Dominykas Vaitiekūnas ištiesė pagalbos ranką migrantams: mes visi tokie esam

Migrantų krizė Lietuvoje žmones suskaldė į kelias pozicijas – skeptikus, neutraliai krizę vertinančius žmones ir vienaip ar kitaip norinčius prisidėti prie situacijos gerinimo. Vienas iš pastarosios grupės šalininkų – aktorius Dominykas Vaitiekūnas, praeitą savaitę migrantams be dokumentų paaukojęs drabužių. Jis su tv3.lt portalu pasidalino savo požiūriu apie situaciją.

Aktorius sako, kad paaukoti drabužių paskatino dažna žinia apie drabužių trūkumą migrantams ir į spintas nebetelpantys drabužiai.

„Per daug namie šmutkių buvo. Reikėjo daug ko atsikratyti ir tikrai geri drabužiai ten buvo, todėl nenorėjau jų išmesti.

Kadangi ir mano draugai pradėjo dalintis, kad šios krizės akivaizdoje žmonėms reikia drabužių ir jie dažnai atvyksta be nieko, artėja žiema, todėl surinkau visus vyriškus drabužius, kuriuos buvau išskalbęs, batus, ir atidaviau „Caritui“, kad jie galėtų paaukoti žmonėms“, – kalba jis.

„Demonizuoja viską, ko nepažįsta“

Aktorius atskleidžia, kad lietuviai, jo manymu, demonizuoja viską, ko nesupranta. Jis mano, kad su krize reikėtų tvarkytis visiems ir nevertinti, ar tai gerai, ar blogai.

„Man kartais atrodo, kad nuostatos, kurias turime apie kitus žmones, šiuo atveju, apie migrantus, yra labai sunkiai pakeičiamos. Ir aš manau, kad apskritai lietuviai labai demonizuoja viską, ko nepažįsta.

Aš tikrai nemanau, kad reiktų viską vertinti per moralinę prizmę – ar moralu, ar gerai, ar blogai. Tai vis dėlto vyksta ir mums reikia su šia krize tvarkytis kažkaip“, – atskleidžia D. Vaitiekūnas.

Jis susieja, kad į situaciją reikėtų žiūrėti plačiau – visi žmonės yra migrantai. Jis visiems žmonėms linki daugiau empatijos ir supratimo, o ne susiskaldymo.

„Girdžiu iš kolegų, kad dalis žmonių ten yra manipuliacijos ir prekybos žmonėmis aukos, kad jie tikrai neįsivaizdavo, kad taps politinio-hibridinio karo įkaitais, todėl manau, kad čia mums visiems reikėtų pasimokyti daugiau empatijos, nes jei taip pagalvotume, mes visi žmonės esame migrantai. Mūsų protėviai, tėvai yra kilę iš migrantų, daugelis ir iš ekonominių migrantų.

Mes staiga kažkaip pamiršome, kad visi žmonės migruoja – ypač mūsų tauta migravo prieš karus, jų metu, buvo ne viena migracijos banga ir aš nemanau, kad reikia kažkaip smerkti migrantus ar užimti kažkokią moralinę poziciją.

Man atrodo, kad mūsų visuomenė tiesiog turi per daug nuomonių, apie kurias nieko nesupranta. Todėl šiuo atveju aš labai palinkėčiau visiems žmogiškos empatijos, pamąstymo, kaip mes galime susivieniję padėti išspręsti vieni kitų problemas. Nemanau, kad reikia bandymą ieškoti geresnio gyvenimo traktuoti kaip nusikaltimą“, – teigia pašnekovas.


Rašyti komentarą...
P
Panevezys
2021-09-08 19:17:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal šitas diegas tiesė ne ranka, kitką turėjo tiest,šitas gėjų kas, raskeviciu tegul kviečiasi, linksmiau bus,
Atsakyti
-3

t
tokiepatys
2021-09-08 22:08:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
jie ir gi dulkinasi tarpusavyje. Jes.
Atsakyti
0

B
Bim bam
2021-09-08 21:06:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
300 euru ir bilietas atgal , jei ne to tikejaisi , bet ne sunys geriau gules sausainius krims negu gryzus i savo sali tektu dirbti
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų