Dieveniškėse pasirodžiusi 15 metų Lietuvoje gyvenanti Eskedar: „Aš buvau už tvoros ir bijojau“

Prieš beveik 15 metų į  Lietuvą iš  Etiopijos atvykusi Eskedar Maštavičienė čia puikiai pritapo, moteris išmoko lietuviškai, sukūrė šeimą ir augina tris vaikus.

Į Lietuvą plūstantys emigrantai ir vykstantys protestai Dieveniškėse nepaliko abejingos ir ir panašų likimą išgyvenusią etiopę.

Moteris buvo nemaloniai nustebusi, matydama, kad žmonės neleidžia teisėsaugai atlikti savo darbo ir bando specialiai sukelti riaušes. Eskedar socialiniuose tinkle pasidalijo savo mintimis apie esamą situaciją.

„Grįžtu iš Dieveniškių.

Susitikau su žmonėmis, kurie ten gyvena. Manęs paklausė „kaip čia atvykote“, sakau „su mašina iš Vilniaus“.

Dar paklausė „kieno vardu kalbate?“, sakau „Eskedar vardu, savo vardu“.

Baimė yra natūrali, žmonės bijo, kas nežinoma, naujovių, per tvora visada bus sunku bendrauti.

Aš buvau už tvoros ir bijojau. Žmonės bijo būdami už abiejų tvoros pusių. Aš esu pabėgėlė, kuri tapo Lietuvos piliete, mums reikia dialogo, mums reikia sprendimo ir turime tą daryti vieningai“, – rašė moteris.

15 metų Lietuvoje gyvenanti Eskedar Lietuvą vadina savo namais. Anksčiau naujienų portalui tv3.lt moteris sakė, kad Lietuva ją žavi ir nepaprasta gamta.

„Lietuva mane žavi savo gamta, žaluma bei ežerų gausa. Mane stebina, kad čia nėra daug kalnų. Man visada gera sugrįžti į Ignalinos rajoną. Ten turime močiutę, ji turi sodybą. Ten man yra mylimiausia vieta. Minti su dviračiu, maudytis ežere, grybauti. Jaučiuosi, kad esu namuose“, – su šypsena veide sakė Eskedar.

Moteris įsitikinusi, kad nieko nėra tobulo, todėl tuo ją ir žavi gyvenimas: „Gyvename netobulame pasaulyje ir patys esame netobuli.  Yra daug dalykų, kuriuos norėčiau pakeisti ir prisidėti prie keitimo. Tačiau Lietuva gali būti pavyzdinga šalis.“


Rašyti komentarą...
M
Manau
2021-07-28 15:08:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jau atvyko į kitą šalį, kuri juos priėmė, tai turėtų ne kelti savo reikalavimus, vogti, šiukšlinti, veltėdžiauti, išsidirbinėti, bet priimti mūsų kultūrą, mūsų gyvenimo taisykles, gerbti juos priėmusią šalį, dirbti ir užsidirbti. Eskedar viena iš nedaugelio, kuri čia pritapo.
Atsakyti
-21

E
Eskedar
2021-07-28 13:58:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puikus žmogus ir didesnė Lietuvos patriotė už daugelį lietuvių. Taip, kad nereikia ant jos pilti purvo, komentatoriai. Visi jos žodžiai ir mintys plaukia iš širdies.
Atsakyti
-44

M
Mi
2021-07-28 15:10:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal ir iš širdies, bet nepagalvojo apie ekonomine puse. Ne LT tokiems kiekiam migrantų kurti gerove, kai dauguma šalies gyventojų vos gala su galu suduria.
Atsakyti
-24

SKAITYTI KOMENTARUS (43)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų