Atskleidė karalienės tolimesnius planus: atsisakys karališkųjų pareigų

Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II po savo vyro princo Philipo mirties ketina pamažu atsisakyti karališkųjų pareigūnų, teigia buvęs BBC korespondentas, rašęs apie britų karališkąją šeimą.

95 metų karalienė, jo teigimu, perduos daugiau atsakomybių savo vaikams. „Iš esmės karalienės gracingai pamažu pasitrauks“, – laikraščiui „The New York Times“ teigė žurnalistas Peteris Huntas, dirbęs BBC iki 2017.

„COVID padėjo ta prasme, kad paspartino tai, ką bet kurį protinga 95 metų moteris padarytų, o tai yra nestovėtų visą dieną ant kojų“, – sakė jis.

Nors karalienė po vyro laidotuvių grįžo prie savo pareigų vykdymo, ji vargiai grįš prie itin aktyvios darbotvarkės, kurioje bus daug susitikimų, vakarėlių ir priėmimų. Veikiausiai ji pasiliks tik dvi susitikimų dienas Buckinghamo rūmuose per savaitę.

Didžiąją dalį savo laiko karalienė veikiausiai praleis Windsoro pilyje, kur didžiąją dalį praėjusių metų ji karantinavosi. O princas Charlesas perims daugiau pareigų. Skelbiama, kad jis lydės savo motiną, kai ši kitą mėnesį dalyvaus oficialiame parlamento sesijos atidaryme.

Tuo metu sklinda kalbos, kad princas Charlesas nori suformuoti gerokai mažesnę monarchiją, kad būtų taupomos lėšos. Tokiai sumažintai monarchijai priklausytų tik pats Charlesas su žmona Camilla in princas Williamas su šeima.

O kiti karališkosios šeimos nariai būtų raginami užsiimti apmokamu darbu, kad save išlaikytų. Jie net gali netekti savo titulų ir globojamų organizacijų.

„Princas Charlesas jau ilgą laiką nori apkarpyti monarchiją, kad būtų sutaupyta lėšų, ir padaryti taip, kad žmonės būgtų verti tų pinigų, kurių gauna iš mokesčių mokėtojų“, – sakė karališkosios šeimos biografė Angela Levin.


Rašyti komentarą...
S
Skaitytoja
2021-05-02 08:27:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar nereikėtų atidžiau rašyti? Gramatinės klaidos nepuošia straipsnio ir rodo nepagarbą skaitytojams.
Atsakyti
0

M
Margo
2021-05-02 08:32:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tv3, ištaisykit klaidas. Gėda. Atsisakyti karališkųjų pareigūnų...
Atsakyti
-2

S
Skaitytoja
2021-05-03 19:49:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ne naujiena.Akivaizdžios klaidos bado akis,televizijos ekranuose -žinių eilutėse,spaudos puslapiuose.Iš vaikų reikalauja rašyti be klaidų,o patys ką daro ??? Gėda lietuvių kalbai....
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų