaipėdos pilies džiazo festivalyje  atlikėja pasirodys su KAUNO BIGBENDU. Šis kolektyvas yra aktyvus Lietuvos muzikinio gyvenimo ir džiazo festivalių, originalių programų dalyvis, su kuriuo bendradarbiauja geriausi šalies džiazo instrumentalistai ir vokalistai bei svečiai iš užsienio. Ketvirtą dešimtmetį skaičiuojantis bigbendas kiekvieną kartą ieško netikėtų jungčių. Klausytojams tapo įsimintinos programos su smuiko virtuoze ir kompozitore Line Kruse (Danija), pianistu Peteriu Beetsu (Nyderlandai), dainininke Claire Martin (Jungtinė Karalystė), kylančia suomių žvaigžde Maja Mannila, teatrališka dainininke bei kompozicijų autore Hilde Louise Asbjørnsen (Norvegija), intelektualiuoju prancūzų džiazo dainininku Davidu Linxu ir pan.

REKLAMA

Tai tik keletas paskutinių metų muzikinių įvykių, kuriuos pristatė Kauno bigbendas ir koncertinė įstaiga „Kauno santaka“.

Mario Biondi (Italija) 

Dainininkas ir dainų autorius Mario Biondi yra vienas unikaliausių balsų džiazo pasaulyje. Jo vokalas jausmingas, užburiantis, tačiau tuo pačiu stiprus ir sodrus.

Sicilijoje gimusio baritono balsas dažnai lyginamas su Barry White'u ir Isaacu Hayesu. Pats atlikėjas juos vadina savo įkvėpėjais. Dainuodamas džiazą ir soul, anglų ir italų kalbomis, jis kuria originalų, itališkų motyvų sklidiną, muzikos skambesį. Mario Biondi nuolat koncertuoja visoje Europoje, JAV, Australijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Incognito (Didžioji Britanija) 

Iš Didžiosios Britanijos kilusi grupė INCOGNITO suburta 1979 metais, melomanams ji atpažįstama, kaip puikiai interpretuojanti įvairių džiazo srovių, soul, funk, acid jazz muzikos stilius. Jie bendradarbiauja su pasaulinio žinomumo muzikantais, kaip Chaka Khan, Al Jarreau, Mario Biondi, Ed Motta, Stevie Wonder.

„Dabar yra nuostabus laikas muzikai. Mes esame ne tik atlikėjai, bet ir mokytojai, gydytojai bei geros nuotaikos ambasadoriai – ir žinoma, į tai žiūrime labai rimtai“ , – teigia INCOGNITO nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų