Atskleista, kokio patiekalo vengia karalienė: tai valgyti uždrausta nuo senų laikų

Kiekvienas iš mūsų, net ir didžiausias gurmanas, turi maisto produktų ar patiekalų, kurių savo lėkštėje matyti nepageidauja, rašoma pranešime spaudai.

95

Arba atvirkščiai – turi tokių kulinarinių silpnybių, kurioms negaili tūkstančių. Įvairių valgymo keistenybių turi ir garsiausi planetos žmonės – su įdomiais jų mitybos įpročiais teko susidurti ir Lietuvos virtuvės šefams.

(95 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Yla išlindo iš maišo: paaiškėjo, kas iš tiesų nutiko karalienei

Karališkosios ir prezidentinės šeimos atsisako česnako ir jūrų gėrybių

Turbūt nė vienas su karališkąja šeima nesusietas žmogus negalėtų pasakyti mėgstamiausio Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II patiekalo. Tačiau jai maistą ruošę virtuvės šefai puikiai žino, kad monarchė savo maiste nepageidauja tam tikrų ingredientų. Užsienio virtuvės virėjams duodami nurodymai karalienei gaminant maistą vengti česnakų ar pernelyg aromatingų prieskonių. Ji taip pat nevalgo vėžiagyvių ar jūrų gėrybių, nes baiminasi apsinuodijimo. Šis draudimas nuo senų laikų galioja visų karališkųjų šeimų nariams. Prezidentai taip pat laikosi tokio protokolo, savo valgiaraštyje vengia ne tik vėžiagyvių, bet ir žalios mėsos.

Tiesa, Kate Middleton šį draudimą ne kartą sulaužė su vizitu viešėdama užsienyje ir degustuodama apetito visiškai nekeliančių egzotiškų jūrų gėrybių patiekalus. Tačiau hercogienė kartą prisipažino nepageidaujanti kito dalyko – ji nemėgstanti migdolų pieno.

44-ojo Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento Baracko Obamos žmona Michelle Obama iš savo valgiaraščio yra išbraukusi burokėlius. Nors yra didžiulė sveiko maisto gerbėja, šios daržovės ji nemėgsta.

Gana keistų valgymo įpročių turi ir Markas Zukerbergas, Madonna, Katy Perry

Gana neįprastų mitybos tradicijų laikosi „Facebook“ įkūrėjas Markas Zukerbergas. Nepaisant to, kad laiko save vegetaru, milijardierius teigia valgantis tik tai, ką pats užsiaugina ar „sumedžioja“. Pirmasis ekscentriškos medžioklės trofėjus buvo omaras. Vėliau jis pats, sako, skerdė kiaules ir ožkas. M. Zuckerbergas didžiuojasi, kad valgo tik sveiką maistą, daug žino apie ūkininkavimą ir gyvulius.

Gana keistų valgymo įpročių turi ir dainininkė Madonna. Popkaralienė net ir gastrolių po pasaulį metu reikalauja parūpinti jai specialia energija pakrauto kabalos vandens. Ant jos pietų stalo visada turi būti trys žvakės ir pamerktos trys orchidėjos su stiebais, ne ilgesniais kaip 15,5 cm.

REKLAMA

Kai kurios užgaidos žvaigždėms nemažai kainuoja. Štai atlikėja Katy Perry dėl savo mėgstamiausių triufelių negaili tūkstančių. Puskilogramis brangiausių pasaulyje grybų kainuoja net 1000–2200 eurų!

Keisčiausi norai Lietuvos virtuvės šefams

Su gana neįprastais užsienio garsenybių mitybos įpročiais puikiai susipažinę ir Lietuvos virtuvės šefai. Užsienio žvaigždžių pamėgto Vilniaus restorano „Imperial Hotel & Restaurant“ vadovas Olegas Vasinas juokauja, kad netgi galėtų sudaryti pas juos viešėjusių garsenybių keisčiausių norų ir pageidavimų sąrašą.

Jo viršuje, ko gero, be konkurencijos atsidurtų moterų širdžių užkariautojas Enrique Iglesijas. Prieš jam atvykstant Lietuvos virėjai iš anksto buvo perspėti, kad pasaulinio garso atlikėjas yra sveikos mitybos šalininkas, todėl pageidauja tik aukščiausios kokybės patiekalų, pagamintų iš šviežiausių maisto produktų. Pavyzdžiui, daržoves E. Iglesijas valgo tik užaugintas ekologiškame ūkyje, kuriame nenaudojami jokie chemikalai. Įdomu tai, kad atlikėjas užsisako tik iš „Cabernet Sauvignon“ ir „Merlot“ vynuogių veislių pagamintą vyną.

Žvaigždei maistą gaminę virtuvės šefai taip pat perspėjami ir dėl kitokių E. Iglesijaus mitybos keistenybių. Pavyzdžiui, jis negali pakęsti ančiuvių, todėl ruošiant „Cezario“ salotas atlikėjas pageidauja jų vengti. Vegetarišką mitybą propaguojantis atlikėjas labiausiai mėgsta itališką spaghetti bolognese. Tiesa, jis renkasi vegetarišką šio patiekalo versiją. Virtuvės šefai taip pat perspėjami ir dėl dar vienos išlygos gaminant šį patiekalą – makaronai turi būti ne pirktiniai, bet rankų darbo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų