tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Eglė Merkytė, LRT radijas, LRT.lt

Belgai švenčia savo populiariausio komiksų herojaus – Tintino – 85-ąjį gimtadienį. Be alaus ir šokolado, komiksai rikiuojasi tarp populiariausių belgiško eksporto produktų. Ir nors Lietuvoje manoma, kad žaismingi piešiniai skirti tik vaikams, Belgijoje komiksai suprantami ir kaip pramoga suaugusiesiems.

REKLAMA

Belgija yra turbūt vienintelė valstybė pasaulyje, kur kiekvienuose namuose rasi atskirą tik komiksų knygoms skirtą lentyną, o komiksų piešiniai vertinami kaip aukštos klasės menas.

REKLAMA

Labiausiai spalvotus piešinėlius išpopuliarino belgas Georges`as Prosperas Remi, pasivadinęs Herge. Tai jis tarpukariu sukūrė reporterio Tintino personažą, kuris tapo populiariausias XX amžiaus komiksų herojus Europoje. Knygos su juo išverstos į 60 skirtingų kalbų.

Sekmadienį 85-ąjį gimtadienį švenčiantis berniūkštis Herge piešiniuose keliavo po Tibetą, Egiptą, Kiniją, Ameriką, nuskrido net į mėnulį. Pati pirmoji Tintino kelionė, ženklinanti ir personažo pasirodymą spaudoje, buvo į Sovietų sąjungą – ten jis aiškinosi sovietų nusikaltimus.

Paradoksalu, tačiau turbūt šio garsiausio belgo pasaulyje atvaizdų rasite itin mažai – autorinių teisių paveldėtojai personažą pavertė brangia preke.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų