Dėl mylimo augintinio gyvybės kovojęs Sėjūnas perspėja: saugokitės šundaktarių

Garsus prodiuseris, aktorius ir laidų vedėjas Mindaugas Sėjūnas susidūrė su itin nemalonia situacija. Šunį auginantis vyras per veterinarų neatidumą vos neprarado mylimo augintinio.

Dramą išgyvenęs Mindaugas atvirai visą istoriją paviešino feisbuko paskyroje.

„Saugokitės šundaktarių. Atliekame pastarojo meto, o tiksliau keturių mėnesių veterinarijos paslaugų analizę ir galvojam... kas tokie tie, kurie save vadina veterinarais? Mintyse suku kelių mėnesių filmą atgal. Viskas prasidėjo prieš Velykas. Šuns kosulys dieną. Naktį, o ypač atsigulus. Sunkus kosulys ir dusulys. Klinika Kaune. Kraujo tyrimai, specialisto konsultacija. Diagnozė: neaiškios kilmės uždegimas ir skirtas daugeliui žinomas tradicinis augalinis vaistinis preparatas,suleidžiami kažkokie priešuždegiminiai. Susimoki ir eini „švęsti“. 

Velykų Naktį baisus kosulys. Po švenčių, Vilnius. Klinikoje padaromas rentgenas. Kyla įtarimų dėl plaučių. Susimoki už nuotraukas, konsultaciją ir eini namo. Naktį vėl nežmoniškas kosulys. Kita diena važiuojam pas kardiologą. Pažiūrimos nuotraukos, paklausomas plaučių darbas, širdis. Diagnozė – greičiausiai trachėjos uždegimas. Suleidžiami vaistai, rekomenduojama duot triskart daugiau pertusino. Kosulys turi praeit per tris dienas. Valio! Susimoki ir išeini. Sekanti naktis.

Tuomet kosulys buvo tik baisesnis ir prasidėjo dusulys. Lekiam į naktį budinčią kliniką. Patikrinama širdis, plaučiai ir suleidžiami vaistai. Kosulio priežastis nustatyta. Daug sumoki ir eini namo. Šuo toliau dūsta. Kitą dieną vėl važiuojame į kliniką pakartotinam rentgenui. Šuo kriokia, o iš burnos jau bėga raudoni skysčiai. Tokį jį vartome ant stalo, nors tai mirtinai pavojinga. Atliekamas rentgenas. Jis vos kvėpuoja, raudonos išskyros bėga ant grindų, o panelė laksto ir valo, kad būtų gražu. Klausiau gydytojų, ką daryti. Žalius chalatus vilkintys veterinarijos gydytojai tik sustoję ratu gūžčioja pečiais.

Nežinom. Tai viskas? Matyt viskas, už tą pakartotiną rentgeną ir nežinojimą vėl susimoki. Daug susimoki, imu šunį, jau nešu nes nepaeina. Paskambina kardiologas. Kitas. Tikras. Liepia greitai vežt į jo kliniką, nes jam jau iš kelių sakinių aišku, kad čia ne kosulys, o širdis. Reikia ne pertusino, o skubios reanimacijos. Lekiam. Gyvybė per dieną šiaip ne taip išgelbėjama. Taip, su priežiūra, pakankamai smagiai gyvenom keturis mėnesius.

REKLAMA

Dabar viskas eina į finišą, gal tas tikrasis kardiologas labai nepyksta, kai aš pykstu, kad jis nepadeda kenčiančiam šuniui, nes padėt nebėra kuo. Bet norėčiau paklaust tų kitų, save vadinančių veterinarais, kas jums leido užsivilkti žalius chalatukus ir vadinti save medikais? Kas jums suteikė teisę suspaudyt sumas sąskaitai už nesuteiktas ir blogai suteiktas paslaugas? Kokio velnio imituojat darbą ir nenukreipiat pas specialistą, jei nieko neišmanote? Marketingas? Nusispjaut man į jūsų marketingą, nes dabar mes jums pateiksim atgalines sąskaitas.

Už visišką nekompetenciją, už nusikalstamą nekompetenciją. Kiekvienas asilas pagal tuos požymius,kuriuos čia aprašiau, panagrinėjęs Google iškart suras, kad tokiais atvejais pirmiausia reikia žiūrėt širdį. Bet jūs juk žiūrėjote. Ir klausėte. Ir negirdėjot nei karkalų plaučiuose, ir nesusiskaičiavot padidėjusio pulso (kas buvo plika akim matoma) ir nežinot, koks turi būt kvėpavimo ritmas ir ką signalizuoja kvėpavimas padažnėjęs dvigubai? Tai veterinarijos pagrindai!

Jei nemokate skaityti, tingite pasidomėti klinikiniais požymiais ir esate mažaraščiai, tai nusivilkite žalius chalatukus, apsivilkite oranžines liemenes ir eikit griovių kasti. Bus daugiau naudos ir mažiau žalos. Todėl pabaigai įspėjimas visiems draugams: gražus internetinis puslapis, šviesus priimamasis ir besišypsanti mergina su žaliu chalatu dar nereiškia, kad patekote į veterinarijos kliniką. Tai gali būti savamokslių šundaktarių – aferistų prieglauda. Taupykite pinigus, saugokite savo ir augintinio sveikatą. Ieškokite tikro daktaro“, – patarė vyras.


Rašyti komentarą...
N
Nijolė Baldauskaitė.
2019-08-17 13:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visą gyvenimą turėjau arba katytę arba šuniuką,bet gero veterinarijos gydytojo nesutikau,Nežinau ,kokius mokslus jie baigia,bet,kad šundaktariai ir lupikautojai,tai tiesa.Įkainiai nežinomi,vaistinėse vaistų nėra.Reikia pirkti tik pas juos.Gyvuliukas mažas.o įpakavimas 10-15 kg svorio gyvuliui.Pirk visą arba nieko.Turiu katytę.Sakė,reikia migdyti.Gyvens 2 mėnesius,bey ji jau įkopia į devintą mėnesį.Šioj srity didžiulė netvarka
Atsakyti
-2

v
vaidute
2019-08-18 00:02:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Visa tiesa parase,tik laimingas jis kad suneli isgelbejo,o mano numire nuo tu sundaktariu.
Atsakyti
0

A
Anonimas
2019-08-17 14:14:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Musu suo ryto nesulauke isleistas is vilniaus klinikos. Nesugebejo atskirti maro nuo erkes ikandimo. Punigu palikome kalna o suns neturime.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (20)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų