B. Nicholson apie V. Anusaitės knygą: tokio gero gido apie Londoną nėra net anglų kalba

Karštą liepos 11 dienos popietę Jungtinės Karalystės ambasadoje Vilniuje įvyko ką tik pasirodžiusio kelionių gido „Savas Londonas“ pristatymas. Apie knygos rašymo užkulisius pasakojo ne tik autorė žurnalistė Vilma Anusaitė, bet ir jos geriausia draugė kulinarė Beata Nicholson.

„Mano galvoje informacija knygai gulėjo jau dešimt metų – tiek laiko kaupiu visas Londono įdomybes, tad beliko užsirakinti namuose ir su niekuo nebendraujant rašyti. Nukankinau šunį, nes jis buvo mano vienintelis draugas tuo metu, ir sulaužiau kėdę,“ – juokėsi knygos „Savas Londonas“ autorė Vilma Anusaitė, jau vienuolika metų gyvenanti ir dirbanti Jungtinės Karalystės sostinėje. Idėja parašyti kelionių gidą jai kilo po to, kai vieną lietingą vakarą perskaičiusi internete straipsnį apie Londoną, suprato, kad pati galėtų apie šį miestą pasakyti kur kas daugiau.

Geriausia Vilmos draugė Beata Nicholson pagelbėjo knygos „Savas Londonas“ autorei patarimais, dalijosi rašymo gudrybėmis ir palaikė sunkiomis akimirkomis, tad dabar kartais pavadinama knygos globėja-vadybininke: „Aš iš karto užsidegiau Vilmos idėja – garantuoju, kad nėra geresnio žmogaus, kuris būtų galėjęs parašyti tokį gidą“. Ji taip pat džiaugėsi, kad atostogų sezono metu teks mažiau sukti galvą svarstant, ką Londone parodyti svečiams ir kur juos nusivesti – visos vietos, kurios vertos dėmesio, yra aprašytos ir sudėliotos pagal rajonus. „Paprastai gidai būna parašyti valdiškai, ten sugrūsta informacija be jokios meilios atrankos. Tad tokio gero gido apie Londoną nėra net anglų kalba,“ –  tvirtino Beata.

REKLAMA

Pristatymo metu parodytas Londono vaizdai daugiausiai sentimentų sukėlė Jungtinės Karalystės ambasadoriui Lietuvoje David Hunt, kuris ilgą laiką dirbo šiame mieste ir iki šiol stengiasi kuo dažniau ten sugrįžti. Jau spėjęs perversti knygą „Savas Londonas“ ambasadorius rekomendavo ją kiekvienam besiruošiančiam vykti į šių metų olimpiadą ir gyrė autorę už puikų darbą. „Netgi aš pats labai daug ko apie Londoną nežinau,“ – šypsojosi David Hunt.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų