tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vidaus reikalų ministerija rado naują vietą, kur apgyvendinti 1,5 tūkst. nelegalų. Jiems skirtas palapinių miestelis iškils Rūdninkuose, Šalčininkų rajone. Tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad nenusileis ir dėl Dieveniškių, kur dieną naktį nesibaigia protestas.

Vidaus reikalų ministerija rado naują vietą, kur apgyvendinti 1,5 tūkst. nelegalų. Jiems skirtas palapinių miestelis iškils Rūdninkuose, Šalčininkų rajone. Tačiau vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad nenusileis ir dėl Dieveniškių, kur dieną naktį nesibaigia protestas.

REKLAMA

Tiesa, ten jau situacijos kontrolę iš vietos gyventojų perėmė prieš skiepus, gėjus ir valdžią protestuojantys Šeimų maršo atstovai. Jie ne tik protestuoja prieš nelegalų atvežimą, bet ir reguliuoja, kas gali būti proteste, o kas ne. Pradėjo nurodinėti, kaip elgtis ir patiems Dieveniškių gyventojams ir aktyvistams.

„Lauk! Jūs mums ne pagalbininkai ir jūs mums nereikalingi!“ – štai taip TV3 žinių žurnalistus pasitinka į Dieveniškes protestuoti atvykę Šeimų maršo dalyviai. Prieš gėjus, skiepus, valdžią ir žurnalistus protestuojantys žmonės iš karto ėmėsi reguliuoti, kas, ką gali, o ko ne, vėliavomis dengia kamerų objektyvus.

REKLAMA

Neįvedinėti savos tvarkos paprašo viena aktyviausių protestuotojų, gyvenanti Dieveniškėse. Moteris aktyviai reiškėsi ankstesniuose protestuose, tačiau dabar jos nuomonė maršistams – nė motais. Galiausiai maršistai nuveja dieveniškietę šalin.

REKLAMA

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pareiškė, kad šie susirinkę protestuotojai kenkia valstybei: „Šioje situacijoje labai aktyviai dalyvauja įvairios grupės, tame tarpe grupės, tiek turinčios kažkokių politinių motyvų, tiek galbūt užsiimančios tam tikra neteisėta veikla, ir tas labai jaučiasi. Tas gąsdinimas žmonių, kurstymas, tai yra tikrai veikimas prieš valstybę.“

Žadama, kad dėl nelegalų Dieveniškėse nenusileis: „Mes nuo savo sprendimų nesitraukiame ir tikrai manau, kad bus kažkokie padaryti sprendimai. Aš negalėčiau dabar komentuoti konkrečių sprendimų ir konkretaus laiko.“

REKLAMA

Praėjusią parą 131 nelegalą sulaikę pasieniečiai sako, kad jie vis dar laukia didesnių apgyvendinimo centrų, pasieniečiai jau beveik neturi, kur laikyti sienos pažeidėjus. Saugodami nelegalus nebeturi kada saugoti sienos.

Todėl kartu su Vidaus reikalų ministerija surastas naujas variantas – 1,5 tūkst. vietų palapinių miestelis bus įkurtas Rūdninkuose, Šalčininkų rajone esančiame Viešojo saugumo tarnybos mokymo centre. Bet vietos gyventojai išgirdę tokią žinią iš karto susirinko tartis, kaip reaguoti.

REKLAMA
REKLAMA

Bilotaitės atstovė: protestas Rūdininkų poligone – galimai antivalstybinė veikla

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės atstovė spaudai pirmadienį pareiškė, kad trukdymas statyti palapinių miestelį migrantams Rūdininkų poligone galimai yra susijęs su antivalstybine veikla.

Anot Linos Laurinaitytės-Grigienės, argumentai dėl vietos gyventojų saugumo apgyvendinus migrantus poligone nėra pagrįsti, nes teritorija yra saugoma ir yra toli nuo artimiausių gyvenviečių.

REKLAMA

„Šitos palapinės įrengiamos Viešojo saugumo tarnybos poligone. Tai yra specialiosios paskirties objektas, nuo kurio artimiausia gyvenvietė yra nutolusi 3,5 kilometro“, – BNS sakė A. Bilotaitės atstovė.

„Tas poligonas yra apsaugotas. Mes įtariame antivalstybinę veiklą“, – pridūrė ji.

Patys pasieniečiai naujo nelegalų centro itin laukia, nes kasdien sulaikant mažiausiai po kelias dešimtis sienos pažeidėjų, jų nėra kur dėti. Kai kurie laikomi pasieniečių užkardose, bet ten jau kyla įtampos.

REKLAMA

Sekmadienį Kabelių užkardoje apie 40 nelegalų pradėjo konfliktuoti tarpusavyje dėl kultūrinių ir religinių priežasčių. O Druskininkų užkardoje 60 užsieniečių tarpusavyje susiriejo iš nepasitenkinimo, kad tenka gyvenama erdve dalytis su kitais. O sekmadienį sulaikant nelegalus, vienas irakietis bėgdamas nuo pasieniečių šuns, bandė jį pulti. Ir buvo apkandžiotas.

„Jeigu neklauso pareigūnų komandų, šuniukas, jeigu žmogus bėga, šuniukas pribėgęs, matyt, ir įkando“, – sako pasieniečių vado pavaduotojas Vidas Mačaitis.

REKLAMA
REKLAMA

Alytaus rajone, Verebiejuose, apgyvendinti migrantai sukėlė protestą – mėtė jiems skirtą maistą ir reikalavo juos išleisti į laisvę, tačiau į didesnį konfliktą nepasitenkinimas neperaugo.

Šiemet Lietuvoje jau sulaikyta 2700 nelegalų, o du tūkstančiai iš jų – vien per liepos mėnesį. Trys migrantai šiomis dienomis net sugebėjo pralysti ir pro žalojančią koncertinos vielą, bet jiems medikų pagalbos neprireikė. Žvalgybinė informacija rodo, kad nelegalų srautas greitai nenuslūgs.

REKLAMA

„Dabar turime žinių, kad Gardine apie pora tūkstančių neteisėtų migrantų galbūt laukia sienos kirtimo, tai yra įvairios informacijos. Mes skaičiuojame, kad iki naujų metų gali būti apie 5 tūkstančiai. Bet tai yra prognozės“, – sako V. Mačaitis.

Vidaus reikalų ministrė sako, kad šią savaitę Medininkuose turėtų būti pastatytas ir jūrinių konteinerių miestelis, kuriame tilptų apie 800 nelegalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų