• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tęsiantis Rusijos agresijai Ukrainoje vis daugiau įmonių imasi veiksmų. Mokama interneto platforma „Onlyfans“ užkerta kelią rusų kūrėjams gauti pinigus.

Tęsiantis Rusijos agresijai Ukrainoje vis daugiau įmonių imasi veiksmų. Mokama interneto platforma „Onlyfans“ užkerta kelią rusų kūrėjams gauti pinigus.

REKLAMA

„Žmonės mano, kad mes pasirinkome [Putiną] kaip lyderį, bet tai nėra tiesa. Jis yra tikras košmaras Rusijai ir mes visi norime ištaisyti šią siaubingą situaciją“, - „Rolling Stone“ sakė vienas kūrėjas.

Po ekonominių sankcijų Rusijoje dėl stiprėjančio smurto Ukrainoje, rusų kūrėjai mokamo turinio platformoje „OnlyFans“ yra užblokuoti nuo savo paskyrų ir negali gauti savo uždarbio, teigia keli Rusijos turinio kūrėjai.

Sumišę modeliai socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino „OnlyFans“ klientų informavimo žinutėmis. „Informuojame, kad jūsų šalis nepalaiko išmokėjimų, todėl šiuo metu negalime jums suteikti atlygio“, – rašoma vienoje žinutėje, kurią, matyt, atsiuntė „OnlyFans“ klientų aptarnavimo tarnyba. Šeštadienį žinutė plačiai išplatinta socialiniuose tinkluose.

Suaugusiųjų kūrėjų sąjungos „Suaugusiųjų menininkų gildija“ (APAG) prezidentė Alana Evans teigia, kad jos komanda gavo daugybę skundų ir Rusijos ir Baltarusijos kūrėjų, taip pat ir Ukrainos kūrėjų, kurių paskyros buvo įšaldytos. Ji sako, kad grupė ieško būdų, kaip bendradarbiauti su kitomis organizacijomis ir didinti pagalbą sekso paslaugų teikėjams abiejose karo paveiktose pusėse.

REKLAMA
REKLAMA

„Man skauda širdį dėl jų, nes tik galiu įsivaizduoti, kaip šiuo metu viskas gali būti sunku. Prisimenu, koks buvo mūsų gyvenimas, kai mūsų prezidentas buvo Trumpas, o daugelis iš mūsų jo nepalaikė, todėl suprantu, ką reiškia gyventi vadovaujant lyderiui, kuris daro sprendimus, kuriems niekas nepritaria. Nepaisant politikos, jie vis vien žmonės“, – sako ji.

REKLAMA

Ukrainiečių turinio kūrėjų, įsikūrusių Rusijoje, paskyros taip pat buvo įšaldytos, o daugelis Ukrainos kūrėjų per pastarąsias kelias dienas visai negalėjo užsidirbti. Populiarus cosplayeris Mizuki prašė aukoti socialiniuose tinkluose.

„Dėl padėties mano šalyje, Ukrainoje, cosplay nebus. Jau dvi dienas gyvenu baimėje ir nežinau, ką daryti. Aš gyvenu Kijeve ir nuolat girdžiu sprogimus ir šūvius“, – tviteryje rašė jis.

Pasak platformoje populiaraus modelio ir erotinio turinio kūrėjos Bunnie Mommy, „OnlyFans“ neįspėjo Rusijos kūrėjų, kad jie negalės pasiekti savo lėšų iš anksto. Platforma tik vėliau išplatino žinutę, kad jų sąskaitos įšaldytos. Ji apskaičiavo, kad platformoje prarado apie 8 000 dolerių pajamų, kai šeštadienio vakarą suprato, kad jos sąskaita buvo įšaldyta.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiuo metu aš neturiu pinigų pragyventi... Daugelis modelių susiduria su tuo, nes niekas nemanė, kad taip gali nutikti, – sako ji. – Žiūrint į ilgalaikę perspektyvą,  mes visi esame bedarbiai“.

Ji sako, kad daugelis Rusijos kūrėjų per pastaruosius kelerius metus kreipėsi į „OnlyFans“, nes daugumoje etatinių darbų Rusijoje siūlomi mažai apmokami atlyginimai.

„Dabar turime pereiti į kitą platformą (jei ji artimiausiu metu mūsų neuždraus) ir praleisti keletą metų, kad pasiektume savo pajamas, kaip tai padarėme „OnlyFans“, – sako ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Rolling Stone“ laiške „Onlyfans“ patvirtino, kad mokėjimų apribojimas atsirado dėl to, kad JAV, Kanada ir Europos sąjungininkai panaikino Rusiją iš Pasaulinės tarpbankinių finansinių telekomunikacijų draugijos (SWIFT), Belgijoje įsikūrusios tarptautinės bankininkystės pranešimų sistemos.

Baltieji rūmai šeštadienį paskelbė pareiškimą, kad šis žingsnis „užtikrins, kad šie bankai būtų atjungti nuo tarptautinės finansų sistemos ir pakenks jų gebėjimui veikti pasauliniu mastu“. Tačiau tokios sankcijos gali pakenkti pažeidžiamiausius Rusijos žmones, taip pat pakurstyti Putino pasakojimą, kad Vakarai baudžia eilinius rusus.

„Esame nuliūdinti dėl pastarųjų tragiškų įvykių Ukrainoje, – „Rolling Stone“ sakė atstovas. – Kaip pasaulinis verslas, „OnlyFans“ palaiko mūsų kūrėjus ir supranta, kad jie yra atsakingi už šiuos siaubingus veiksmus. Deja, dėl pasaulinių finansinių apribojimų turime labai ribotus būdus mokėti už kūrėjų sąskaitas, susietas su Rusija ir Baltarusija. Siekiant apsaugoti kūrėjų paskyras, naujos prenumeratos nebus priimamos, o dabartinės prenumeratos nebus atnaujinamos pasibaigus jų galiojimo laikui. Visi turimi likučiai išliks apsaugoti ir laukiami tol, kol juos vėl bus galima atsiimti.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų